Cambler

Raka szyjki macicy jest ratujący życie

Wiele kobiet, czekamy na ich rocznego testu Pap jak chodzenie do dentysty, aby wypełnić wnękę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy to nie tak wygodne procedura jest naprawdę konieczne? Jeśli konieczne Procedura obejmuje potencjalnie ratujący życie jednego, odpowiedź brzmi tak.

Zwany także wymazy cytologiczne, PAP przesiewowe raka szyjki macicy. Jest to popularny rodzaj raka u kobiet na całym świecie. Międzynarodowym, rak szyjki macicy jest drugim po raku piersi jako główną przyczynę zgonów z powodu nowotworów u kobiet. W

Europa jest mniej zgonów z powodu tego nowotworu. To głównie z powodu regularnego stosowania testów cytologicznych, które mogą odkryć zmiany w szyjce macicy, zanim staną się rakowe. Szansa na wyleczenie jest większa, gdy lekarze znaleźć raka we wczesnym stadium, zanim rozprzestrzenił. A wcześniej to znaleźć, tym lepiej.

Przyczyny raka szyjki macicy

Wirusy przenoszone drogą płciową wydaje się być główną przyczyną raka szyjki macicy. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), jest wirusem z ponad 100 gatunków, z których niektóre powodują zakażenia płciową. Około 10 do 30 szczepy są bezpośrednio związane z zmian przedrakowych lub raka. Dwa z tych szczepów spowodować więcej niż 50% wszystkich inwazyjnych, nieprawidłowe narośle na szyjce macicy.

Zakażenie HPV jest bardziej powszechne wśród kobiet w późnych nastolatków i lat dwudziestych. Zwykle infekcja nie staje się nowotwór, ale szczepów HPV ściśle powiązane z rakiem szyjki macicy, zwiększa ryzyko rozwoju zmian, które mogą stać się rakowa. Dlatego blisko obserwacji przez lekarza jest zalecane, jeśli masz HPV.

Istnieje obecnie szczepionka chroni przed niektórymi szczepami wirusa HPV i zaleca się, że kobiety w wieku od lat 11. dostać szczepiona.

Nie jest zaskoczeniem, ryzyko HPV wzrasta wraz z liczbą partnerów seksualnych. Współżycie seksualne przed ukończeniem 18 również zwiększa ryzyko rozwoju raka szyjki macicy.

Niedożywienie, złe układ odpornościowy (np. z HIV / AIDS), palenie wydaje się również zwiększać ryzyko raka szyjki macicy. Jednak kobiety, które nie mają tych czynników ryzyka może jeszcze dostać raka szyjki macicy. Dlatego też, wszystkie kobiety powinny uzyskać regularne badania cytologiczne.

Pierwsze testu Pap

Twój lekarz będzie zwykle wykonać test Pap i badanie ginekologiczne w tym samym czasie. Podczas testu Pap, on lub ona wstawia urządzenie o nazwie wziernik do pochwy. Wziernik posiada pochwę otwarte podczas świadczeniodawca używa małej szpachelki delikatnie zeskrobać komórki z szyjki macicy. Możesz czuć się jak delikatny ucisk wziernik idzie, i niewielki dyskomfort jeśli wziernik jest zimno. Badanie trwa zwykle kilka minut. Podczas egzaminu miednicy, Twój lekarz wkłada swoje palce do pochwy, podczas gdy on lub ona naciska na brzuch z drugiej strony czuć nieprawidłowych grudek lub wzrostów. W trakcie badania, co jest zazwyczaj w ciągu kilku minut może czuć lekki dyskomfort.

Kobiety, które są lub były aktywne seksualnie powinni otrzymywać regularne badania cytologiczne. Większość lekarzy zaleca badanie cytologiczne w ciągu roku, ale należy omówić swój indywidualny przypadek z lekarzem lub pielęgniarką. Niektóre kobiety nie musi co roku badanie cytologiczne. To jest to, co dr Juan Felix, szef położnictwa / Ginekologii Patologii i Dyrektor Surgical Pathology, mówi Los Angeles County Damskie i Szpital Dziecięcy.

"Kobieta, która jest dla niepalących, a także w celibacie, aktywna seksualnie z jednym partnerem w swoim życiu, lub urodzenia matki mniej niż 3 dzieci, może być bezpiecznie przesiewano Pap badania co 3 lata, tak długo, jak ona miała konsekwentnie normalne Pap Testy ".

Ale nadal są badania miednicy zalecane co roku dla wszystkich kobiet do poszukiwania innych nowotworów kobiecych narządów rodnych, czy masz testu Pap, czy nie.

Co zrobić, jeśli test pap jest nienormalne?

Ważne jest, aby nie wpadać w panikę, jeśli lekarz mówi, że twoje Pap wyniki badań są "nienormalne". Termin ten jest używany do opisania komórek w szyjce macicy, które nie znajdują się w normalnych zdrowych komórek, chociaż, jak nienormalne są różni. Zmiany te mogą być klasyfikowane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Możesz usłyszeć lekarz używać określeń uszkodzenie płaskonabłonkowego intraepithelial (SIL) lub śródnabłonkowej neoplazji szyjki macicy (CIN). Innym terminem używanym do opisania tych zmian jest dysplazja.

SIL i CIN zauważyć anormalnych komórek na powierzchni szyjki. Są one zwykle klasyfikowane jako SILor CIN1 do 3, z 3 oznaczającą dużą ilość nieprawidłowych komórek w szyjce. Zmiany te mogą być spowodowane szeregiem czynników, w tym infekcji i raka.

Jeśli nieprawidłowy wzrost jest potwierdzona i jest łagodny, lekarz może po prostu obejrzeć go w czasie do zmian. Powinieneś mieć powtórzyć testy Pap, czy wzrost powraca do normy.

Jeśli masz duży wzrost nieprawidłowych komórek, następnym krokiem jest wziernikowanie pochwy (procedura przy użyciu typu mikroskopem), biopsja lub inny test, który patrzy na nieprawidłowych komórek szyjki macicy bardziej.

Jeżeli nieprawidłowe komórki są w niebezpieczeństwie smarowania, może być jedną z kilku procedur. Kriochirurgia niszczy komórek przedrakowych w ujemnych temperaturach. Terapia laserowa wykorzystuje ciepło spalić i zniszczyć tkanki. Lekarz może także usunąć wycinek tkanki nożem laserowym, przewód elektryczny lub chirurgiczne ostrza.

Jest to bardzo rzadkie dla kobiety potrzebują histerektomii do tre na tych przedrakowych zmian, ponieważ mogą one najczęściej traktowane w gabinecie lekarskim lub w warunkach ambulatoryjnych.

Nowe badania przesiewowe

Naukowcy badają nowe narzędzia badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy, aby zwiększyć dokładność testów. Zmniejszenie liczby nieprawidłowych wyników badań pomogą niższe koszty opieki zdrowotnej i niepotrzebnego niepokoju dla kobiet. Przykładami są zautomatyzowane testy Pap zwany test pap ThinPrep, który został zatwierdzony przez Food and Drug Administration, aby korzystać w miejsce tradycyjnego badania cytologicznego. Tradycyjne badanie cytologiczne zawiera setki tysięcy komórek szyjki macicy, z laboratorium próbuje znaleźć nieprawidłowych komórek kilkanaście. Test ThinPrep ma do zaoferowania losową próbkę komórek przez usunięcie krew i inne materiały niepotrzebne z rozmazem, a następnie zmieszanie z płynem kleju jak spójnego i jasnego próbki komórek.

Test HPV to kolejne narzędzie przesiewowe. FDA zatwierdziła kombinacja HPV i badania cytologiczne dla kobiet w wieku 30 lat i starszych. Zamiast oddzielnego badania HPV, można mieć badanie wykonane w tym samym czasie co Pap testu.

Kierowanie tych, którzy jej najbardziej potrzebują

Najbardziej skutecznym sposobem, aby złapać i leczenia wczesnych objawów raka szyjki macicy jest roczny testu Pap. Niestety, niektóre kobiety, które są w grupie wysokiego ryzyka dla raka szyjki macicy mogą być tymi, którzy nie mogą sobie pozwolić na badania cytologiczne wykonywane. Niektóre państwa są rozwiązania tego problemu z federalnych i programów finansowanych przez państwo, które oferują bezpłatne lub niedrogie opieki medycznej. Niektóre programy pójść o krok dalej, dając poprzez testy samochodów pomocowych, które podróżują na obszarach o niedostatecznym. Ten skierowany kobiety, które mogą mieć trudności dotarcie do lub korzystania z programów federalnych.

Zasoby i usługi zdrowotne administracja (HRSA), podział Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych, oferuje informacje na temat dostępu do obniżonych kosztach opieki medycznej w kraju. Finansuje on różne usługi zdrowotne przez jego program wspólnotowy Access. Odwiedź ich stronę internetową, aby dowiedzieć się na temat programów dostępnych w Twoim kraju.

Powiązane strony:

Krajowy Koalicji Raka Szyjki Macicy (NCCC) - http://www.nccc-online.org

FDA zatwierdza Rozszerzone użycie HPV test http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/2003/NEW00890.html