Cambler

Rak szyjki macicy

Fakty na raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy rozpoczyna się w szyjce, dolna część macicy (macicy) umieszczonego pomiędzy pęcherzem i odbytnicy. Więcej ›

Objawy: rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest występującym rakiem żeńskiego układu rozrodczego, a zwłaszcza szyjki macicy. Rak szyjki macicy jest trzeci najczęstszy rodzaj raka u kobiet na świecie. Jednak rutynowe stosowanie rozmaz Pap przesiewowych stało się znacznie mniej powszechne w Europie, zgodnie z National Institutes of Health (źródło: NIH ).

Szyjka jest organem, który stanowi otwór pomiędzy pochwy i macicy. Normalnie, komórki w macicy kobiety, które są uszkodzone lub przestaje dzielić i umierają. Te komórki są zastępowane przez komórki osób zdrowych młodych. Najwcześniej stadium przedrakowym nowotworów szyjki macicy, kiedy występuje, uszkodzone lub komórki nadal się dzielą się warstwą wierzchnią z szyjki macicy. Nazywa się to dysplazja szyjki macicy. Po dysplazja szyjki nie jest leczona, może rozwijać się i rozprzestrzeniać się do głębszych tkanek macicy, rozwija się w nowotwór szyjki macicy.

Dowiedz się więcej na temat raka szyjki macicy ›

Leczenie: rak szyjki macicy

Lekarz może zalecić specjalnego traktowania. Albo, może on zaproponować Państwu wybór z których jeden, który chcesz śledzić. Jednak w większości przypadków, będzie potrzebna chirurgia lub promieniowania. Porozmawiaj z lekarzem i innych pracowników służby zdrowia na wszelkie pytania i wątpliwości możesz mieć swoich możliwości leczenia. Zapytaj, jak skuteczne jest leczenie oczekuje się, i to, co może być jego ryzyko i skutki uboczne. Trochę czasu trzeba podjąć najlepszą decyzję dla siebie.

Lekarze również znalezienie nowych sposobów leczenia raka szyjki macicy. Te nowe sposoby są badane w próbach klinicznych. Przed rozpoczęciem leczenia, należy zwrócić się do lekarza, czy są jakieś badania kliniczne, które należy rozważyć.

Dowiedz się więcej na temat leczenia raka szyjki macicy ›

Życie z: jesteś w grupie ryzyka raka szyjki macicy?

Tak naprawdę nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, jeśli masz zamiar dostać raka szyjki macicy. Pewne czynniki mogą sprawić, że bardziej narażone na raka szyjki macicy niż inną kobietą. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Jednak tylko dlatego, że jeden lub więcej czynników ryzyka nie oznacza, dostaniesz raka szyjki macicy. W rzeczywistości, można mieć wszystkie czynniki ryzyka i nadal nie zachorować na raka szyjki macicy. Raka szyjki macicy, to rzadko zdarza się dostać choroby, jeśli nie masz żadnych znanych czynników ryzyka, ale jest to możliwe.

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem szyjki macicy ›