Cambler

Objawy raka skóry i przyczyny

Objawy raka skóry

Każdego roku tysiące ludzi znaleźć nieregularne plamy, guzki lub rany, które nie goją się na ich skórze. Często są to zmiany skórne, które niepostrzeżenie rośnie od lat. Niektóre mogą być złośliwe. Dowiedz się więcej ›

Co jest rak podstawnokomórkowy

Rak podstawnokomórkowy jest najczęstszą postacią raka skóry rozpoznano w Europie.

Komórki podstawne są małe, okrągłe komórki skóry normalnie występujące w górnej części skóry. Kiedy te komórki stają się rakowymi, rosną spod kontroli. Podstawne nowotwory rzadko rozpowszechniania lub spowodować śmierć. Ale komórki rakowe podstawne zazwyczaj zwracają się do małych nowotworów skóry, które mogą zniszczyć skórę i okolicznych tkanek. Mogą rozrastać się w czasie, powodując uszkodzenie wokół i pod nimi.

Rak podstawnokomórkowy mogą rosnąć w dowolnej części ciała. Jednakże większość nowotworów komórek podstawnych znajdują się na pewnej części powierzchni. Może to powodować zniekształcenie i może zakłócać funkcji powiek, nosa i jamy ustnej.

Dowiedz się więcej o raka podstawnokomórkowego ›

Rak komórek skóry

Komórki nabłonka płaskiego, są małe płaskie komórki skóry w zewnętrznej warstwie skóry. Kiedy te komórki stają się rakowymi, zazwyczaj rozwijają się w płaskie lub podniesionymi, zaokrąglonymi nowotworów skóry. Czasem skóra wokół guzów dostaje czerwone i spuchnięte.

Większość przypadków raka płaskonabłonkowego występują w ludzi, którzy spędzili dużo czasu na słońcu, zwłaszcza tych o jasnej karnacji i niebieskich oczach. Niektórych przypadkach rozwinąć się na skórze, który został ranny lub narażonych na działanie czynników rakotwórczych. Ten typ raka płaskonabłonkowego mogą rozwijać się na:

  • Blizny, oparzenia, i długotrwały wrzody

  • Nogi i ciała pracowników narażonych na działanie agresywnych środków chemicznych, trucizn i środków, takich jak smoły i sadzy

  • Skóra wpływ brodawki narządów płciowych

  • Czerwone plamy na skórze pokrytej białym wagi, choroby zwanej łuszczycą, z pewnymi terapiami.

Dowiedz się więcej na temat raka płaskonabłonkowego skóry ›