Cambler

Co należy wiedzieć o chirurgii raka skóry dla nonmelanoma

Operacja jest najczęstszym sposobem leczenia raka skóry nonmelanoma. Wiele technik mogą być wykorzystane do usunięcia nowotworu. Celem jest, aby całkowicie usunąć raka, starając się ograniczyć szkody dla zdrowych tkanek. Jest to szczególnie ważne, kiedy nowotwór jest na powierzchni. Technika lekarz zaleca zależy od tych czynników.

 • Wielkość guza

 • Typ raka

 • Umiejscowienie nowotworu

 • Niezależnie od tego, obszar guza jest widoczne na przykład na twarzy

 • Niezależnie przerzutów

 • Twój stan zdrowia

 • Czy rak jest prawdopodobne ponownie

 • Jeśli teren został oczyszczony przed i nawrót raka

Lekarz wyjaśni, co może być najlepsze typy operacji dla Ciebie. Na przykład, lekarz może zalecić procedurę Mohsa jeśli lokalizacja guza może mieć wpływ na wygląd, na przykład na twarzy. Chirurgia Mohsa może być także zalecana w przypadku nowotworów nawrót po uprzednim leczeniu lub jest duża. Jeżeli guz jest mały lub kończyn i tułowia, lekarz może zalecić prostą wycięcie. Obróbka laserowa i dermabrasion nie są szeroko stosowane, ponieważ nie jest możliwe określenie, że wszystkie komórki nowotworowe usunięto z tych technik. Zabiegi te nie wytwarzają również próbki do patologa patrzeć. Lekarz będzie opisać, czego się spodziewać w trakcie i po zabiegu.

Są to operacje nonmelanoma stosowane w leczeniu raka skóry.

Chirurgia Mohsa

Podczas procedury Mohsa, dostaniemy miejscowe znieczulenie w celu znieczulenia leczonego obszaru. Rak jest usuwany z jednej warstwie skóry w czasie. Każda warstwa jest sprawdzono pod mikroskopem pod względem raka. Warstwy są usuwane, dopóki lekarz nie widzi więcej raka. Procedura odbywa się na jednym posiedzeniu. Po zakończeniu reakcji, rak jest całkowicie usuwany i rany można naprawić. Metoda Mohsa jest technika tkanki oszczędzających, co oznacza, że ​​ogranicza obszar, który jest wykonywany na. Chirurgia Mohsa może być dobrym rozwiązaniem, gdy którykolwiek z tych rzeczy są prawdziwe:

 • Lekarz nie jest pewny dokładnej głębokości i kształtu guza

 • Guz jest bardzo duża

 • Guz znajduje się w miejscu trudno-to-treat

 • Rak skóry nie powtarzały

 • Rak jest na powierzchni

Łyżeczkowanie i electrodesiccation

Dostaniesz znieczulenie miejscowe w celu znieczulenia obszaru. Lekarz wykorzystuje następnie w kształcie instrumentu zwanego łyżka do usunięcia kireta raka. Po łyżeczkowanie, lekarz przechodzi elektryczny igłę nad powierzchnią skrobakami powierzchni w celu zniszczenia wszelkich pozostałych komórek rakowych. Po leczy, płaskie, białe blizny mogą pozostać.

Proste wycięcie

Dostaniesz znieczulenie. Następnie, lekarz używa skalpela usunięcia guza ze skóry. Lekarz może również usunąć niektóre z normalnej skóry wokół guza. Jest to tak zwany "margines". W zależności od rozmiaru nacięcia, lub sterylne szwy taśmy bandaż może być używane do zamykania ran. Tkanka która została usunięta zostaje wysłany do patologa w celu analizy. Jeśli raport wskazuje, że nie wszystkie nowotwory usunięto, prawdopodobnie będziesz potrzebować dalszej procedury, aby usunąć resztę raka.

Golić wycięcie

Metoda ta stosowana jest do powierzchownych nowotworów. Dostaniesz znieczulenie. Następnie, lekarz wykorzystuje małe ostrze ogolił guza. Celem jest usunięcie guza u podstawy.

Kriochirurgia

Lekarz wykorzystuje instrument zamrozić guza. Zamrożenie niszczy komórki. Martwy naskórek, a następnie spada po obszar roztopów. Ból jest minimalny, choć może masz jakiś obrzęk. Białe blizny zwykle powoduje. Ta technika jest najlepsza dla bardzo małych nowotworów blisko powierzchni skóry.

Potencjalne skutki uboczne związane z operacją

Długość czasu potrzebnego do siebie po operacji jest inna dla każdej osoby. Dwie najczęstsze skutki uboczne zabiegu są: ból i blizny.

Ból

Operacja powoduje przemijające bóle w obszarze działania. Możesz być niewygodne w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ale ból może być sterowane z lekami. Omów bólu z lekarzem lub pielęgniarką.

Blizny

Wszelkie chirurgia skóry pozostawia blizny. To samo odnosi się do operacji usunięcia nowotworu skóry. Rozmiar i kolor blizny zależy od wielkości nowotworu, jego lokalizacji, rodzaju zabiegu i jak dobrze leczy skórę. Lekarz będzie używać technik, aby ukryć blizny jak najwięcej. Jeśli potrzebne są szwy trzymać rany zamknięte, są one zwykle usuwane około tygodnia po zabiegu. Gojenie postępuje stale po. Wcześnie, blizna może być czerwona i wyboista. To trwa około pełnego roku na blizny do końca blaknięcie. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem na temat sposobów na wspomaganiu gojenia. Najczęściej, choć naturalne zdolności uzdrawiania swojego organizmu są najbardziej wydajne i po prostu czasu.

Przeszczepy skóry są często potrzebne do zamknięcia otworu w skórze po lewej operacją i pozostawić kosmetycznie przyjemny wygląd. W znieczula chirurg usuwa plaster zdrowej skóry z innego miejsca w organizmie, takich jak brzuch lub uda. Plaster następnie wykorzystana do pokrycia rany. Jeśli masz przeszczepu skóry, może pojawić się specjalne instrukcje o tym, jak dbać o nią, dopóki nie leczy.