Cambler

Co mogę zrobić, jeśli jestem na ryzyko czerniaka?

Masz małą kontrolę nad niektóre z zagrożeń dla czerniaka. Ale inni to zrobić. W tym momencie, to najlepsze co możesz zrobić, aby zapobiec czerniaka jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i uniknąć oparzenia słoneczne. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności. Jeśli masz kilka czynników ryzyka, przedyskutować je z lekarzem, który może sprawdzić się częściej do objawów czerniaka.

  • Pobyt na słońcu, zwłaszcza w południe, 10 do godzina piętnasta. Pobyt na słońcu, kiedy twój cień jest krótszy niż jesteś. Należy pamiętać, że słońce może odbijać się od wody, śniegu i betonu. Może on wynieść nawet poniżej powierzchni wody.

  • Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Filtry UV pomagają chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Filtry przeciwsłoneczne, które mają współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 15 lub wyższy lepszej ochrony. Filtry przeciwsłoneczne powinny być wodoodporne. I powinny zawierać fizyczny środek blokujący, takie jak tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Istotne jest, aby stosować nieco ochrony przeciwsłonecznej na skórze w celu oznaczenia alergii przed nałożeniem jej na cały organizm. 15 do 30 minut przed wyjściem na słońce zastosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Aplikować je co 90 minut, a częściej, jeśli były w wodzie. Nawet jeśli Twój filtr jest wodoodporny, może spaść w wodzie. Należy aplikować je po kąpieli.

  • Pokryć z odzieży ochronnej. Nosić kapelusz z szerokim rondem, w koszuli z długimi rękawami i długie spodnie, aby chronić skórę przed słońcem. Mocniej splot tkaniny, bardziej ochronna jest.

  • Nosić okulary przeciwsłoneczne. Najlepsza ochrona pochodzi z okularami owijkowych z co najmniej 99% absorpcji UV. Kupić okulary, które blokują zarówno UVA i UVB.

  • Unikaj solarium. Lampy słoneczne i łóżka opalające są inne źródła promieniowania UV. Badania wskazują, że zwiększają one ryzyko rozwoju czerniaka. Nie daj się nabrać na myśli, że uzyskanie opalenizny będzie cię chronić.

  • Zachować szczególną opieką dzieci. Większość ekspozycji na słońce, które prowadzi do czerniaka występuje w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

  • Mają pełne badanie skóry wykonywane przez lekarza. Lokalne szpitale lub departament zdrowia często oferują darmowe rak skóry kliniki przesiewowych. Zwrócić się do lekarza, aby zbadać swoją skórę od stóp do głów w trakcie rutynowego badania fizykalnego.