Cambler

Rak skóry

Fakty raka skóry

Raka skóry jest chorobą, w której złośliwe rakowe, lub komórki formują się w tkankach skóry. Więcej ›

Objawy raka skóry

Czerniak jest nowotworem z komórek, które nadają skórze jej kolor. Rozwija się, gdy komórki te zmiany i rozmnażać się agresywnie. Liczba przypadków czerniaka, deadliest postaci raka skóry, rośnie szybciej niż jakikolwiek inny nowotwór.

Lekarze nie są pewni, dlaczego ceny czerniaka są gwałtowny wzrost. Może to być od spędzać zbyt dużo czasu na słońcu w czasie zajęć na świeżym powietrzu. Może to być również spowodowane globalnych zmian, takich jak zubożenie ozonu, która pochłania wiele szkodliwych promieni słonecznych.

Twój wzór ekspozycji na słońce wydaje się mieć wpływ na ryzyko zachorowania na czerniaka ponad łącznej kwoty ekspozycji na słońce w swoim życiu. Krótkie okresy intensywnego słońca wydaje się najbardziej niebezpieczne, zwłaszcza jeśli się opalony. Będąc na słońcu może spowodować zmiany (mutacje) w genach komórek skóry. Naukowcy odkryli ostatnio kilka mutacji genów wspólnych dla wielu komórek nowotworowych czerniaka. Jest możliwe, że jeden lub więcej z tych mutacji rozpoczyna raka.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka skóry ›

Leczenie raka skóry

Specyficznego leczenia raka skóry, będzie określana przez lekarza w oparciu o:

  • w twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

  • Stopień choroby

  • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

  • oczekiwania na przebieg choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Dowiedz się więcej o leczeniu raka skóry ›

Życie z rakiem skóry

Każdy lubi bawić się w słońcu. Ale przez cały ten czas w promieniach promienie słoneczne może przyjść kosztem. Twoja skóra jest bardziej narażona na działanie szkodliwych promieni UV słońca, tym większe ryzyko zachorowania na raka skóry. Więc tutaj są wskazówki, aby zachować bezpieczeństwo w słońce-i jeszcze zabawy.

Jeśli to możliwe, unikać w słońcu od 10 rano do 4 po południu, że to, kiedy promienie słoneczne są najbardziej szkodliwe dla organizmu.

Dowiedz się więcej sposobów, aby zachować bezpieczeństwo w ​​słońcu ›