Cambler

Zaawansowany rak prostaty większe wyzwanie dla młodych ludzi

Zaawansowany rak prostaty większe wyzwanie dla młodych ludzi

Ostatnie badania donoszą w czasopiśmie ma jakiś nowotwór otrzeźwiającą wieści: młodzi mężczyźni z rozpoznaniem zaawansowanego raka prostaty nie żyją tak długo, jak starszych mężczyzn stojących przed samą diagnozę.

Obraz młody mężczyzna uśmiecha się, trzymając filiżankę kawy

Wśród mężczyzn z zaawansowanym raka prostaty, u pacjentów młodszych niż 44 były trzy razy bardziej narażone na śmierć z nim, niż wszystkich innych grupach wiekowych.

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy z badania donoszą, że młodzi mężczyźni z rakiem prostaty zrobić całkiem dobrze. Ale dla młodych mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty, naukowcy polecam traktując je agresywnie i za pomocą metod eksperymentalnych w razie potrzeby.

Co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko

Chociaż przyczyny raka prostaty nie są zrozumiałe, naukowcy odkryli kilka czynników, które mogą zwiększać ryzyko dla niego.

Główne czynniki ryzyka, które należy uwzględnić:

  • Wiek jest najsilniejszym czynnikiem ryzyka dla raka prostaty. Prawie dwie trzecie nowotworów prostaty występują u mężczyzn w wieku od 65 lat.

  • African-European mężczyźni mają najwyższe stawki dla raka prostaty. African-European mężczyźni są bardziej prawdopodobne, aby być diagnozowane w zaawansowanym stadium.

  • Rak prostaty wydaje się działać w niektórych rodzinach. O ojca lub brata z rakiem prostaty więcej niż podwaja ryzyko zachorowania człowieka na tę chorobę.

  • Ludzie, którzy jedzą dużo czerwonego mięsa lub produktów mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczu wydaje się mieć nieco większą szansę zachorowania na raka prostaty. Ci ludzie również jedzą mniej owoców i warzyw. Lekarze nie są pewni, który z tych czynników jest odpowiedzialny za zwiększenie ryzyka.

Powinno być sprawdzane na raka prostaty?

Rak prostaty jest najczęstszą niedrobnokomórkowego raka skóry u ludzi. I badania przesiewowe raka prostaty raka prostaty można znaleźć przed objawy rozwijają. Ale skuteczność i korzyści z badań przesiewowych raka prostaty nie zostały jeszcze określone, a eksperci są nadal debatują wartość coraz ekranowany wcześnie.

Więcej mężczyzn w Europie są zdiagnozowano raka prostaty w młodszym wieku, prawdopodobnie z powodu bardziej intensywnych programów badań przesiewowych.

Jednak nie jest jasne, czy leczenia raka prostaty przed objawy rozwijają również pomaga pacjentom. Większość nowotworów prostaty rośnie bardzo powoli. W rzeczywistości, wielu ludzi, którzy mają raka prostaty umiera z czegoś innego przed rakiem staje się problemem.

Dlatego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) doradza mężczyznom skonsultować się z lekarzem na temat zalet i ograniczeń raka prostaty przesiewowych. Decyzja przechodzić badania przesiewowe powinny być oparte na własnej sytuacji medycznej, wartości i preferencji.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

Rak - ma znaczenia wiek w doborze traktowania kobiet we wczesnym stadium raka prostaty?

Wybory traktowania kobiet we wczesnym stadium raka prostaty - National Cancer Institute

Rak prostaty podstawą

Wrzesień 2009

Wysoki poziom witamin aż do poważnego ryzyka raka prostaty

Wielu dorosłych brać multiwitaminy dla jego potencjalnych korzyści zdrowotnych. Ale za dużo tego dobrego może być złe. Prawie 300 tysięcy mężczyzn w wieku od 50 do 71 pytano o ich multiwitamina użytku w ciągu ostatniego roku. Zostały one następnie następnie przez pięć lat. Ci, którzy wzięli witaminy więcej niż siedem razy w tygodniu mieli większe ryzyko poważniejszego raka prostaty. Ryzyko było jeszcze wyższe u osób z wywiadem rodzinnym w kierunku raka prostaty. Ale, nie było związku między witamin i wczesnego raka prostaty.