Cambler

W jaki sposób radzić sobie z leczenia raka prostaty?

Zmęczenie

Kiedy pacjent jest leczony na raka prostaty, jest prawdopodobne, że będzie mieć efekty uboczne, a być może objawy samej choroby. Na przykład, sam nowotwór może spowodować objawy, jeśli nowotwór wywiera nacisk na narządu lub części ciała, powodując ból. Lub guz może kolidować z tej funkcji narządu lub części ciała.

Zabiegi do niszczenia komórek nowotworowych mogą uszkodzić zdrowych komórek w tym samym czasie, co oznacza, że ​​leczenie może powodować skutki uboczne.

Efekty uboczne wpływają każdej osoby inaczej. Niektórzy ludzie mają nic, podczas gdy inne mogą mieć wiele. Niektóre z nich mogą się zmieniać w czasie, podczas gdy inne pozostać taki sam. Niektóre mogą być tymczasowe, podczas gdy inne mogą być trwałe.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych mogą kolidować z życiem z dnia na dzień. Te działania niepożądane mogą od gorąca i zmęczenia, zwany zmęczenie, niezdolności do uzyskania erekcji, impotencja, na nazwie wyciekaniu lub utracie kontroli nad nietrzymanie moczu, zwane. Niektóre działania niepożądane mogą inne objawy czują się gorzej. Na przykład, jeśli jesteś w depresji, czy nie śpi dobrze, może być zmęczony. Kiedy jesteś bardziej zmęczony, ból może czuć gorzej. Pierwsze zwolnienie z jednej efekt uboczny może pomóc innym.

Rodzaj działań niepożądanych zostały uzależnione od rodzaju leczenia masz. I leczenie opiera czy rak jest umiejscowione w gruczole krokowym lub rozprzestrzeniania się od prostaty. W tej części zobaczysz dwie listy za, jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi: jeden do efektów ubocznych zlokalizowanego raka i jeden na zaawansowanego raka.

Będzie ona również pomóc Ci poczuć się lepiej poprzez uczenie się, jak komunikować się z zespołem opieki zdrowotnej, o tym, jak się czujesz i przez uzyskanie wsparcia. Znajdziesz więcej informacji na temat każdego z tych tematów w tym dziale.