Cambler

Możliwości leczenia przerzutów lub zaawansowanym rakiem prostaty

Kiedy rak prostaty rozprzestrzenił się na miejscach w organizmie, które nie są blisko do prostaty, to się nazywa zaawansowanego raka prostaty. Nazywa się też z przerzutami raka prostaty. Lekarz może zaproponować jedną lub więcej z tych zabiegów, jeśli zaawansowanej raka prostaty.

  • Terapia hormonalna. Celem terapii hormonalnej jest zmniejszenie lub zablokowanie hormonów męskich, takich jak testosteron, które powodują wzrost nowotworu. To może być dokonane na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest uzyskanie zdjęć hormonów co miesiąc lub raz na kilka miesięcy. Innym sposobem jest zabieg chirurgiczny, który usuwa z jądra, które produkują testosteron. Pastylki mogą być również wykonane, aby pomóc hormony kontrolne, chociaż nie są one zwykle stosowane jako jedyny rodzaj terapii hormonalnej. Terapia hormonalna nie leczy raka prostaty, ale to powolny jej wzrost. Zabieg ten może być stosowany samodzielnie, albo może być połączona z promieniowaniem wewnętrznej lub zewnętrznej.

  • Radioterapia. Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się z prostaty, może być promieniowanie zewnętrzne, zwane także XRT, aby pomóc złagodzić ból lub inne objawy. Otrzymasz promieniowania zewnętrznego poprzez maszynę bezpośredniego promieniowania z zewnątrz ciała. Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się w wielu miejscach, takich jak kilka różnych kości, można dostać zastrzyk z radioaktywnego leku zamiast.

  • Chemotherapy. Chemioterapia jest stosowanie leków spowolnić wzrost nowotworu i zmniejszenie objawów. Chemioterapia jest zwykle zalecane, gdy nowotwór nie odpowiada na leczenie hormonalne. Chemioterapia nie leczy choroby nowotworowej. To może zmniejszyć ból związany z rakiem prostaty, zmniejszyć guza, zmniejszenie poziomu PSA, i wykazano, aby pomóc niektórzy ludzie żyją dłużej.

Należy również dowiedzieć się jak najwięcej o swoich wyborów choroby i leczenia, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki. Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać potrzebne informacje, to zwrócić się do lekarza i innych pracowników służby zdrowia. Upewnij się, zapytać, jak leczenie będzie zmienić swoje codzienne życie. Dowiedz się, jak dieta może zmienić i jak będzie wyglądać i czuć. Zapytaj, jak skuteczne leczenie zazwyczaj jest i dowiedzieć się o ryzyku i możliwych skutków ubocznych.