Cambler

Robotic surgery poprawiające wyniki dla usunięciu guza

Dr Jaime Wong

Dr Jaime Wong wyjaśnia jak minimalnie inwazyjna operacja korzyści pacjentom z rakiem prostaty i nerki

Pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym guzów prostaty lub nerek mają dużo na głowie, w tym sukcesie operacji, leczenia bólu, a czas regeneracji. Chirurg zajmie wszystkie te kwestie z wami, a jeśli jesteś kandydatem do chirurgii robota, może być mile zaskoczony przez rozmowę.

Małoinwazyjne operacje chirurgiczne, roboty mają doskonałe efekty kliniczne i znacznie krótsze czasy odzyskiwania niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ponieważ roboty operacja wiąże mniejsze nacięcia i jest bardziej precyzyjne, pacjenci odczuwają mniejszy ból po operacji, mniejszą utratę krwi i mniejsze blizny. To prowadzi do szybszego powrotu do normalnej aktywności w pracy i w domu.

Niektórzy pacjenci są zaniepokojeni mechaniczna operacja. Pacjenci mogą się zastanawiać, czy lekarz musi być w stanie czuć to, czego cięcia lub szwy. Podczas gdy tradycyjne chirurdzy nie zależy w dużym stopniu na zmysł dotyku, moje pokolenie lekarzy rozwinął głębokie poczucie hand-to-tv-ekranie koordynacji, jednym z zaskakujących korzyści z dorastania grając w gry wideo. Podczas wykonywania operacji robota, używamy inne zmysły, aby zrekompensować brak dotyku. Na przykład, widząc pewne cienie i obserwując sposób, w jaki porusza tkanki mówi mi wszystko, co trzeba wiedzieć. W rzeczywistości, więcej niż lepszą wizualizację kompensuje nie jest w stanie poczuć tkanki w polu operacyjnym.

Które prowadzi do poprawy precyzji wyników dla operacji dotyczących guzów nerek i prostaty. Rak prostaty pacjenci nie tylko krótsze czasy odzyskiwania z procedurą robota, mogą one również mieć zmniejszone ryzyko impotencji i nietrzymania moczu po operacji. Niektórzy pacjenci są kwalifikowalne na atermiczne Intrafascial Robotic (AIR) prostatektomii, w których większość tkanki otaczającej gruczoł krokowy jest oszczędził i nerwy kontrolujące erekcje są lepiej zachowane.

Niektórzy ludzie z guzami nerek mogą być kandydatami mieć tylko chorego obszaru usunięty, pozostawiając zdrową część narządu nienaruszone. Przeprowadzenie tego robota ma tę zaletę, zmniejszenie bólu i szybsze odzyskiwanie czynności w stosunku do normalnej dla tradycyjnej chirurgii otwartej. W robota zabiegu nerek tętnicy dostarczanie krwi do nerek jest zaciśnięty przez krótszy czas niż w chirurgii laparoskopowej. Dlatego nerek wydaje się funkcjonować prawidłowo po zabiegu.

Chociaż roboty operacja jest bardziej zaawansowane technologicznie niż tradycyjnej chirurgii otwartej, to w żaden sposób eksperymentalny. W rzeczywistości ogromna większość pacjentów w Europie, które mają usunąć ich prostaty mają to zrobić robota. Częściowe usunięcie nerki jest bardziej skomplikowana procedura, ale jest wykonywana często w Klinice Jenkins.

Dzisiejsze minimalnie inwazyjne procedury naprawdę są lepsze od tradycyjnych procedur w zakresie wyników i czasów odzyskiwania. Pomiędzy tymi technologiczny i naszej filozofii zorientowanej na pacjenta, pacjenci chorzy na raka w klinice Jenkins mają lepsze doświadczenia z operacji, niż w przeszłości.

Dr Jaime Wong jest dyrektor medyczny w Jenkins Kliniki i urologiczny, laparscopic i robota chirurga. Otrzymał dyplom lekarza z Dalhousie University w Nowej Szkocji. Aby uzyskać więcej informacji na temat procedur automatycznych, przejdź do www.urologyhealth.org lub www.jenkinsclinic.org / chorób.