Cambler

Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP)

Przegląd procedury

Co to jest przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego lub TURP?

Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego (TURP) jest to zabieg chirurgiczny, który usuwa części gruczołu krokowego przez penisa. TURP nie wymaga zewnętrznego nacięcia.

Chirurg osiąga prostaty przez wprowadzenie dokumentu poprzez cewkę moczową (wąski kanał, przez który przechodzi moczu z pęcherza moczowego z ciała). To urządzenie, nazywane resektoskop wynosi około 12 cm długości i pół cala średnicy. Zawiera on lekkie zawory kontrolujące płynu nawadnianie i pętli elektrycznej, które przecina tkanki i uszczelnia naczynia krwionośne. Jest wprowadzana przez penisa i pętla drutu jest prowadzony przez chirurga tak, można go usunąć tkanki stanowiącego przeszkodę jeden element w tym samym czasie. Kawałki tkanki są unoszone przez ciecz do pęcherza, a wypłukano pod koniec procedury.

Czym jest prostata?

Ilustracja anatomicznej męskiego układu rozrodczego

Prostata jest wielkości orzecha włoskiego i otacza szyjkę pęcherza i cewki moczowej mężczyzny-rurki, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego. To częściowo mięśni i częściowo gruczołowe, ze przewody otwierania do części gruczołu cewki moczowej. To składa się z trzech płatów, w płacie środkowym z jednego płata na każdej stronie.

W ramach męskiego układu rozrodczego, podstawową funkcją prostaty jest wydzielanie płynu lekko zasadowy, który tworzy część płynu nasiennego (semen), płyn, który przenosi plemniki. Podczas męskiej kulminacyjnego (orgazm) mięśniowe gruczoły prostaty napędzania pomocą płynu prostaty w dodatku do spermy wytworzono w jądrach, do cewki moczowej. Nasienie następnie przechodzi przez penisa podczas wytrysku.

Naukowcy nie wiedzą wszystkie funkcje prostaty. Jednakże, prostata odgrywa ważną rolę zarówno w funkcji seksualnych i nietrzymanie. To jest wspólne dla prostata stać powiększenie wraz z wiekiem człowieka, i to jest również prawdopodobne, dla człowieka, aby spotkać jakiś rodzaj problemu prostaty w jego życiu.

Wiele typowych problemów są związane z gruczołu krokowego. Te problemy mogą wystąpić u mężczyzn w każdym wieku, a to:

 • Łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH). Rozszerzenie związane z wiekiem prostaty, który nie stanowi złośliwy. BPH jest najczęstszym problemem prostaty niezłośliwych zmian, występujących w większości mężczyzn do czasu ich przybycia na 60s. Objawy są powolne, przerywane lub słaby strumień moczu; pilny z wyciekiem lub dryblingu oraz częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy. Chociaż nie jest rakiem, objawy BPH są często zbliżone do raka prostaty.

 • Prostatism. Wiąże zmniejszył siłę moczu z powodu przeszkody przepływu przez gruczoł prostaty. Najczęstszą przyczyną prostatism jest BPH.

 • Zapalenie gruczołu krokowego. Zapalenie prostaty jest zapalenie lub zakażenie gruczołu krokowego charakteryzuje się dyskomfort, ból, częste lub rzadkie oddawanie moczu, czasem gorączka.

 • Prostatalgia. Ten obejmuje ból gruczołu krokowego, zwany również prostatodynia. To jest często objawem zapalenia gruczołu krokowego.

Rak prostaty jest częstym i poważnym problemem zdrowotnym. Według Europejskiego Towarzystwa Raka (ACS), rak prostaty jest najczęstszą postacią raka u mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia, a trzecią najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka.

Istnieją różne sposoby, aby osiągnąć cel, jakim jest usunięcie gruczołu krokowego. Metody wykonywania prostatektomii obejmują:

 • Chirurgiczne usunięcie zawiera radykalnej prostatektomii (RP), albo z załonową lub krocza podejścia. Jest on stosowany w leczeniu raka. Radical stercza jest usunięcie całego gruczołu krokowego. Nerve sparing chirurgiczne usunięcie jest ważne, aby zachować jak najwięcej funkcji, jak to możliwe.

 • Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego lub TURP, co wiąże się również usunięcie części gruczołu krokowego, jest podejście wykonywane przez penisa za pomocą endoskopu (małe, elastyczne rurki z światła i obiektywu na końcu).

 • Kriochirurgia jest mniej inwazyjny niż procedury chirurgiczne usunięcie gruczołu krokowego. Leczenie podaje się za pomocą sondy, jak igły, które są wstawione pomiędzy skórę moszny i odbytu. Urolog może także korzystać mikrofale.

 • Chirurgia laparoskopowa, wykonywana ręcznie lub za pomocą automatu, jest inna metoda usunięcia gruczołu krokowego.

Przyczyny postępowania

TURP jest ogólnie zrobić, aby złagodzić objawy związane z rozszerzeniem prostaty, często z powodu łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH). Po gruczołu krokowego jest powiększony, dławik może naciskać na cewkę moczową i zakłócać lub utrudniać przepływ moczu z organizmu. BPH jest chorobą, w której prostata może stać się bardzo rozbudowany i powodować problemy z oddawaniem moczu. Objawy mogą obejmować:

 • Problemy z uzyskaniem strumienia moczu zaczął

 • Konieczności oddawania moczu w nocy, częściej

 • Mając pilną potrzebę oddania moczu

 • Drybling po zakończeniu oddawania moczu

Objawy te mogą stwarzać problemy, takie jak zatrzymanie moczu w pęcherzu, które mogą przyczyniać się do infekcji pęcherza lub powstawania kamieni w pęcherzu.

BPH może również podnieść antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) w surowicy dwa do trzech razy wyższe od normalnego poziomu. Podwyższony poziom PSA nie zawsze oznacza nowotwór, ale wyższe poziomy PSA większa szansa na chorego na raka. TURP mogą być wykonywane u mężczyzn, którzy nie tolerują radykalnej prostatektomii z powodu ich wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Specyficzne leczenie BPH zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Ostatecznie, objawy BPH zazwyczaj wymagają pewnego rodzaju leczenia. Gdy gruczoł tylko lekko powiększony, leczenie może być potrzebne, badania wykazały, że niektóre z objawów BPH mogą wyjaśnić bez leczenia w niektórych przypadkach łagodnych. Decyzja ta może być wykonana tylko przez lekarza po wnikliwej ocenie indywidualnych choroby. Regularne kontrole są ważne, jednak należy uważać na rozwój problemów.

Czasami TURP odbywa się wyłącznie w leczeniu objawów, nie leczy choroby. Na przykład, jeśli jesteś w stanie oddać mocz z powodu raka, ale radykalnej prostatektomii nie jest opcja dla Ciebie, możesz potrzebować TURP.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić TURP.

Ryzyko związane z procedurą

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, mogą wystąpić pewne komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji może obejmować:

 • Krew w moczu po operacji

 • Bolesne lub utrudnione oddawanie moczu

 • Możliwość zakażenia

 • Wsteczny wytrysk (gdy następuje wytrysk w pęcherzu i nie penisa)

 • Krwawienie

 • Zakażenie

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

Niektóre rzeczy można się spodziewać przed zabiegiem to:

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może przeprowadzić badanie lekarskie w celu zapewnienia, że ​​jesteś w dobrym zdrowiu, zanim przejść procedurę. Możesz także przejść badania krwi oraz inne badania diagnostyczne.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, jod, taśmy, kontrast barwników i środków znieczulających (miejscowym lub ogólnym.)

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (określonych i bez recepty) oraz ziołowych suplementów, które bierzesz.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Jeśli palisz, należy rzucić palenie jak najszybciej przed zabiegiem, aby zwiększyć swoje szanse na wyleczenie z chirurgii i poprawić ogólny stan zdrowia.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie TURP następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 3. Zostaniesz poproszony opróżnienia pęcherza przed zabiegiem.

 4. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w ramieniu lub ręce.

 5. Będziesz być umieszczony na stole operacyjnym, leżąc na plecach.

 6. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu. Gdy jesteś na środkach uspokajających, rurka do oddychania zostanie wstawiony przez gardło do tchawicy i będziesz podłączony do respiratora, który będzie dla Ciebie oddychać podczas zabiegu.

 7. Chirurg sprawdzić cewkę moczową i pęcherz z endoskopu. Dokonuje się tego przez przepuszczanie zakresu przez penisa, a następnie do cewki moczowej i pęcherza moczowego. Pozwala to lekarzowi na zbadanie tych obszarów wszelkich guzów lub kamieni w pęcherzu.

 8. Następnie resektoskop (pętla elektryczne) jest przekazywany do cewki moczowej. To wycina kawałki tkanki z prostaty, które są wybrzuszenia lub blokuje cewkę moczową. Energii elektrycznej będzie stosowana przez resektoskop zatrzymać potencjalnego krwawienia.

 9. Lekarz będzie wstawić cewnik do pęcherza do pustej moczu.

 10. Zostaniesz przeniesiony od stołu operacyjnego na łóżko następnie do sali pooperacyjnej.

Po zabiegu

W szpitalu

Po zabiegu, może być przeniesiony do sali pooperacyjnej być ściśle monitorowane. Będziesz podłączony do monitorów, które będą stale wyświetlać swoje elektrokardiogram (EKG lub EKG) wykrywania, ciśnienie krwi, inne odczyty ciśnienia, szybkość oddychania i poziom tlenu.

Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i jesteś czujny, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej.

Możesz otrzymać leki przeciwbólowe w razie potrzeby, albo przez pielęgniarkę, albo przez podawanie go samodzielnie za pomocą urządzenia podłączonego do linii dożylnej.

Gdy jesteś na jawie i twoja choroba ustabilizowała się, można rozpocząć płynów do picia. Twoja dieta może być stopniowo rozszerzone na więcej pokarmów stałych, jak jesteś w stanie ich tolerować.

Cewnik moczu pozostanie na miejscu przez jednego do trzech dni, aby pomóc drenażu moczu w czasie, gdy gruczoł prostaty leczy. Prawdopodobnie będziesz mieć krew w moczu po zabiegu.

Ponadto, ciekły roztwór może być przyłączony do cewnika do spłukiwania ewentualnych skrzepów krwi i na zewnątrz cewnika. Krwawienie stopniowo maleje, a następnie cewnik jest usuwany.

Ustalenia będą na wizyty kontrolnej u lekarza.

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

U siebie w domu

Gdy jesteś w domu, to będzie ważne, aby pić dużo płynów. To pomaga w wypłukując resztki krwi lub skrzepy z pęcherza.

Będziesz zaleca się nie wykonywać żadnych ciężkich podnoszenia przez kilka tygodni po TURP. Ma to na celu zapobieganie nawrotom krwawienia.

Możesz być korzystna lub ból przez kilka dni po TURP. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie należy prowadzić pojazdów, aż lekarz zaleci. Mogą obowiązywać inne ograniczenia aktywności.
Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka i / lub dreszcze

 • Zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększenie bólu wokół miejsca nacięcia

 • Kłopoty z oddawaniem moczu

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejskie społeczeństwo raka

Europejska Fundacja Towarzystwa Urologicznego

Europejskie Stowarzyszenie urologiczne, inc.

Krajowe Stowarzyszenie na wstrzemięźliwości

National Cancer Institute (NCI)

Narodowa Koalicja na raka przeżywalność

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu pokarmowego i nerek (NIDDK)

Rak prostaty podstawą