Cambler

Podjęcie decyzji, aby mieć radykalnej prostatektomii

Radykalna prostatektomia jest wspólna operacja w leczeniu raka prostaty. Zabieg ten może być dobrym wyborem dla Ciebie, jeśli poniższe stwierdzenia są prawdziwe.

  • Jesteś na tyle zdrowy, by wytrzymać znieczulenia ogólnego i samą operację.

  • Swój rak jest ograniczona do gruczołu krokowego. Lekarz może usunąć węzły chłonne przed operacją wiedzieć na pewno, jeśli rak nie rozprzestrzenił.

  • Można oczekiwać, aby żyć na tyle długo, tak, że będzie prawdopodobnie korzystać z zabiegu.

Operacja prostaty jest bardziej prawdopodobne, aby wyleczyć się z raka, jeśli nie rozprzestrzenił. Jednak może to być trudne, aby dowiedzieć się, czy raka prostaty rozprzestrzenił bez faktycznie robi operację. Lekarze znaleźć większe stadium nowotworu niż oczekiwano w niektórych ludzi w trakcie lub po zabiegu, gdy tkanki prostaty jest traktowana pod mikroskopem.

To, że jesteś w stanie mieć raka prostaty operacja nie oznacza, że musisz wybrać ten zabieg. Musisz dokładnie przemyśleć swój styl życia, ryzyko konieczności operacji i jakości życia, przed podjęciem decyzji. Na przykład, jeśli nie możesz znieść możliwość moczu, blizny lub zaburzenia erekcji, a następnie być może operacja nie jest najlepsze leczenie dla Ciebie. Ale jeśli pomysł opuszczania rakowe prostaty w miejscu będzie stale martw się, to operacja może być dobrym wyborem dla Ciebie. Jeśli wybierzesz operację, poproś lekarza, jakie skutki uboczne mogą się spodziewać, kiedy można się spodziewać, aby powrócić do normalnej aktywności i co blizny będzie wyglądać.