Cambler

Osteoporoza u mężczyzn z rakiem

Osteoporoza jest chorobą, w której kości stają się porowate i słabe. Jak tracą siły, są bardziej podatne na złamania. Kości kręgosłupa, nadgarstka, biodra, miednicy, i ramię są szczególnie narażone na ryzyko złamań u osób z osteoporozą.

Jak z wiekiem kręgosłup kompresuje

Osteopenia jest chorobą, w której mniej kości zostało utracone niż osteoporozy. Ale ludzie z osteopenii są bardziej narażone na rozwój osteoporozy, jeśli coś nie jest zrobione, aby zatrzymać utratę kości.

Około 10 milionów ludzi ma osteoporozę i 34 mln więcej mają osteopenii. Choroba ta zazwyczaj przebiega bez objawów, dopóki nie zostanie zdiagnozowany po złamaniu.

Jak osteoporoza rozwijać?

Kość składa się z wapnia i inne minerały, które tworzą twarde kości. Gęstość kości, a dokładniej gęstość mineralną kości odnosi się do mineralnej zawartości kości. Wiąże się to, jak ciężko i silne są. Niska gęstość kości jest widoczna w osteoporozie.

Kość to rodzaj tkanki. Podobnie jak w innych tkankach ciała, kości ciągle napraw i odnawia się. W kości, proces ten jest zwany przebudowy. Dwa rodzaje komórek przeprowadzenia przebudowy:

 • Osteoklastów, komórek, które rozkładają lub wchłaniany, a uwalnianie wapnia z kości do krwi.

 • Osteoblasty, komórki, które rysować wapnia z krwi i tworzenie nowej kości.

Równowaga między osteoblastów budowy kości i kości rozpuszczające osteoklastów utrzymuje zdrowe kości.

W młodych ludzi, kości wydłużają i zwiększają gęstość. Po około 35 roku życia, jednak kości zaczynają tracić gęstość i wytrzymałość. W większości przypadków wyniku osteoporozy od przyspieszenia utraty masy kostnej, która może występować na wielu powodów:

 • Zmniejszenie poziomów hormonów (estrogenu i testosteronu) w korpusie

 • Brak aktywności fizycznej

 • Brak wapnia i witaminy D

 • Palenie

 • Nadmierne spożycie alkoholu

 • Niektóre leki.

Osteoporoza występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. To dlatego, że w czasie menopauzy kobiece jajniki znacznie spowolnić produkcję estrogenu, hormonu, który utrzymuje aktywność kości rozpuszczające osteoklastów w ryzach. Po menopauzie osteoblasty kontynuować budowę kości, ale nie mogą nadążyć z prędkością, przy której osteoklasty rozbicie go. W rezultacie, kobieta zaczyna gwałtownie tracić kości, zwłaszcza w ciągu pierwszych pięciu lat po menopauzie. Jeżeli nie zostaną podjęte środki w celu zapobieżenia lub powolny ubytek kości, może wystąpić osteoporoza.

Utraty masy kostnej u mężczyzn zazwyczaj zaczyna później i pożyczek wolniej niż ma to miejsce w kobiety. Mężczyźni mają zwykle większe i mocniejsze kości niż kobiety, a nie przejść przez nagłe zmiany hormonalne, które występują z menopauzą. Ale w ich wieku mężczyźni luźne gęstości kości, w części z powodu naturalnego spadku testosteronu. W wieku 65 lub 70 kobiet i mężczyzn tracą masę kostną w podobnych cenach. Wchłanianie wapnia, które są potrzebne do utrzymania zdrowych kości, zmniejsza się również u mężczyzn i kobiet.

W jaki sposób leczenie raka wpływa utratę kości?

Różne terapie nowotworowe mogą zwiększać ryzyko osteoporozy zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Niektóre leki chemioterapeutyczne stosowane w leczeniu raka sutka i różne hormonalne terapie dla raka sutka i prostaty mogą spowodować utratę masy kostnej. Istnieje wiele strategii zapobiegania i leczenia osteoporozy. Pacjenci powinni omówić te opcje z ich świadczeniodawcy.

Co powoduje osteoporozy u mężczyzn z rakiem prostaty?

Powszechnie wiadomo, że testosteron i inne męskie hormony, zwane androgeny, może stymulować wzrost raka prostaty. Z tego powodu powszechne podejście do leczenia raka prostaty jest obniżenie poziomu testosteronu w organizmie. Takie podejście okazało się skuteczne w leczeniu mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty (choroba, która rozprzestrzenia po całym organizmie). Niektórzy lekarze mogą z niego korzystać także wtedy, gdy choroba jest wcześnie wykryty, zanim rozprzestrzenił się poza gruczoł krokowy.

Natomiast niski poziom testosteronu może spowolnić rozwój raka prostaty, może również prowadzić do utraty gęstości kości u mężczyzn. W szczególności, że terapie hormonalne pozbawia organizm androgenów - zwanej terapii deprywacji androgenów - zwiększa ryzyko osteoporozy. Deprywacji androgenów terapie obejmują:

 • Wycięcie jądra, zabieg chirurgiczny w celu usunięcia jąder, głównym źródłem testosteronu.

 • Hormon luteinizujący uwalniający hormon (LHRH), agonistów lub analogi, takie jak leuprolid i goserelina, są leki, które obniżają poziomy testosteronu w organizmie.

Inna klasa leków hormonalnych stosowanych w leczeniu raka gruczołu krokowego jest agenci antyandrogen. Klasa ta obejmuje bicalutamid narkotyków. Nie jest jasne, jaki wpływ mają na leki antyandrogen gęstości kości, ale istnieją pewne dowody na to, że nie zwiększają ryzyko osteoporozy jak terapie deprywacji androgenów zrobić.

Może osteoporozą u mężczyzn z rakiem prostaty, w profilaktyce lub leczeniu?

Nie wszyscy opracowanie osteoporozę jako skutek leczenia androgenów niedostatku. Ale ponieważ to hormonalne leczenie może zwiększać ryzyko tej choroby, ci ludzie powinni rozważyć rutynowe pokazy gęstości mineralnej kości. Typu RTG zwane badanie gęstości mineralnej kości jest bezpieczny i nieinwazyjny sposób diagnozowania osteoporozy, wykryć niską gęstość kości, monitorowania skuteczności leczenia i przewidzieć ryzyko przyszłych złamań.

Po utraty kości, to nie mogą być całkowicie zastąpione przy użyciu obecnych metod leczenia. Chociaż nie można wyleczyć, osteoporozę może być spowolniony. Liczba dostępnych metod zapobiegania i leczenia osteoporozy u ludzi są:

Lifestyle podejścia do zapobiegania utracie masy kostnej u mężczyzn to:

 • Wapń i witamina D. Wapnia pochodzi z żywności jemy. Produkty mleczne, takie jak mleko, jogurt i ser, i niemlecznych żywności, takich jak łosoś, szpinak, tofu, są dobrym źródłem. Witamina D jest od diety i słońca. Dla mężczyzn w wieku powyżej 50, zalecane dzienne spożycie wapnia wynosi 1200 mg i witaminy D, 400 do 600 jednostek międzynarodowych (IU). Wyższy (większa niż 2000 mg / dzień) spożycie wapnia jest związane ze wzrostem raka prostaty ryzyka, lecz nie ma dowodów, że zalecana dawka jest związana z postępem choroby.

 • Ćwiczenia. Regularna aktywność fizyczna, szczególnie obciążonych ćwiczenia, takie jak jogging, taniec, schodów wspinaczki i ćwiczeń ramion może pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej.

 • Rzucić palenie

 • Ogranicz spożycie alkoholu

Podejścia medycznych do zapobiegania i leczenia utraty masy kostnej u mężczyzn to:

 • Bisfosfoniany. Bisfosfoniany są lekami, które uniemożliwiają podział kości. Istnieją różne rodzaje bisfosfoniany, takie, które są przyjmowane doustnie, inne są podawane dożylnie (dożylnie). Dwa bisfosfoniany - pamidronian (Aredia) i zoledronian (Zometa), które są podane jako wstrzyknięć dożylnych - może być stosowany w leczeniu raka prostaty, który rozprzestrzenił się do kości. Mogą one również pomóc w zapobieganiu osteoporozie u mężczyzn w czasie deprywacji androgenów terapii raka prostaty. Rizedronian i alendronian zostały zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA) do zapobiegania i leczenia osteoporozy u kobiet i mężczyzn. Oba leki są dostępne w postaci tabletek doustnych.

 • Kalcytonina. Kalcytoniny jest naturalnym hormonem znaczenie dla regulacji metabolizmu wapnia i kości. To jest zwykle podawana w postaci sprayu do nosa.