Cambler

Czynniki ryzyka raka prostaty - rodzaje raka

Co jest czynnikiem ryzyka?

Czynnikiem ryzyka jest coś, co może zwiększyć osoby szansę rozwoju choroby. Może to być działalność, takich jak palenie tytoniu, dieta, historia rodziny, lub wiele innych rzeczy. Różnych chorób, w tym raka, mają różne czynniki ryzyka.

Mimo, że te czynniki mogą zwiększać ryzyko osoby, nie muszą spowodować chorobę. Niektórzy pacjenci z jednym lub więcej czynnikiem ryzyka, nie rozwój raka, inne rozwój raka i nie ma znanych czynników ryzyka.

Znajomość czynników ryzyka, do każdej choroby może pomóc, aby poprowadzić Cię do odpowiednich działań, w tym zmiany zachowań i jest obserwować, choroby.

Jakie są czynniki ryzyka raka prostaty?

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy ludzie są narażeni na raka prostaty. Istnieją jednak specyficzne czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo, że niektóre ludzie będą rozwijać się choroby, w tym następujące:

 • wiek
  Wiek jest czynnikiem ryzyka dla raka prostaty, zwłaszcza mężczyzn w wieku 50 lat i starszych. Prawie 70 procent wszystkich przypadków raka prostaty rozpoznaje się u mężczyzn w wieku powyżej 65 lat.

 • wyścig
  Rak prostaty jest bardziej powszechne wśród afrykańskich Europy mężczyzn niż u rasy białej Europy mężczyzn. Japoński i chiński mężczyzn rodzimych do kraju mają najniższe stawki raka prostaty. Co ciekawe, gdy chińscy i japońscy mężczyźni wyemigrować do USA, mają zwiększone ryzyko i śmiertelności z powodu raka prostaty, w porównaniu z ich rodzimej populacji. W Japonii częstość występowania raka prostaty wzrosła w zachodnich diety i stylu życia zostały przyjęte.

 • dieta
  Dane epidemiologiczne sugerują, że dieta spożywane w uprzemysłowionych krajach zachodnich może być jedną z najważniejszych czynników przyczyniających się do rozwoju raka prostaty. Rozważmy następujące informacje dotyczące diety i jej wpływ na ryzyko zachorowania na raka prostaty:

  • tłuszcz
   Badania sugerują, że ludzie, którzy jedzą diety o wysokiej zawartości tłuszczu, zwłaszcza jeśli jest to dużo tłuszczu zwierzęcego, może mieć większą szansę zachorowania na raka prostaty.

  • owoce i warzywa
   Diety o wysokiej zawartości owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko raka prostaty, ale nie jest jasne, które odżywczych (y) mogą być odpowiedzialne za to.

  • witamina E i selen
   Witamina E, przeciwutleniacz, w połączeniu z selenem, wykazano hamowanie wzrostu nowotworu u zwierząt laboratoryjnych. Jednak duże badanie kliniczne nie znalazł zmniejszenie ryzyka u osób, które miały suplementów witaminy E lub selen (lub oba).

  • karotenoidy
   Karotenoidy zawierające likopenu mają zdolność hamowania wzrostu ludzkich komórek raka prostaty w hodowlach tkankowych (hodowanych w laboratorium). Podstawowym źródłem likopenu są przetwarzane pomidory w soku pomidorowego i koncentratu pomidorowego.

 • otyłość
  Otyłość może zwiększyć ryzyko raka prostaty, ale to było związane z większym ryzykiem zachorowania na bardziej agresywny rodzaj raka prostaty.

 • narażenie środowiskowe
  Niektóre badania wskazują na zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty u mężczyzn, którzy są rolnicy lub osoby narażone na kadm metaliczny podczas dokonywania baterie, spawania lub elektrolityczne. Dodatkowe badania są potrzebne w tej dziedzinie, aby potwierdzić, czy jest to prawda, stowarzyszenie.

 • o wazektomii, BPH (łagodnego rozrostu gruczołu krokowego) lub STD (choroby przenoszone drogą płciową)
  Badacze patrzeli czy ludzie, którzy mieli wazektomii, BPH, lub tych, którzy zostali narażeni na choroby przenoszone drogą płciową są na zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty. Niektóre badania wskazują na związek, podczas gdy inne nie obsługują tych roszczeń.

 • historia rodziny raka prostaty
  O ojca lub brata z rakiem prostaty więcej niż podwaja ryzyko zachorowania człowieka na tę chorobę. Ryzyko to jest tym większe dla mężczyzn z kilku rodzin dotkniętych zwłaszcza gdy krewni młodych w momencie diagnozy. Genetycy (lekarze i naukowcy, którzy badają dziedziczenie i przyczyn choroby genetycznej) podzielić rodziny na trzy grupy w zależności od liczby mężczyzn z rakiem prostaty i ich wieku od początku, w tym następujące:

  • sporadyczne - środki sporadyczne "występuje przypadek", takie jak rodzina z rakiem prostaty według jednego człowieka na typowej wieku wystąpienia.

  • rodzinny - rodzinny z rakiem prostaty obecnej w więcej niż jednej osoby, ale bez ostatecznego wzorca dziedziczenia i zazwyczaj starszym wieku zachorowania.

  • dziedziczne - rodzina z klastra trzech lub więcej chorych krewnych w obrębie każdej rodziny jądrowej (rodziców i ich dzieci), rodziny z rakiem prostaty w każdym z trzech pokoleń z każdej matki lub ojca, lub klastra dwóch krewnych wpływ na młody wiek (55 lub mniej). Pięć procent do 10 procent przypadków raka prostaty jest uważany dziedziczne.

 • czynniki genetyczne
  W środku każdej komórki ciała ludzkiego, nasze materiału genetycznego - chromosomy - znaleziono. Normalnie, komórki zawierają 46 chromosomów, czyli 23 pary, z których połowa jest dziedziczone od matki, połowa od ojca. Chromosomy zawierają plan organizmu, nasze geny. Kod geny dla cech takich jak kolor oczu i krwi, a także kontroli ważnych funkcji regulacyjnych w organizmie, takich jak tempo wzrostu komórek. Niektóre geny, gdy zmienione lub zmutowane, dające większą ryzyko niekontrolowanego wzrostu komórek, które z kolei mogą prowadzić do rozwoju nowotworu. Geny te mają różne nazwy, ale ogólnie są nazywane "genów podatności rak". Około 5 procent do 10 procent wszystkich przypadków raka prostaty znane są przypisane dziedziczną zmian DNA, takich jak gen raka podatności.