Cambler

Multiwitaminy i raka prostaty: nowe zmartwienie?

Około jedna trzecia dorosłych Europejczyków trochę typu multiwitamina regularnie. W prawie każdym przypadku, celem jest lepsze zdrowie. W 2003 r., autorytatywny US Preventive Services Task Force stwierdziła, że ​​nie było niezbitych dowodów na poparcie tego nadziei. W tym samym czasie jednak, że nie znalazł dowodów, że multiwitaminy są szkodliwe. Multiwitaminy pozostał popularny jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej lub, być może, jako dowód, że nadzieja może przeważyć dowodów.

Brak korzyści to jedno, obecność szkodliwego zupełnie inna. Raport z 2007 roku w Journal of National Cancer Institute stwierdza, że "nasz stwierdzenie znacznie zwiększone ryzyko raka prostaty u mężczyzn z użyciem witamin stanowi zagrożenie i uzasadnia dalsze badania." Ponieważ rak prostaty jest nowotworem złośliwym najczęściej wewnętrzny i drugą najczęstszą przyczyną zgonów u mężczyzn, to jest rzeczywiście problem. I od ponad 50% mężczyzn z wysokim ryzykiem raka prostaty suplementy do odwrócenia choroby, jest to duży problem.

Raport jest zobowiązany do generowania dalszych badań (na pewno dobra rzecz). Ale zanim przenieść zawartość swojej apteczki do kosza, weźmy bliżej przyjrzeć badań, wraz z szybką wycieczkę przez często mylące informacje na temat suplementów i raka prostaty.

Nowe badania

Aby zbadać związek między witamin i raka prostaty, naukowcy z National Cancer Institute studiował 295.344 ludzi, którzy zgłosił się do udziału w National Institutes of Health AARP Diet and Health Study. Gdy ludzie zapisują się w latach 1995 i 1996, byli w wieku od 50 do 71 i wolne od raka. Każdy człowiek, pod warunkiem informacji o swojej diecie i stosowania suplementów oraz innych demograficznych, stylu życia i czynników związanych ze zdrowiem.

Naukowcy śledzone ludzi przez pięć lat. W tym czasie, 8765 mężczyzn zdiagnozowano raka stercza, 1476 mężczyzn opracował zaawansowany rak prostaty, a 179 zmarło z powodu tej choroby.

Kiedy wyniki były analizowane, nie było związku między multiwitamina użytkowania i ryzyka rozwoju raka stercza. Ale zaawansowanych i śmiertelne nowotwory były inna historia: w porównaniu z mężczyznami, którzy nie przyjmowali witamin, mężczyźni, którzy brali ich więcej niż siedem razy w tygodniu były o 32% bardziej narażone na rozwój zaawansowanego raka prostaty i 98% bardziej narażone na śmierć z powodu choroby.

To jest podstawa do niepokoju, co jest uzasadnione. Ale bliższe spojrzenie powinno zapobiec zaniepokojenie z coraz alarm.

Za nagłówkami

Badania NIH-AARP ma wiele zalet. Ma bardzo dużą liczbę osób, i to zebrał szczegółowe informacje na temat każdego z nich. Ponieważ wszyscy wolontariusze mieszkali w sześciu stanach i dwóch obszarów metropolitalnych, można było śledzić je dokładnie przez osiem rejestrów nowotworów i wielu baz danych PESEL. Analiza była dokładna i wykorzystywane zaawansowane metody statystyczne.

Badanie ma również ograniczenia. Podobnie jak wszystkie badania obserwacyjne, może tworzyć stowarzyszenia, ale nie przyczynowości (patrz ramka poniżej). Nawet jeśli przyjąć powiązania między witamin i raka prostaty, badanie nie zostało zaprojektowane tak, aby powiedzieć, czy witaminy spowodował nowotwory.

Studia studia

Naukowcy mogą dowiedzieć się wiele na temat zdrowia i biologii przez eksperymenty w laboratorium lub studiując zwierzęcych modeli choroby. Jednak najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o zdrowie ludzi jest przez badanie ludzi. Dostępnych jest kilka sposobów.

Badania obserwacyjne

Badania obserwacyjne dostarczają obiektywnych informacji o dużych grup ludzi. Istnieją dwa podstawowe sposoby.

Analiza rozpoczyna się, gdy badacze kohorta zatrudnić grupę zdrowych osób i ustalenie profili zdrowotne dla każdego członka grupy. Ich następnym krokiem jest, aby obserwować kohorty w czasie, opierając się na różnych kombinacjach ankiet, testów medycznych oraz dokumentacji medycznej. Ostatecznie śledczy porównać członków kohorty, które pozostały zdrowe z tych, którzy zachorowali, starając się zidentyfikować czynniki związane z chorobą. Analiza kohorta jest potężna technika, ale jest powolne, trudne i kosztowne, zazwyczaj z udziałem tysięcy osób w ciągu wielu lat. Badania NIH-AARP multiwitamin i raka prostaty jest obserwacyjne badanie kohortowe.

Badania kontrolne sprawa mieć takie same cele jak analizy kohorty, ale postępować z przeciwnego kierunku. Naukowcy zaczynają od określenia grupy pacjentów, którzy są już chorzy. Następnie, porównanie pacjentów z równej liczby demograficznie podobnej zdrowych ludzi do identyfikacji wszelkich czynników, które mogą stanowić o różnicy między chorobą a zdrowiem. Ponieważ badania kontrolne przypadku używania wielu mniej przedmiotów, są one znacznie mniej trudne i kosztowne niż badania kohortowe, bo zamiast spojrzeć do przodu, są także o wiele szybciej. Na ogół, chociaż analiza kohorta jest silniejsze narzędziem badawczym.

Badania kliniczne

W przeciwieństwie do badań obserwacyjnych, które są zasadniczo bierne (badacze oglądać ludzi bez interwencji w ich życiu), badania kliniczne są aktywne: Naukowcy poprosić niektórych swoich pacjentów przyjmują leki lub przechodzą procedury podczas przypisywania innych do różnych interwencji. Porównując wyniki, naukowcy mogą dowiedzieć się, które jest najlepsze interwencji lub jeśli interwencja jest lepsza niż brak leczenia w ogóle.

Aby wyeliminować stronniczość, naukowcy losowo przypisać wolontariuszy do różnych grup terapeutycznych. W badaniu z podwójnie ślepą próbą, wszystkie zabiegi wyglądają i smakują podobnie, więc ani pacjenci, ani badacze mogą być pod wpływem ich oczekiwań. W tym randomizowanym badaniu klinicznym z podwójnie ślepą próbą jest złotym standardem dla badań klinicznych. Jest to wysoki standard, ale jest to naprawdę jedyny sposób, aby udowodnić, czy interwencja jest korzystne - lub, jeśli o to chodzi, szkodliwe.

Drugie ograniczenie dotyczy informacji na temat witamin. Kwestionariusz NIH-AARP nie ustalić, które zostały podjęte multiwitaminy lub ich rzeczywistą zawartość. Ponadto, mamy tylko migawkę stosowania witaminy; mężczyźni poinformował ich wykorzystania na początku badania, a nie, jak długo oni już pigułki lub jeżeli nadal będą brać je w trakcie okresu obserwacji.

Wyniki również nie udało się ustalić związku między dawką a odpowiedzią. Chociaż biorąc ponad siedem tygodni był związany z ryzykiem zaawansowanych i śmiertelnych nowotworów prostaty, mając siedem multiwitaminy tygodniu nie został umieszczony na raka prostaty żadnych więcej niż 5:59 pigułki tygodniu lub brak ruchu w ogóle. I nie wiem, czy ludzie, którzy brali więcej niż 7 multiwitaminy tydzień trwało 8, 15, a nawet więcej.

Wreszcie, nie jest kwestia tego, co statystycy nazywają zmienne zakłócające. Naukowcy starannie dostosować ich wyników dla znanych lub podejrzewanych czynników ryzyka raka prostaty, w tym wieku, rasy, historii rodziny, wskaźnika masy ciała, palenie i picie, ćwiczenia, diety, stanu cywilnego, oraz stosowania innych suplementów. Skorygowany również dla zgłoszonej częstotliwości badań przesiewowych w kierunku raka prostaty, w tym krwi i testy PSA cyfrowych odbytnicy egzaminów. Na koniec, widoczny związek między ciężkim multiwitamina użytkowania i zaawansowanym lub śmiertelnego raka prostaty był najsilniejszy u mężczyzn z rodzinną historią choroby lub tych, którzy również wzięli jedną lub więcej dodatkowych suplementów. Mężczyźni z historią rodziny mają zwiększone ryzyko choroby, a może ludzie, którzy brali wysokie dawki multiwitamin zrobił to ze względu na objawy ostrzegawcze lub inne powody, by martwić się o ich prostaty.

Inne badania multiwitaminowe

Badania NIH-AARP z pewnością wywoła nowe zainteresowanie witamin i raka prostaty. Do tej pory, choć, uwaga została ograniczona, a wyniki, mieszane.

Studium przypadku kontroli 1999 1363 mieszkańców King County, Washington, nie znaleziono związku między ciężkim stosowania witamin i raka prostaty, nawet u mężczyzn przyjmujących siedmiu lub więcej witamin w tygodniu przez 1,5 lat lub dłużej. W przeciwieństwie do tego, badanie kohortowe 2005 475726 mężczyzn poinformował, że mężczyźni, którzy używali multiwitaminy więcej niż 15 razy w miesiącu były o 15% bardziej narażone na śmierć z powodu raka prostaty niż niestosujących.

To jasne, że wpływ witamin na raka prostaty jest jasne. I tak samo jest z innymi suplementami. Oto krótki przegląd.

Kwas foliowy. 2007 randomizowanym badaniu klinicznym podawano 1000 mikrogramów (mcg) kwasu foliowego (2,5 razy RDA) lub placebo na 651 mężczyzn. W ciągu sześciu lat, 7% mężczyzn przyjmujących duże dawki kwasu foliowego opracowany raka prostaty w porównaniu do 3% tych, którzy przyjmowali placebo. Ale ponieważ proces koncentruje się na raka jelita grubego, a nie na raka prostaty, wyniki nie są jednoznaczne. I większość witamin mają tylko 400 mcg kwasu foliowego.

Beta-karoten. W 1994 roku, randomizowane badanie kliniczne ATBC poinformował, że beta-karoten wyprodukowała 23% wzrost ryzyka zachorowania na raka prostaty u palaczy. Dwa lata później, jednak innym randomizowanym badaniu klinicznym o nazwie DASZEK nie wykazywać podobny link. W tym samym roku, Harvard Physicians 'Health Study stwierdzono, że suplementy beta karoten wydają się zmniejszać ryzyko raka prostaty u mężczyzn z bardzo niskim zużyciu diety karotenoidów. W 2006 PLCO Trial podobnych wniosków. Suplementy likopenu, karotenoidów przeciwutleniacz w rodzinie, są rozczarowujące, ale to nadal ma sens, aby jeść dużo pomidorów i innych pokarmów bogatych w likopen.

Witamina E. ATBC badaniu stwierdzono, że suplementacja witaminy E powodowało obniżenie o 34% ryzyko raka prostaty u palaczy. Jednak badania HOPE i HOPE-TOO znaleziono żadnej ochrony, ale mniej niż 15% uczestników byli palaczami. Niedawno PLCO Trial poinformował, że witamina E zmniejsza ryzyko raka prostaty w obecnych i niedawnych palaczy, ale nie u osób niepalących. Badania Harvard Health Professionals Follow-up związany także suplementy witaminy E do ochrony u palaczy, ale nie osoby niepalące.

. Badania Harvard cynku poinformował, że długotrwałe stosowanie suplementów cynku wysokiej dawki wiązało się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty, mężczyźni, którzy brali więcej niż 100 mg dziennie przez 10 lat lub więcej były 2,4 razy bardziej narażone na rozwój raka niż zaawansowany niestosujących. W przeciwieństwie do badania Johns Hopkins nie znalazł związku między poziomem cynku mężczyzny i jego ryzyko raka prostaty.

Wapnia. Zdrowia Professionals Follow-up Study of 47781 mężczyzn stwierdzono, że wysokie spożycie wapnia, czy z żywności lub suplementach, wiązało się ze zwiększonym ryzykiem zaawansowanego raka prostaty. Ryzyko było największe u mężczyzn, którym robi się bardzo duże ilości wapnia, więcej niż 2000 mg na dobę. Niedawno, Physicians 'Health Study of 20885 mężczyzn poinformował, że tych, którzy się dużo wapnia z mleka mają 32% wzrost w ryzyku raka prostaty - i tłuszcz mleczny nie jest sprawcą, ponieważ wyniki dotyczą również odtłuszczone mleko jako mleko pełne. W tym badaniu ryzyka zaczęły rosnąć z dziennego spożycia wapnia powyżej 600 mg, dość skromne kwoty.

Troska o wysokim spożyciem wapnia nie ogranicza się do badań Harvard. Naukowcy z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle, poinformował, że mężczyźni, którzy spożywali najwięcej wapnia były 2,12 razy bardziej narażone na rozwój zaawansowanego raka prostaty niż zużywa najmniej. Zwiększone ryzyko stosowane do wapnia z żywności lub suplementach, mężczyźni z wysokim ryzykiem zużyte więcej niż 1163 mg wapnia dziennie. Cancer Prevention Study II Nutrition kohortowe wykazały, że mężczyźni, którzy spożywali więcej niż 2000 mg na dobę, czy od suplementów lub żywności, były o 60% bardziej narażone na rozwój raka prostaty niż ci, którzy średnio poniżej 700 mg na dobę. Ale Baltimore Longitudinal Study of Aging dodania otuchy perspektywę gdy zwolniony umiarkowany poziom wapnia w diecie.

Harvard witaminy D. Naukowcy, którzy podniesione zaniepokojenie dużych ilości wapnia spekulują, że problem może być związany z brakiem aktywnej postaci witaminy D. Rzeczywiście, 13 lat studiów Harvard 2399 mężczyzn poinformował, że mężczyźni z wysokim poziomem we krwi zarówno witaminy D i jej prekursora cieszył się 45% mniejsze ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty niż ci, z poniżej średniego poziomu. Mimo to, choć wielu ekspertów uważa, RDA dla witaminy D powinna być zwiększana do 800 IU dziennie, to jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, że suplementy mogą chronić mężczyzn przed rakiem prostaty.

Selen. Odżywcza profilaktyki raka Trial podniesione brwi (i nadzieje) w 1996 r., kiedy to odnotowano, że suplementy selenu pojawił zapewnić znaczną ochronę przed śmiertelnym rakiem prostaty. W raporcie, który przedłużył okres obserwacji tego randomizowanego badania klinicznego do 7,6 lat, mężczyźni, którzy wzięli suplementów z 200 mcg dziennie cieszy się 49% niższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż mężczyźni, którzy przyjmowali placebo. Dwa badania obserwacyjne z Harvardu odnotowano również ochronę, ale inne badania nie zgadzam. Mimo to, metaanaliza z 16 pojedynczych prób związane umiarkowane spożycie selenu na zmniejszenie o 26% ryzyka zachorowania na raka prostaty.

Co zrobić?

W obliczu tego bagna sprzecznych informacji, naukowcy wiedzą, co robić - więcej badań. Na szczęście, kilka badań, które są już w toku, powinny pomóc wyjaśnić sytuację. Od 1997 r., Harvard Physicians 'Health Study II został przeprowadzenie randomizowanego badania klinicznego z witamin, witamina E i witaminy C. Ponieważ próby zaplanowano na 10 lat, wyniki powinny być dostępne wkrótce. Innym dużym randomizowanym badaniu klinicznym testuje selen i witaminę E, osobno lub w połączeniu, ale te wyniki nie są oczekiwane od kilku lat.

Dopóki więcej danych są dostępne, co należy zrobić dla prostaty? Mężczyźni, którzy palą, mogą skorzystać z witaminy E, ale palacze powinni trzymać się z dala od beta-karotenu, który wzmacnia ryzyko raka płuc u palaczy. Niepalący z bardzo niskim poziomem karotenoidów w diecie może korzystać z beta-karotenu. Ale dla wszystkich tych ludzi, najlepszym rozwiązaniem jest rzucić palenie i jeść prawidłowo - w chwili obecnej nie istnieje dobry powód, dla dobrze odżywionych niepalących brać witaminy E lub beta-karoten. W sumie, suplementy cynku może zrobić więcej szkody niż pożytku, pojawi wapnia bezpieczne w umiarkowanych ilościach, ale dodatki, które przekraczają RDA 1200 mcg dziennie może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Mimo, że badanie jest potrzebne więcej, istnieją powody, by mieć nadzieję, że suplementy selenu o około 200 mcg dziennie może pomóc. To samo odnosi się do 600 do 1000 IU witaminy D, aż do ogólnego stanu zdrowia, jak i dla prostaty.

A co z witamin? Mimo, że są one powszechnie zalecane jako bezpieczne, jeśli udowodnione "ubezpieczenie", ich główną zaletą jest dostarczenie witaminy D, co jest trudne do uzyskania z diety. Mężczyźni, którzy jedzą dobrze i witaminy D zyskać trochę. Ale należy badania NIH-AARP multiwitamin i raka prostaty oznaczać koniec dla tych popularnych suplementów? Jeszcze nie. Nauka podnosi żółtą flagę, przestrzegając przed nadmiernym użyciem, ale nie pokazuje szkody z codziennym suplementem, który przykleja się do zalecanych dziennych ilości standardowych witamin.

Przede wszystkim, nauka dodaje narastający ciało dowód, który mówi nam, aby nie liczyć na dodatki. Witaminy pigułki nigdy nie dopasowane korzyści z pokarmów bogatych w witaminy, takich jak warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. I niektóre suplementy mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.