Cambler

Możliwości leczenia raka prostaty obfitują

Możliwości leczenia raka prostaty obfitują

Rozpoznanie raka prostaty może skłonić zrozumiałe uczucie strachu, ale pacjenci rzeczywiście mają szeroką gamę możliwości leczenia w ich dyspozycji w walce z chorobą, lekarze mówią.

Ponieważ istnieje tak wiele możliwości wyboru, jakości mężczyzny życia należy uznać za mocno, gdy ważenia ryzyka i korzyści wynikających z różnych metod leczenia. W rzeczywistości, coraz więcej lekarzy powiedzieć wiele raków prostaty są lepiej jest pozostawione bez leczenia.

"Mówi się, że więcej ludzi umiera na raka prostaty niż rak prostaty," mówi Dr Durado Brooks, dyrektor raka prostaty dla europejskiego społeczeństwa raka.

"W przypadku wielu z tych ludzi, jeśli mają inne problemy zdrowotne, które mogą skrócić ich żywotność, w wielu przypadkach nie mogą żyć na tyle długo, by wywołać raka prostaty im żadnego problemu", mówi.

Przeżywalność raka prostaty jest bardzo wysoka. Ogólnie rzecz biorąc, 99 procent mężczyzn ze zdiagnozowanym rakiem prostaty przetrwać co najmniej pięć lat, zgodnie z europejskim społeczeństwie raka.

Ponadto, 91 procent wszystkich przypadków raka prostaty, podczas gdy znajdują się one wciąż w obrębie prostaty lub tylko w pobliżu obszarów. Pięcioletniego przeżycia w stosunku do tych ludzi jest prawie 100 procent.

Rozważyć plusy i minusy

"Rak prostaty jest bardzo przetrwania", mówi dr Terry Mason, członek wolontariusz z Europejskiej Grupy Doradczej ds. Cancer Society raka prostaty. "Jest to choroba bardzo leczyć."

Jednak w zależności od rodzaju leczenia wybranego raka prostaty pacjent może cierpieć pewne dość nieprzyjemne skutki uboczne, w tym impotencja i moczu.

Według National Cancer Institute (NCI), chirurgiczne usunięcie guza może powodować impotencję, czy nerwy, które kontrolują erekcji są uszkodzone w trakcie postępowania. Pacjent może również cierpieć krótkoterminowego moczu podczas rekonwalescencji.

Radioterapia może powodować nietrzymanie jelit i pęcherza też. Może to również prowadzić do impotencji, choć efekt nie nastąpi natychmiast.

"Ludzie mogą zacząć być aktywna seksualnie, a następnie, jak blizny i uszkodzenia promieniowaniem rozwija się w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat, jest stopniowy spadek poziomów mocy," mówi Dr Brooks. "W chirurgii, jest odwrotnie. Istnieją pewne początkowe trudności, a następnie rzeczy poprawić w czasie."

Każdy rodzaj obróbki jest pozytywne i negatywne aspekty. Na przykład, po zabiegu chirurgicznym mogą zdecydować się na "nerwów oszczędne" wewnętrzny, który jest mniej prawdopodobne, aby zakłócać funkcji seksualnych.

Według europejskiego społeczeństwa raka, pacjenci otrzymujący promieniowanie może wybrać między wiązką leczenia zewnętrznego lub wewnętrznego podejścia zwanego brachyterapia w którym radioaktywne "Nasiona" są wszczepiane do nowotworu.

Baczna realną opcją dla niektórych

"Nie ma udowodnione najlepsze leczenie", zauważa dr Brooks. "Oni muszą zbadać wszystkie możliwości leczenia, i zrozumieć wszystkie w górę strony i potencjalne komplikacje z każdej opcji."

Pacjent może również zadecydować, że nie tylko uzyskiwanie wartości leczonych, zwłaszcza jeśli nowotwór rozwija się wolno. W taktyki zwanej "wyczekiwania", pacjent nie otrzyma leczenia. Zamiast tego, regularne kontrole monitorować postęp raka.

Niektóre lekarza, że ​​jeśli średnia długość życia człowieka jest niska z powodu wieku lub innych problemów zdrowotnych, chirurgii lub promieniowania na raka prostaty może faktycznie zrobić więcej szkody niż pożytku.

"Mam tę rozmowę wiele z starszych panów, szczególnie tych ludzi powyżej 75 roku życia," Dr Mason mówi. "To są ludzie, którzy naprawdę mają ważyć, czy warto."

Nowe terapie szczepionki atakują raka prostaty może być na horyzoncie, mówi Dr Brooks. Istnieją dwa lub trzy szczepionki w budowie, które na polecenie systemu immunologicznego pacjenta do docelowych komórek rakowych.

Poddawanych jedna szczepionka fazy 1 próby wydaje się promować reakcje immunologiczne u 70 procent pacjentów włączonych do badania, zauważa, ostatnie badania.

Dr Mason dodaje jednak, że te leki są nadal przez wiele lat z dala.

W międzyczasie, są kroki można podjąć, aby ludzie zmniejszają ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Na przykład, niektóre badania wykazały, że substancje chemiczne uwalniane z białek mięśniowych gotowania w wysokiej temperaturze może zwiększyć ryzyko raka gruczołu krokowego, w niektórych ludzi.

Inne badania wykazały, że dieta bogata w tłuszcze zwierzęce lub mięsa może być związany z częstszym występowaniem raka prostaty w zależności od NCI.

"Przed chciałbym oddać moje pieniądze w szczepionce, nie chcę myśleć o niektórych dietetycznych, co ludzie mogą zrobić", dodaje doktor Mason.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Zasoby w sieci

(Nasze biuro nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych.)

CDC - Zdrowie mężczyzny

Męska sieci zdrowia

Narodowa Koalicja raka prostaty

Narodowe Centrum Informacji zdrowie kobiet - Zdrowie mężczyzny

Rak prostaty - PZH

Rak prostaty podstawą

Marzec 2009

Radzenia sobie z rakiem prostaty

Obserwować i czekać, czy terapia przyszła, charakteryzuje się starannym monitorowaniu raka prostaty.

To może być zalecana przez lekarza, jeśli rak prostaty jest w bardzo wczesnym etapie, zwłaszcza w przypadku starszych mężczyzn z małych guzów, które będą rozwijać się bardzo powoli, są ograniczone do jednego obszaru prostaty, czy nie powodują wszelkie objawy lub inne problemy zdrowotne.

Ponieważ komórki nowotworowe prostaty często rozprzestrzeniają się bardzo powoli, wielu starszych ludzi, którzy mają choroby nie wymagają szerszego leczenia.

Jednakże, leczenie zwykle obejmuje oczekującej lekarz rutynowe badania, w tym cyfrowych badań odbytnicy (DRE) oraz antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) badania.

Każdy człowiek jest inny, a nie wszyscy ludzie mają takie same doświadczenia, myśli lub uczuć. Prostata jest krytyczny funkcji seksualnych mężczyzny; możliwość rzeczywista diagnoza i raka prostaty mogą zaszczepić strach i niepokój dla pacjentów, ponieważ zagraża ich męskości.

Boją się, że nigdy nie będzie "prawdziwy mężczyzna" ponownie w kategoriach sprawności seksualnej. Zamiast przyjęcie sposobu działania w odpowiedzi na te obawy, uważają kształcenie się, aby można było jak najlepsze decyzje dla zdrowia możliwe.

Rozważania leczenia są różne, tak jak i ich wpływ na funkcje seksualne. To normalne, że się boisz, zły, lub depresji gdy podano tę diagnozę. Dobrą wiadomością jest to, że rak prostaty jest uleczalny.

Każdy pacjent, wraz ze swoim partnerem lub rodziną, powinien starać się jak najlepiej komunikować się z diagnozą raka prostaty, jak to sprawia, że ​​czują się, jakie są ich oczekiwania są, jakie są ich obawy są, itp.

Rak prostaty wpływa nie tylko pacjenta, ale również tych, najbliżej nich. Uzbrój się i tych wokół ciebie z informacji i trochę czasu, aby dowiedzieć się o diagnozie raka, ryzyka i korzyści wynikających z różnych metod leczenia oraz wpływ mogą one mieć na swoim życiu.

Poświęć trochę czasu dla siebie i tych, których kochasz, aby stać poinformowani. Czasami ludzie wstydzą lub czują się winni za ignorowanie ewentualnych objawów raka gruczołu krokowego, lub unikania wizyty z lekarzem ze względu na charakter badaniu prostaty.

Inne czasy, ludzie uniknąć wraca, aby zobaczyć się z lekarzem, gdy diagnoza raka prostaty jest, wybierając zamiast leczyć się z alternatywnych leków lub po prostu odmówić rozpoznania raka w ogóle.

To Twoim obowiązkiem jest być uczciwym wobec siebie i swojego lekarza, w celu utworzenia partnerstwa z lekarzem, który opiera się na szczery, uczciwy dialog, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę. To jest normalne, aby rozważyć drugą opinię i zbadania wszystkich opcji dostępnych dla Ciebie opieki, dopóki nie dokonał najlepszego wyboru dla siebie.

Zapewniamy, że lekarze rozumieją coraz drugą opinię w celu potwierdzenia diagnozy, lub dostarczyć inne spojrzenie na możliwości leczenia. Przede wszystkim stać się rzecznikiem osobistej opieki zdrowotnej.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.