Cambler

Mężczyźni powyżej 50 lat muszą roczny egzamin prostaty

Rak prostaty jest najczęstszym nowotworem u mężczyzn. Dotyczy to około 230 tysięcy ludzi każdego roku. Jest zabójcą numer dwa, z 29.200 zgonów rocznie. To sprawia, że ​​więcej niż 30 procent wszystkich nowych przypadków raka u mężczyzn.

"Mężczyźni w wieku powyżej 50 trzeba mieć ich prostata sprawdzane co roku," mówi Paul H. Lange, MD, znany Seattle urolog, chirurg i badacz w dziedzinie raka prostaty. "Jeśli jesteś Afryki Europejskiej lub w rodzinie raka prostaty, powinno być sprawdzane co roku począwszy od 45 roku życia."

Wczesne wykrycie

Najlepszą bronią w walce z rakiem prostaty jest łowienie go na początku, mówi dr Lange. Rak prostaty można znaleźć antygenem specyficznego dla prostaty (PSA) we krwi w połączeniu z badania prostaty. PSA może często raka prostaty długo zanim może być odczuwalne przez świadczeniodawcę.

"Lekarze w urologii, onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej współpracują, aby opracować lepszą edukację i leczenie dla pacjentów z rozpoznaniem raka prostaty, "Dr Lange mówi.

Nowe sposoby leczenia obejmują lepsze usunięcie prostaty operacją wprowadzenia radioaktywne "ziarna" na raka prostaty i leczenia zaawansowanej choroby z nowymi lekami. Naukowcy są również patrząc na ponad 100 genów, które mogą być związane w jakiś sposób z raka prostaty.

"Jesteśmy nie tylko mówić o postępie, jesteśmy teraz nawet zaczynają mówić o" duże C "słowa, a mianowicie lek na raka prostaty, "Dr Lange mówi.

Inne problemy

Dwa inne pospolite choroby wpływa także na zdrowie prostaty.

Zapalenie gruczołu krokowego obejmuje zapalenie prostaty. Może spowodować oparzenia na oddawanie moczu, uczucie pełności w pęcherzu lub ból pleców.

"Zwykle uważają, że jest coraz lepiej na własną rękę, ale jest to poważny problem zdrowotny dla wielu mężczyzn," Dr Lange mówi.

Powiększenie prostaty jest również powszechne w wielu mężczyzn w średnim wieku. "Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, poza tym, że jest to związane z męskich hormonów," mówi.

Objawy rozszerzonej prostaty obejmują zwiększoną częstotliwość i pilną potrzebę oddawania moczu lub niemożność opróżnienia pęcherza.

"Jeśli masz jakiekolwiek problemy siusiających, powinieneś zobaczyć urologa i zrobić to załatwione," Dr Lange mówi.

Powiększenie prostaty jest tradycyjnie traktowany z procedurą, która otwiera się na cewkę moczową, aby umożliwić mocz łatwiej zdać. Dzisiaj, leki i zabiegi mikrofalowe są coraz częściej wykorzystywane, aby zmniejszyć powiększenie prostaty gruczoł.