Cambler

Życie z rakiem prostaty

Czynniki ryzyka raka prostaty

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy ludzie są narażeni na raka prostaty. Istnieją jednak specyficzne czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo, że niektóre mężczyzn rozwinie się choroba. Dowiedz się więcej ›

Rak prostaty: dieta i profilaktyka

Tysięcy ludzi diagnozuje się raka prostaty każdego roku. Jest to najczęściej diagnozowanym rakiem typu samców europejskich innych niż rak skóry.

Niektóre rzeczy, znane jako czynniki ryzyka, zwiększyć swoje szanse na uzyskanie choroby. W przypadku raka prostaty, największe czynniki ryzyka są wiek i rasę. Mężczyzn w wieku powyżej 50 i mężczyzn w Europie są afrykańskie o podwyższonym ryzyku. Innym czynnikiem ryzyka, który jest być może mniej, ale bardziej wpływowe pod kontrolą, jest dieta. Od pewnego czasu, badania wykazały, że dieta i odżywianie może odegrać ważną rolę w przyczynianiu się do lub zapobiegania niektórym rodzajom nowotworów, w tym raka prostaty. Pracownicy służby zdrowia nie przedstawił zalecenia prewencyjne w oparciu o najnowsze i najbardziej wiarygodnych wyników.

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem prostaty ›

Dla członków rodziny radzenia sobie z rakiem prostaty

Oto kilka sugestii na pomoc mężczyzn w swoim życiu, którzy mają lub mogą mieć raka prostaty, może w pewnym momencie:

  • Zachować ciągłość w komunikacji.
    Jest to łatwe dla kogoś z diagnozą raka prostaty, by stać się w depresji, lub być w stanie zaprzeczenia. To jest normalne, aby być smutny, zły, lub zaprzeczenia diagnozy. Otwarta komunikacja jest krytyczny podczas stresującej chwili. Wzmocnić swój związek, mówiąc o tym, jak się czujesz.

  • Mój mąż / ojciec / syn nie pójdzie do lekarza, bo on jest zakłopotany, o rodzajach badania konieczne do sprawdzenia prostatę.
    Większość mężczyzn jest zakłopotany na myśl o cyfrowym odbytnicy egzamin. Ponieważ prostaty organ wewnętrzny, to nie może być rozpatrywane bezpośrednio. Problemy z prostatą mogą wpływać na ludzi w każdym wieku, a badanie jest proste i szybkie. Oferta z nim iść do mianowania lub doprowadzić go do gabinetu lekarskiego. Catching problemy wcześnie poprzez regularne kontrole znacznie przewyższają oczekiwania i rozwój poważnej choroby. Pamiętaj, że nie są na ogół bez objawów w najwcześniejszych stadiach, kiedy rak prostaty jest najbardziej uleczalne.

Dowiedz się więcej na temat radzenia sobie z rakiem prostaty ›