Cambler

Dowiedzieć się, masz raka prostaty

Po prostu powiedziano, "Masz raka prostaty." To straszne usłyszeć. Jednak wiedza jest potężna i może pomóc zrobić różnicę w tym, jak obsługiwać swoje doświadczenie z rakiem.

Każdy człowiek, który niedawno otrzymał diagnozę raka prostaty ma pewne pytania-wiele z nich mogą być takie same. Co to jest rak prostaty? I will survive? Czy moja diagnoza jest prawidłowy? Jakie są moje opcje leczenia? Jak wybrać najlepszego lekarza? Uzyskanie odpowiedzi na te pytania mogą pomóc złagodzić swoje obawy.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Naszym celem jest, aby dać Ci informacje potrzebne do pracy w zespole opieki zdrowotnej, aby dokonać najlepszych wyborów dotyczących leczenia. Naszym celem jest pomoc w obliczu raka z ufnością.

Pierwszym krokiem jest, aby dowiedzieć się więcej na temat raka prostaty i diagnozę.

Co to jest rak prostaty?

Prostata jest męski gruczoł płciowy. To jest mniej więcej wielkości orzecha włoskiego. Otacza górną część cewki moczowej, rurkę, która opróżnia moczu z pęcherza moczowego. Prostata produkuje płyn, który składa się na część nasienia. Potrzebuje męskich hormonów, takich jak testosteron, aby funkcjonować poprawnie.

Nasze ciała składają się z malutkich cegiełek zwanych komórkami. Normalne komórki rosną i mnożą, gdy organizm ich potrzebuje i umrzeć, gdy nie są już potrzebne. W ten sposób utrzymuje się równowaga. Jednakże, niektóre komórki przechodzą przez szereg zmian, zwany mutacje i "łącznik", podaje się do śmierci komórki jest wyłączony. Komórki te stają się rakowe. Nazywane są komórki rakowe komórki złośliwe. Rak występuje, gdy komórki mnożą się ciągle, czy są potrzebne lub nie. W większości nowotworów, nieprawidłowe komórki rosną i tworzą bryłę o nazwie guza. Rak prostaty jest rakiem, który zaczyna się gruczołu krokowego.