Cambler

Jak cukrzyca jest inna dla mężczyzn

Jeśli człowiek z typu 2 cukrzycy, nie jesteś sam-prawie 12 procent wszystkich mężczyzn w wieku 20 lat i więcej mają chorobę. Zachorowania na cukrzycę może być trudne, ale można zachować chorobę pod kontrolą przez naukę jak najwięcej i branie odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Współpracować z lekarzem

Lekarz jest partnerem w osiągnięciu dobrego zdrowia. Dlatego ważne jest, aby zachować terminy i postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza. Jeśli masz problemy, mówić.

Pozytywne zmiany

To może być trudne, aby przełączyć się do zdrowego stylu życia, ale nigdy nie jest za późno. Przyjęcie zdrowych nawyków może pomóc w kontroli cukrzycy i poprawić, jak się czujesz. Dowiedz się, jak jeść zdrowszej żywności, monitorowania poziomu cukru we krwi, rzucić palenie, i rozpocząć ćwiczenia mogą mieć rzeczywisty wpływ na twoje zdrowie. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, porozmawiać z lekarzem na temat opcji.

Zrozumieć i zapobiegać powikłaniom

Każdy chory na cukrzycę ma ryzyka powikłań związanych z chorobą, takich jak choroby serca, uszkodzenia nerek, oraz choroby oczu. Ale cukrzyca nie zawsze wpływa na mężczyzn i kobiety same. Poniżej znajduje się kilka komplikacji, że ludzie powinni być świadomi i podjąć kroki w celu zabezpieczenia się przed:

Amputacja

Zarówno mężczyźni jak i kobiety są na ryzyko amputacji związanych z cukrzycą. Ale badania pokazują, że mężczyźni są znacznie częściej niż kobiety do poddania się amputacji kończyny. Eksperci uważają, że to dlatego, że istnieje większe ryzyko wystąpienia neuropatii mężczyzn-uszkodzenie nerwu, które mogą powodować drętwienie i mrowienie. Uszkodzenia nerwów zapobiega ludzi z cukrzycą z cięciami uczucie lub ran, które mogą się zarazić i prowadzić do amputacji, jeśli nie traktuje.

Aby zapobiec neuropatii, upewnij się, aby utrzymać poziom cukru we krwi, jak blisko do normalnego poziomu, jak możesz. Wystąpiły kończyn drętwienie, mrowienie lub osłabienie do lekarza. Ponadto chroni nogi nosząc buty i skarpetki, które dobrze pasują. Sprawdź swoje nogi starannie każdego dnia do cięć, pęcherze, lub innych problemów. Jeśli podejrzewasz, że problem, uzyskać natychmiastową pomoc lekarską.

Zaburzenia erekcji

Mężczyźni z cukrzycą są dwa do trzech razy częściej niż mężczyźni, aby przeżyć bez cukrzycy zaburzenia erekcji (ED), choroba, w której ludzie mają problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji. zaburzenia wzwodu występuje często, kiedy nerwów i naczyń krwionośnych w prąciu ulec uszkodzeniu. Może również występować na skutek przyjmowania niektórych leków.

Na szczęście, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić w leczeniu zaburzeń erekcji. Oprócz przeglądania leków z lekarzem, podjąć kroki, aby żyć zdrowego stylu życia. Te same zdrowe nawyki, które pomogą Ci zarządzać cukrzycy, takie jak regularne ćwiczenia, niepalenie i osiągnięcie prawidłowej masy ciała, może również zmniejszyć ryzyko zaburzeń erekcji. Ponadto, lekarz może przepisać leki lub urządzeń, które mogą pomóc pokonać zaburzenia erekcji i utrzymania aktywnego życia seksualnego.

Niski poziom testosteronu

Jeśli masz cukrzycę typu 2, to dwa razy częściej jako człowieka bez cukrzycy mają niski poziom testosteronu. Objawy niski testosteron może zawierać spadek zainteresowania seksem, zmniejszenie masy mięśniowej, zmęczenie i osłabienie. Jest to także związane z zaburzeniami erekcji.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka rozwoju niski poziom testosteronu, i porozmawiać z lekarzem, jeśli podejrzewasz problem. Niski poziom testosteronu może być zdiagnozowane z prostego badania krwi i można łatwo wyleczyć. Lekarz może przepisać żele, plastry lub zastrzyki, które mogą podnieść poziom testosteronu do normalnego poziomu. Ostatnie badania wykazały, że przyjmowanie Viagra podniesiony poziom testosteronu, a dodanie leczenia żel testosteronu nie przewiduje żadnych dodatkowych korzyści na zaburzenia erekcji.

Uzyskaj wsparcie

Istnieje wiele osób z cukrzycą, którzy z powodzeniem kontrolować swoją chorobę i utrzymują komplikacje w zatoce. Uczyć się od nich i uzyskać motywację do zajęcia własnego zdrowia, należy rozważyć dołączenie do grupy wsparcia lub online forum, czat.

Główne dania na wynos

  • Cukrzyca nie zawsze wpływa na mężczyzn i kobiet, w ten sam sposób.

  • Mężczyźni są bardziej skłonne do poddania amputacji kończyny. Pamiętaj, aby zgłosić drętwienie kończyn, mrowienie lub osłabienie do lekarza.

  • Mężczyźni z cukrzycą są dwa do trzech razy częściej niż mężczyźni, aby przeżyć bez cukrzycy zaburzenia erekcji. Oprócz leków, zdrowe nawyki stylu życia może zmniejszyć ryzyko zaburzeń erekcji.

  • Mężczyzn z cukrzycą typu 2 są dwukrotnie częściej niż mężczyźni, aby bez cukrzycy mają niski poziom testosteronu, które są łatwo wyleczyć.