Cambler

Co należy wiedzieć o TURP na raka prostaty

Ten typ operacji usunięcie tylko niektórych z rakiem. To nie powoduje wyleczenia raka. Odbywa się to podczas radykalnej prostatektomii nie jest rozwiązaniem i do łagodzenia objawów. Na przykład, może to być wykonane, gdy człowiek nie może mocz. Jest to mniej powszechne wyboru do leczenia raka prostaty.

Do tego zabiegu, dostaniesz leki do znieczulenia penisa. Może być wykorzystany do snu przez przyjęcie znieczulenia. Następnie lekarz używa zakresu, aby przejść przez cewkę moczową, dopóki on lub ona może zobaczyć prostatę. Zakres ten nazywa resektoskop. Za pomocą tego narzędzia, które ma małą pętlę na końcu, lekarz jest w stanie wyciąć części gruczołu krokowego, które blokują przepływ moczu. Gdy jesteś jeszcze śpi, lekarz umieści małą rurkę do odprowadzania moczu, zwany cewnik, do penisa. Pozostanie na miejscu przez kilka dni. Operacja trwa około 1 godziny.

Nie musisz nacięcie dla tego typu operacji. Ale może trzeba zatrzymać w szpitalu na kilka dni, a może być bez pracy przez okres do 2 tygodni. Możesz czuć pieczenie podczas oddawania moczu na chwilę po zabiegu. Może być także krew w moczu. Te powinny odejść.

O TURP mogą się jeden rodzaj leczenia raka prostaty bardziej ryzykowne. Jeśli masz TURP, to będzie trudniej lekarz w użyciu promieniowania wewnętrznego. Nazywa się to również brachyterapia lub śródtkankowa nasion. Gdy już miał TURP, jeśli masz promieniowanie wewnętrznego też ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu jest większa.