Cambler

Co dzieje się podczas wewnętrznej radioterapii (brachyterapii) dla raka prostaty

Dla tego typu promieniowania, lekarz używa igły umieścić małe granulki radioaktywnych do swojej prostaty. Te granulki nazywane są również nasiona. Nasiona mogą być tymczasowe lub stałe. Są tak małe, że nie będzie ich czuć. Procedura wymaga tylko jednej obróbki.

Dwa nasiona stałe można stosować promieniotwórcze. Są palladu 103 i jodu 125. Palladium jest zwykle stosowany w leczeniu bardziej agresywnych nowotworów. Nasiona te pozostają na miejscu po ich radioaktywność jest wyczerpany.

Jest to trzeci typ nasion zwany iryd 192. Małe wydrążone rury zwane cewniki są umieszczane w prostacie i pozostawiano na miejscu przez kilka dni. Materiał radioaktywny wprowadzane do cewników do kilku minut, w czasie, zwykle około 3 zabiegów.

Przygotowanie do promieniowania wewnętrznego

Przed wykonaniem promieniowania wewnętrznego, może trzeba mieć biopsję węzła chłonnego, aby sprawdzić, czy nowotwór rozprzestrzenił się poza gruczoł krokowy. Możesz być w stanie mieć biopsji zrobić laparoskopowo. Oznacza to, że będziesz miał małe nacięcie i węzły są usuwane przy pomocy specjalnego narzędzia zwanego laparoskop. Albo może trzeba większy nacięcie poniżej pępka, aby je usunąć.

Aby przygotować się do siewu, musisz umówić się mieć jakieś badania obrazowe. Badania te mogą obejmować TK i przezcewkowej USG. Pomagają lekarz zobaczyć wewnątrz gruczołu krokowego. W ten sposób może on map dokładnie gdzie nasiona muszą być umieszczone.

Dzień przed zabiegiem, lekarz może poprosić, aby nie jeść i pić tylko czyste płyny. Noc przed procedurą, może trzeba mieć lewatywę, aby oczyścić się stolec z odbytnicy.

Co się stanie w dniu procedury (trwałe brachyterapia)

W dniu zabiegu, może być znieczulenie do numb obszar między moszny i odbytu, zwane krocze. Lub może mieć znieczulenie ogólne do uśpić., Podczas gdy leżysz na plecach, chirurg umieścić rurkę, zwaną cewnik, do penisa. Rurka pozwala lekarzowi postawić odrobinę barwnika radioaktywnego pomóc zobaczyć pęcherza na specjalnym rodzaju rentgenowskie nazywane fluoroskopii. Pomaga lekarza, gdzie prostaty. Lekarz używa również sondy ultradźwiękowej umieszczonej wewnątrz odbytnicy w trakcie procedury, aby zobaczyć obszar prostaty.

Raz on lub ona ma jasny obraz swojej prostaty, chirurg starannie prowadzi igieł przez krocze wstrzyknąć nasiona. Lekarz następnie usuwa cewnik i sprawdza rentgenowskie, aby zobaczyć, jeśli nasiona są w odpowiednim miejscu. Lekarz używa również niewielki zakres, zwany cystoskop, zajrzeć do swojej cewki moczowej i do pęcherza. To jest do sprawdzenia, że ​​żadne nasiona poszedł do pęcherza lub cewki moczowej.