Cambler

Co dzieje się podczas radykalnej prostatektomii

W dniu swojej radykalnej prostatektomii, otrzymasz lek o nazwie znieczulenie. To sprawia, że ​​można zasnąć i trzyma od uczucie bólu podczas operacji. Dostaniesz to od anestezjologa i pielęgniarki anestezjologa. Przed operacją, spotkasz anestezjologa. Następnie można zadawać pytania na temat znieczulenia i jak to wpływa na Ciebie. Co się dzieje, z tego punktu zależy od rodzaju zabiegu jesteś o.

Co się dzieje podczas radykalnej prostatektomii załonowej

Do tego zabiegu lekarz wykonuje cięcie w dolnej części brzucha. Jeśli masz węzły chłonne usunięte na biopsję, lekarz może korzystać z tego samego cięcia.

Położenie cięcia może pozwolić lekarz zrobić oszczędzania nerwów prostatektomii. To oznacza, że ​​jest mniej uszkodzenie nerwów i mięśni, które biorą udział w erekcji. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Jednym ze sposobów jest usunięcie kłębkiem nerwów tylko na jednym boku prostaty i pozostawić te, z drugiej strony sam. Można usłyszeć to nazywa jednostronną operację oszczędzania nerwów. Innym sposobem jest pozostawienie wiązek nerwowych na sam z obu stron. To się nazywa dwustronne działanie oszczędzania nerwów. Żaden z tych rodzajów operacji gwarantuje, że będziesz w stanie uzyskać erekcji po zabiegu. Czy chirurg może próbować oszczędzić nerwów zależy głównie od tego, co on lub ona znajduje się w sali operacyjnej. Możesz omówić plusy i minusy tego zabiegu z lekarzem.

Co się dzieje podczas radykalnej prostatektomii krocza

Do tego zabiegu lekarz wykonuje nacięcie w skórze między moszny i odbytu. Lekarz może zaproponować tę metodę, jeśli nie obawiasz się uszkodzenia nerwów. To także czasami używane, jeśli masz inny poważny problem zdrowotny, np. jest bardzo nadwagą, które mogłyby utrudnić zrobić załonowej radykalnej prostatektomii.

Zabieg ten trwa dłużej niż jeden załonowej. Może to również być nieco dłużej, jeśli masz rozwarstwienie węzłów chłonnych pierwszy. Plus trzeba osobnego cięcia w celu usunięcia węzłów chłonnych.

Trudniej oszczędzić nerwów związanych z erekcją z tym cięcia, niż to jest z załonową jednego. Ale zajmuje mniej czasu, aby odzyskać od tego zabiegu niż załonową jednego.

Co dzieje się podczas laparoskopowej radykalnej prostatektomii

Do tego zabiegu, lekarz robi kilka małych cięć w dolnej części brzucha. Chirurg wykorzystuje laparoskopu - długie, cienkie narzędzie z kamerą na końcu - w jednym z kawałków, aby zobaczyć wewnątrz brzucha. Inne długie, cienkie instrumenty są umieszczone w innych cięć w celu usunięcia prostaty i niekiedy w pobliżu węzłów chłonnych, jak również.

Istnieją pewne korzyści z tych całkiem nowych metod. Zajmuje mniej czasu na odzyskanie ponieważ nacięcia są tak małe. I nie mniej blizn. Wadą jest to, że trzeba mieć wykwalifikowaną laparoskopii chirurg, urolog i nie każdy jest przeszkolony w tego typu zabiegu. Jest również trwa dłużej niż w innych typów.