Cambler

Chirurgia raka prostaty

Jakie są różne rodzaje operacji raka prostaty?

Oto niektóre z różnych opcji chirurgicznych stosowanych w leczeniu raka gruczołu krokowego:

 • Radykalnej prostatektomii - procedura otwartej chirurgii, w których cała gruczołu krokowego i część tkanki wokół niego usuwa się. Zabieg ten polega nacięcie w obu brzucha lub okolicy za mosznie.

 • Laparoskopowej radykalnej prostatektomii - mniej inwazyjny typ radykalnej prostatektomii, w którym usunięto gruczoł prostaty jest przez małe nacięcia za pomocą laparoskopu (długie, elastyczne, oświetlony rurki z kamerą w załączeniu) i specjalnych długich, cienkich narzędzi chirurgicznych. Ta procedura jest zwykle wykonywane przez lekarza przy użyciu robota precyzyjnie manewrować zrobotyzowane narzędzia chirurgiczne (laparoskopowej radykalnej prostatektomii ).

 • Przezcewkowa prostaty (TURP) - chirurgiczne usunięcie części gruczołu krokowego, który otacza cewkę stosując małe narzędzie, które umieszcza się wewnątrz gruczołu krokowego przez cewkę moczową w penisa. Nie ma nacięcie z tym sposobem. TURP jest użyta jako procedura paliatywnej (w celu łagodzenia objawów), a nie jak w procedurze wyleczenia raka.

 • Kriochirurgia - procedura polega zabicia nowotworu przez zamrażanie komórek przy małym metalowym narzędziem umieszczonym w nowotworze.

Chirurgia dla raka prostaty zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu. Długość hospitalizacji będzie zależeć od rodzaju wykonywanej procedury. Nietrzymanie cewnik wprowadza się do pęcherza podczas operacji, i będzie utrzymywana na miejscu przez pewien czas po tym, często przez okres jednego do dwóch tygodni.

Możliwe powikłania lub skutki uboczne operacji raka prostaty:

Długoterminowe, poważne działania niepożądane są nieco mniej popularne, niż w przeszłości, a nowe metody chirurgiczne nadal być wprowadzane. Nowe nerw, procedury chirurgiczne oszczędzające może zapobiec trwałe uszkodzenie nerwów kontrolujących erekcję i uszkodzenia otwarcie pęcherza. Jednakże, możliwe powikłania i skutki uboczne raka prostaty zabiegu nadal istnieją. Najnowsze badania wykazały, że posiadanie doświadczonego chirurga prowadzi do lepszych wyników dla pacjentów. Pamiętaj, aby omówić ze swoim lekarzem następujące przed zabiegu chirurgicznego:

 • Nietrzymanie moczu
  Nietrzymanie moczu jest niemożność kontrolowania moczu i może spowodować wyciek lub ślinienia moczu, zwłaszcza bezpośrednio po zabiegu operacyjnym. Zwykłe sterowanie powraca do wielu pacjentów w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po zabiegu, chociaż niektórzy pacjenci stają się trwale moczu.

 • Impotencja
  Impotencja jest niemożność wzwód prącia. Na miesiąc, lub nawet do kilku miesięcy po zabiegu, większość ludzi nie jest w stanie erekcji. W końcu, około połowa ludzi będzie w stanie erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego, ale bez wytrysku nasienia, ponieważ usunięcie gruczołu krokowego uniemożliwia ten proces.

  Ten wpływ na zdolności człowieka do osiągnięcia erekcji jest związana stadium raka, zdolność pacjenta do uzyskania wzwodu przed zabiegiem, a wiekiem pacjenta. Jednak większość ludzi, którzy mają jakąś operację należy się spodziewać spadku ich zdolność do uzyskania erekcji. Dla ludzi, którzy są całkowicie bezsilny po operacji, kilka rozwiązań są dostępne.