Cambler

Rak prostaty

Fakty na raka prostaty

Rak prostaty jest rodzaj nowotworu, który wpływa na gruczoł prostaty. Jest to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn. Dowiedz się więcej ›

Objawy: oznaki i objawy raka prostaty

Zwykle nie ma specyficznych objawów wczesnego raka prostaty. Specyficznego antygenu prostaty (PSA) we krwi i badanie palpacyjne (DRE) może zapewnić najlepszą szansę na identyfikację raka prostaty w jego najwcześniejszych stadiach, ale testy te mogą mieć wady. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego, czy badania przesiewowe raka prostaty jest właśnie dla Ciebie.

Dowiedz się więcej na temat raka prostaty ›

Leczenie: zakres możliwości leczenia

Jeśli Twój lekarz powiedział Ci, że masz raka prostaty, może wkrótce stanąć przed trudnym wyborem opcji leczenia. Ankieta urologów i onkologów opublikowanych w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego (JAMA) stwierdził, że choć urologów i onkologów promieniowania zgodzić na różnych kwestiach dotyczących wykrywania i leczenia raka prostaty, zazwyczaj zaleca terapię, które oferują.

Dowiedz się więcej na temat leczenia raka prostaty ›

Życie z: raka prostaty PSA i badań przesiewowych

Jeśli można znaleźć test przesiewowy w stanie wykryć potencjalnie śmiertelnego raka, to być okrzyknięty ratownik i szeroko polecane, czy nie? Niekoniecznie. Fakt, że specyficzny antygen gruczołu krokowego (PSA) badanie krwi wykrywa raka prostaty we wczesnym stadium jest bezsporne. Ale czy powinien on być stosowany jako rutynowego narzędzia przesiewowego jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień zdrowia ludzi dzisiaj.

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem prostaty ›