Cambler

Zapalną raka piersi

Lekarz podejrzewa, że ​​masz zapalnego raka piersi (IBC). IBC jest rzadki rodzaj raka piersi (gdy komórki w piersi rośnie nienormalnie). Jest bardzo agresywny (szybko rośnie) i mogą być trudne do wykrycia. Gdy zostanie wykryte, leczenie rozpoczyna się od razu. Ta karta mówi, więcej o IBC i jak jest traktowany.

Jak IBC różni się od innych nowotworów sutka

Objawy IBC różnią się od innych nowotworów piersi. Główne różnice to:

 • Raka piersi komórki zazwyczaj tworzą bryłę. Ale z IBC, grudki są rzadkie. W rezultacie, rak nie może być zauważony w czasie egzaminu piersi lub rutynowej mammografii. To sprawia, że ​​rozpoznanie trudniejsze niż w przypadku innych nowotworów piersi.

 • Komórki IBC blokowania naczyń skóry zwanego naczyń chłonnych (część układu immunologicznego). Powoduje to pęcznienie i ciepło na piersi. Objawy te mogą wyglądać i czuć się jak infekcja lub stan zapalny (zapalenie sutka). To także powoduje rozpoznanie IBC trudniejsze.

 • IBC rośnie znacznie szybciej niż inne nowotwory piersi.

Ze względu na te różnice, IBC często podniesiony przez jej rozpoznaniem. W rezultacie, może być trudniejsze do leczenia niż w przypadku innych nowotworów piersi.

Objawy IBC

Objawy IBC rozwijać się szybko, często w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Objawy mogą obejmować:

 • Nagły obrzęk piersi

 • Ciepło w piersi

 • Czerwony, różowy, czerwonawo-fioletowy lub posiniaczone wygląd

 • Skóry, które ma grzbiety lub pojawia pestki, jak skórki pomarańczy

 • Swędzenie piersi lub brodawki

 • Odwrócony sutek

 • Powiększenie węzłów chłonnych pod pachą i / lub nad obojczykiem

 • Ból piersi

Diagnoza i inscenizacja

IBC jest najczęściej diagnozowana z egzaminu fizycznej przez lekarza. Niektóre badania będą również wykonywane. Są potwierdzić diagnozę i pomoc w inscenizacji. Z inscenizacji, rak jest klasyfikowany zgodnie z ile i gdzie rozprzestrzenił. Inscenizacja pomaga lekarze leczenie planu. IBC jest klasyfikowany albo stadium III lub IV stadium raka piersi. To dlatego, że jest to zwykle wyprzedza o czas się znalazł. Aby uzyskać więcej informacji na temat inscenizacji, odwiedź www.cancer.gov/cancertopics/wyntk/breast/page9.

Testy, które mogą być wykonane m.in.:

 • Mammografia. Ten typ rentgenowskie tworzy zdjęcia z wnętrza piersi.

 • Ultradźwiękowego. Test ten wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów wnętrza piersi.

 • CT (tomografia komputerowa) lub MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego). Te badania obrazowe tworzenia obrazów wnętrza piersi. CT wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie. MRI używa magnesów i fal radiowych.

 • Biopsji. Próbki tkanki usuwa. Próbka jest wysyłane do laboratorium i sprawdzane na raka. Istnieje kilka rodzajów biopsji piersi. Należą do nich biopsji cienkoigłowej i biopsji dużą rdzenia. Lekarz wyjaśni, typ, który masz.

 • Scyntygrafia kości. Ten test pozwala sprawdzić, czy nowotwór rozprzestrzenił się do kości. Bezpieczny materiał promieniotwórczy (znacznik) jest wysyłany przez krwiobieg. Skanowania ciała jest następnie zrobić, aby zobaczyć ile Tracer gromadzi się w kościach.

Leczenie IBC

Po IBC diagnozuje i wystawił, leczenie rozpoczyna się od razu. Rak jest poddawany obróbce za pomocą różnych metod. W przypadku innych nowotworów sutka, operacja zazwyczaj odbywa się na początku. Ale z IBC, leczenie rozpoczyna się od chemioterapii.

 1. Chemotherapy. Zabieg ten wykorzystuje pewnych leków przez żyły na atak wzrostu komórek nowotworowych. Będzie prawdopodobnie otrzyma co najmniej dwa rodzaje leków.

 2. Operacja. Odbywa się to w przypadku raka nie rozprzestrzenił się za daleko. Zmodyfikowana radykalna mastektomia jest najczęściej wykonywana. Oznacza to, że całe piersi i węzłów chłonnych poniżej ramienia są usuwane.

 3. Promieniowanie. Zabieg cele x promienie na obszarze klatki piersiowej, aby zniszczyć pozostałe komórki nowotworowe.

Po tych krokach, można mieć dodatkowe zabiegi. Mogą one zawierać więcej chemioterapię, a także:

 • Terapia hormonalna. Leki są stosowane w celu zapobiegania niektórych hormonów twój organizm z pomocy komórki nowotworowe rosną.

 • Ukierunkowaną terapię. Leczenie jest stosowane do blokowania wzrostu komórek nowotworowych.

 • Podtrzymujące. To jest troska, która pomaga poprawić jakość życia pacjentów. Na przykład, może przyczynić się objawów chorobowych łatwość lub skutków ubocznych leczenia. Może to również obejmować wsparcie, aby pomóc pacjentom radzić sobie z emocjonalnym i psychicznym szczepu mieć nowotwór.

Twoja prognoza

Rokowanie oznacza prawdopodobny przebieg choroby. IBC jest tak dlatego, że szybko rosnące i często trudne do wykrycia, to jest bardziej niebezpieczne niż inne rodzaje raka piersi. 5-letnie przeżycie nie jest tak dobra, jak w przypadku innych nowotworów piersi. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wskaźnik ten opiera się na ogólnych numerów obejmujących dużą liczbę przypadków. Twoja sytuacja jest wyjątkowa. Porozmawiaj z lekarzem na temat indywidualnego choroby.

Badania kliniczne

Jeśli jesteś zainteresowany, porozmawiaj z lekarzem o udział w badaniu klinicznym. Badania kliniczne są sposoby, aby przetestować nowe zabiegi zanim zostaną podane do publicznej wiadomości. Ponieważ IBC jest tak rzadkie, że trudno naukowcom znaleźć wystarczającej liczby pacjentów do badania. Tak, National Cancer Institute zachęca pacjentów z IBC do wzięcia udziału w badaniach klinicznych. Aby uzyskać więcej informacji o badaniach klinicznych, odwiedź www.cancer.gov / clinicaltrials.