Cambler

Co warto wiedzieć o swoich wyborów leczenia raka piersi

Naukowcy nieustannie znalezienie sposobów leczenia raka sutka. Kobiety, u których zdiagnozowano to teraz mają więcej nadziei na przeżycie, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wybory, które masz na leczenie zależy od tych czynników.

 • Rodzaj, wielkość i położenie guza w piersi

 • Wyniki badań laboratoryjnych, takich jak badania receptora hormonu

 • Stopień choroby, zwany etap

 • Twoje zdrowie, wiek, menopauza Stan i rozmiar piersi

 • Twoje osobiste potrzeby i preferencje

Wiele kobiet chce, aby dowiedzieć się wszystko, o swoich wyborów choroby i leczenia, tak aby mogli oni podejmować decyzje o ich pewność opieki. Jeśli jesteś jednym z nich, jesteś może mieć wiele pytań. Na przykład, większość kobiet chce wiedzieć, jak będą wyglądały po leczeniu. A oni chcą wiedzieć, czy będą musieli zmienić swoje normalne działania. Lekarz jest najlepszą osobą do odpowiedzi na pytania. Możesz porozmawiać z lekarzem na temat tych zagadnień.

 • Twoje wybory leczenia

 • Jak oczekuje się, aby być skuteczne leczenie

 • Jakie ryzyko i potencjalne skutki uboczne są

 • Jak bardzo prawdopodobne jest, aby leczenie kosztów

Rodzaje leczenia raka sutka

Leczenie raka piersi jest lokalny lub systemowy.

Zabiegi miejscowe usunąć, zniszczyć lub kontrolować komórki nowotworowe w jednym określonym obszarze. Chirurgia i promieniowanie jest leczenie miejscowe.

Systemiczne leczenie zniszczenia lub kontrolowania komórek nowotworowych przez cały organizm. Chemioterapia i terapia hormonalna to zabiegi ogólnoustrojowe.

Możesz mieć jeden rodzaj leczenia lub kombinacji. Różne rodzaje zabiegów mają różne cele. Oto niektóre z typów i celów leczenia raka piersi.

 • Operacja. Celem zabiegu jest usunięcie guza z piersi. Operacja jest najczęstszym sposobem leczenia raka piersi. Czasami tylko guz usunięto, piersi pozostaje nienaruszony. Czasami całe piersi usunięte. Lekarz może również użyć operacji, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne pod ramię. Wiedząc, czy nowotwór rozprzestrzenił może pomóc lekarz podejmować ważne decyzje dotyczące innych rodzajów leczenia może być konieczne. Po pierś jest usunięty, operacja może być również stosowany do rekonstrukcji obu piersi własnej tkanki lub implantu. Zabiegi w celu usunięcia guza i węzłów chłonnych, i rekonstrukcji piersi, mogą być wykonane w jednej operacji lub oddzielnie.

 • Radioterapia. Celem promieniowania jest zabijanie komórek rakowych za pomocą promieni rentgenowskich i inne typy promieniowania. Zabieg ten może być stosowany do kurczenia się nowotworu przed operacją. Lub można ją stosować po operacji w celu zabicia komórek nowotworowych, które mogą pozostawać na piersi lub na klatce piersiowej. Promieniowanie może także być stosowany do leczenia nowotworów w innych obszarach organizmu.

 • Chemotherapy. Zabieg ten wykorzystuje leków do niszczenia komórek nowotworowych przez cały organizm. Może on być stosowany do kurczenia się nowotworu przed operacją. Lub mogą być stosowane w celu zniszczenia wszelkich komórek nowotworowych, które pozostają po lokalnego leczenia. Chemioterapia może także leczenia nowotworów, które rozwinęły się w innych miejscach w ciele. raka piersi z przerzutami jest zwykle leczone chemioterapią, albo sam lub w terapii hormonalnej.

 • Terapia hormonalna. Zabieg ten hamuje wzrost komórek nowotworowych, które opierają się na hormony. Może on być dostarczany w dwóch sposobów. Jednym sposobem, aby wziąć to jest za pomocą leków, takich jak tamoksyfen. Innym sposobem jest usunięcie narządów, które sprawiają, hormony, w tym przypadku, jajników. Terapia hormonalna może być stosowana po zabiegu, aby zmniejszyć szanse na raka piersi, powrót lub nowej raka rozwija. Może on być również stosowany do leczenia raka, które rozprzestrzeniają, albo samego albo z chemioterapii.

 • Terapia celowana. Ten jest nowszy typ leczenia. Te typy leków są zaprojektowane tak, aby rozpoznać konkretne zmianę molekularną w komórce nowotworowej, która napędza wzrost i rozprzestrzenianie się nowotworu. Kiedy skupić się na ich molekularnego celu, te leki albo zniszczyć lub spowolnić wzrost komórek nowotworowych. I unikać normalne, zdrowe komórki, więc mają mniej surowych i mniej efektów ubocznych w porównaniu do tradycyjnych metod. Dla niektórych rodzajów raka piersi, można stosować leku Herceptin (trastuzumab). Jest skierowany białka HER-2 lub ​​erb B2.

Lekarz może zalecić połączenie dwóch lub więcej z tych rodzajów leczenia. Większość planów leczenia trwa co najmniej sześć miesięcy. Prawdopodobnie nie będą czuć się jak samodzielnie przez okres do jednego roku po swojej diagnozie. Jeśli masz zamiar mieć chirurgii rekonstrukcyjnej, regeneracja może trwać dłużej.