Cambler

Przyczyny często powtarzających się objawów przeziębienia i grypy

Pytanie:

Mam dużo przeziębień i gryp, więcej niż ktokolwiek, kogo znam. Jakie są możliwe przyczyny?

Odpowiedź:

Setki różnych wirusów może zainfekować układ oddechowy i powodować przeziębienia i grypę. Układ oddechowy jest twoje gardło, zatok, tchawicy (tchawica) i płuca. Objawy takie jak katar, kichanie, ból gardła, przekrwienie głowy i kaszel może być również spowodowane przez alergię.

Jeżeli często objawy przeziębienia lub grypy, nie może być z trzech powodów:

  1. Jesteś narażony na więcej wirusów układu oddechowego, niż większość ludzi

  2. Jesteś bardziej podatny na łapanie wirusów oddechowych, niż większość ludzi

  3. Objawy są rzeczywiście spowodowane przez alergię. (Wywołać objawy "przeziębienia", ale nie są one spowodowane przez infekcje wirusowe.)

Każdy dorosły, który jest narażony na wiele małych dzieci, np. rodziców i nauczycieli, jest narażona na wszystkie wirusy, które dzieci wykonują.

Z wyjątkiem rzadkich chorób układu odpornościowego, większość ludzi nie są bardziej podatne na infekcje wirusowe łowienie. Więc gdy choroba jest rzadka możliwość, z tobą, myślę, że jest to mało prawdopodobne.

Niektórzy ludzie są bardziej podatne na alergie. Wiele osób jest uczulonych na rzeczy, które są w powietrzu w pomieszczeniach lub na zewnątrz, takich jak pyłki, kurz, pleśnie, sierść lub od zwierząt domowych. Widzę dużo pacjentów, którzy uważają, że mają zimno, ale okazuje się, że mają alergię.

Może warto rozmawiać z lekarzem o alergii. Prawdopodobnie istnieje lub zabiegi zmiany stylu życia, które mogą zmniejszyć objawy.