Cambler

Nowe zasady na przeciw zimnej ulgą

Nie może znaleźć ponad-the-counter (OTC) środków chcesz używać do złagodzenia objawów przeziębienia i alergii? To nie jest niespodzianka. Leki OTC chcesz może nie być już na półkach swojej aptece lub w przejściach i departamentu farmacji sklepów spożywczych.

W 2006 r. FDA wprowadziła surowe zasady sprzedaży pseudoefedryny. Ten zmniejszający przekrwienie, stosowane w wielu leków na przeziębienie i alergię, mogą być również wykorzystane do nielegalnego, silnie uzależniający narkotyk metamfetaminę. Produkty OTC z pseudoefedryny musi teraz być za aptece lub liczników obsługi klienta lub w zamkniętych szafkach. Tam pracownicy mogą śledzić z nich.

Zdjęcie wymaga ID

Oznacza to, że będziesz w obliczu nowych kłopotów podczas kichania i pociągając nosem. Musisz zwrócić się do farmaceuty lub pracownika sklepu dla leków zawierających pseudoefedrynę. Będą prosić, aby zobaczyć swój dokument ze zdjęciem.

Sklepy musi zachować pisemny rejestr osób, które kupują produkty z pseudoefedryny. I nie pozwolę ci kupić więcej niż 3,6 gramów dziennie lub 9 gramów na miesiąc.

Sklep z opieki, jeśli kupisz decongestants OTC, które są na półkach. Wielu producentów leków zmienili formuły zimne i alergii pozbyć pseudoefedryny więc można je kupić bez problemu. Są one włączane do innego zmniejszającego przekrwienie, fenylefryny. Firmy mogą korzystać do 10 mg fenylefryny w OTC leków bez robienia nowych badań.

Potrzeba więcej badań

Ale niektórzy eksperci, jak np. University of Florida farmaceutów, że dawki fenylefryny nie pomoże zatkany nos. Mówią, że potrzebne są badania, aby dowiedzieć się, czy fenylefryny jest bezpieczny i skuteczny w wyższych dawkach.

"To może być mylące dla osób, aby uporządkować wszystkie zmiany w zimnych i OTC, leków na alergię," mówi David Morgan, R.Ph., rzecznik Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów. "Ale może warto dodatkowego wysiłku, aby kupić lekarstwa za recepty. Pewnie trochę bardziej skuteczna i może trwać dłużej niż przeformułowane leków już dostępny na sklepowych półkach."

Leki nie leczą przeziębienia lub alergii, Morgan mówi. Ale mogą pomóc objawy łatwością i czujesz się bardziej wygodne. Jeśli potrzebujesz pomocy, sortowanie przez zmiany, porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą.