Cambler

Mroźna zima: nie do uniknięcia

Dla większości ludzi, łapie przeziębienie jest wspólna część zimy. Dzieci mają od sześciu do 10 przeziębienia lat; dorośli się 03:58. Chociaż przeziębienia nie można zapobiec - lub wyleczyć - można podjąć środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Co to jest zimno?

Zimno jest infekcja wirusowa, która wpływa na śluz w śluzowej nosa i gardła. Zimno może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Pięć typów wirusów może powodować przeziębienia, ale o trzeciej wszystkich przeziębienia są wywoływane przez wirusa nieżytu nosa ("Ren" po grecku znaczy "nos"), istnieje ponad 200 odmian wirusa nieżytu nosa. Ponieważ tak wiele wirusów może powodować przeziębienie, zapewne nigdy nie będzie szczepionki, aby ludzie z połowu jednego.

"Naprawdę tylko czekać na zimno, pić dużo płynów i odpoczynek w miarę możliwości", mówi Linda Ford, MD, były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Płuc (ALA). "Over-the-counter leki przeciwhistaminowe / zmniejszający przekrwienie może zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa i wyjaśnić katar, ale tylko własny system obronny organizmu może leczyć przeziębienie."

Dr Ford dodaje: "Nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec kogoś od przeziębienia, ale istnieje kilka podstawowych kroków, które można podjąć, aby pomóc ludziom uniknąć zachorowania."

Jak chronić się

ALA oferuje następujące wskazówki dla uniknięcia przeziębienia:

  • Często myj ręce lub użyć na bazie alkoholu do czyszczenia rąk, szczególnie jeśli ktoś w domu jest zimno lub kiedy byłem w miejscach publicznych. Zimny ​​wirus jest przenoszony przez kontakt osoby do osoby: Na przykład, osoba z zimną ściera nos następnie styka się z ręką.

  • Trzymaj ręce z dala od oczu i nosa. Jak tylko dotknąć nosa, jesteś zainfekowany.

  • Nie udostępniaj okulary do picia lub jedzenia naczynia z kimś, kto jest zimno.

  • Zachęcać dzieci do mycia rąk i do uniknięcia lub oddanie ich palce do ust zabawek.

  • Należy unikać narażania niemowląt do osób z przeziębieniem i zatłoczonych miejscach publicznych, ponieważ są one bardziej narażone na powikłania niż u starszych dzieci i osób dorosłych.