Cambler

Można pracować z zimna?

Twój nos jest uruchomiony, bóle głowy, a gardło czuje się jak to było przetarł papierem ściernym. Więc powinieneś trafić na siłowni-lub swój przycisk drzemki? Odpowiedź zależy od objawów, treningu oraz kroków weźmiesz aby nie dzielić się z infekcji z treningu kumpel.

Większość ekspertów zgadza się, umiarkowany trening nie zaszkodzi, a może nawet pomóc, przeziębienia. Użyj reguły wyżej-szyi jako przewodnik. Jeśli objawy są w twojej głowie, takie jak katar i kichanie, iść do przodu i wybrać się na spacer lub zrobić kolejny łatwy rutynę.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów, zwolnić z aktywności fizycznej, aż poczujesz się lepiej:

Nie skacz z powrotem do starej rutyny gdy już kopnął swoją chorobę. Trwać od dwóch do czterech tygodni odpoczynku, a potem stopniowo pracować z powrotem do poprzedniego poziomu.

Regularne ćwiczenia zapobiega przeziębieniom

Gdy jesteś dobrze znowu trzymać ćwiczeń, aby zapobiec kolejnej walkę z tym, co się dzieje wokół. Badania pokazują, że około 45 minut umiarkowanej aktywności, takich jak chodzenie, jazda na rowerze lub pływanie przez większość dni w tygodniu zmniejsza liczbę przeziębień złapiesz o 25 do 50 procent.

Jednak krótko stresujących treningi mogą tłumić układ odpornościowy. Dlatego, na przykład, maratończycy i inni sportowcy pojawiają się podatne na przeziębienia i grypy podczas treningu.

Nieważne, czy jesteś sportowcem lub elita trenażer rekreacyjnych, można również uniknąć przeziębienia przez:

  • Zdrowej, dobrze zbilansowanej diety

  • Wystarczającej ilości snu

  • Utrzymywanie stres pod kontrolą

  • Zmniejszenie kontaktu z ludźmi, którzy są chorzy

  • Regularne mycie rąk wodą z mydłem

Utrzymanie rozprzestrzenianiu się zarazków

Cierpi przez wirowanie z klasy katar? Nie dać całą grupę swoją wirusa. Zapobiec przekazując zakażeń na siłowni przez:

  • Regularne mycie rąk

  • Prysznica po pot

  • Czyszczenie sprzętu udostępnionego po użyciu środka dezynfekującego, zabija wirusa

  • Zakrywanie nosa i ust podczas kichania lub kaszlu.

Szybka porada

Pierwsze grypie? Rozważyć podjęcie pobiegać pierwszy. Umiarkowane ćwiczenia bezpośrednio przed szczepieniem może zwiększyć odpowiedź immunologiczną organizmu.