Cambler

Leki kontra operacja dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego

Pytanie:

Jak długo należy człowiek z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego być traktowane z leków przed po operacji, jeśli wciąż dostaje się kilka razy w nocy?

Odpowiedź:

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy biorą leki dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego to zrobić, aby uniknąć operacji i poprawić uciążliwe objawy, w tym:

  • Częste wyjazdy do łazienki na mocz

  • Poczucie konieczności natychmiastowego oddania moczu

  • Powolny strumień

  • Uczucie, że pęcherz nie jest całkowicie opróżniania

  • Wstawania w nocy w celu oddania moczu

Istnieją dwa rodzaje leków do leczenia tych objawów. I ogólnie polecam, że człowiek spróbować zarówno przed uwzględnieniem chirurgii. Jeden typ rozluźnia mięśnie u dołu pęcherza. Pozwala to na łatwiejszy przepływ moczu. Są to tak zwane blokery alfa, takie jak:

  • Alfuzosyna (Uroxatral)

  • Doksazosyny (Cardura)

  • Tamsulosyna (Flomax)

  • Terazosynę (Hytrin)

Inny rodzaj leku zmniejsza się powiększenie gruczołu krokowego gruczołu, co ułatwia oddawanie moczu. Dwa są zatwierdzone przez FDA: dutasteryd (Avodart) i finasteryd (Proscar). W ogóle, to może trwać do roku, dla nich się kurczyć prostaty.

Czy na operację jest osobistym wyborem i zależy od stopnia, w jakim człowiek jest dręczony przez objawy.

I często doradzają ludzi do wypełnienia kwestionariusza (AUA z IPSS objawów wynik kwestionariusza), który prosi o stopniu objawów i jakości życia związanej. Po kilku miesiącach leczenia farmakologicznego, Kwestionariusz można wypełnić ponownie i w porównaniu do oryginału. To może pomóc zapewnić bardziej obiektywną ocenę, jak również leczenie działa.

W ogóle, zachęcam ludzi, aby spróbować leków na 12 do 18 miesięcy. Jeżeli objawy nie poprawić, może warto rozważyć operacji.

Jednak uwaga o konieczności operacji przede wszystkim dlatego, że można dostać się w nocy: Z przyczyn nie do końca rozumiem, ludzie, którzy mają operację może nadal muszą wstawać w nocy, aby oddać mocz.

Decyzja, aby poddać się operacji zależy również od rodzaju działań ubocznych mających mężczyzn z leków. To może być, jako takie objawy, które są uciążliwe, ale raczej skutki uboczne działania różnych rodzajów leków.

Jest to również ważne dla człowieka kontemplacji operację mówić do innych ludzi, którzy przeszli ją uzyskać wiedzę na temat skutków ubocznych zabiegu.