Cambler

Powiększenie prostaty

Łagodny rozrost stercza

BPH (określany również jako łagodnego przerostu gruczołu krokowego) jest chorobą, w której gruczołu krokowego staje się bardzo rozbudowany i może powodować problemy związane z oddawaniem moczu. Więcej z BPH lub przerostu prostaty ›

BPH i inne powszechne problemy z prostatą

Wielu mężczyzn ma problemy z prostatą w pewnym momencie w ich życiu. Prostata jest częścią męskiego układu rozrodczego. Znajduje się tuż pod pęcherzem. Prostaty otacza cewkę (rura że mocz z ciała). Jeżeli występują problemy prostaty, pęcherza i cewki moczowej często wpływa również. Objawy moczowego może spowodować. Najczęstsze problemy z prostatą są opisane poniżej.

Dowiedz się więcej na temat prostaty BPH i inne problemy ›

Zakażenia układu moczowego u mężczyzn

Mężczyźni mogą uzyskać różne rodzaje zakażeń układu moczowego (ZUM). Wiedząc, jaki rodzaj infekcji masz może pomóc zapobiec przyszłym ZUM.

Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest zakażenie prostaty. Zakażenie układu moczowego jest najczęstszą przyczyną zapalenia gruczołu krokowego. Ale nie jest to jedyna przyczyna. Może masz częste oddawanie moczu, gorączka, lub pieczenie podczas oddawania moczu. Albo może masz prostatę ofert, lub niejasne uczucie ciśnienia. Zapalenie gruczołu krokowego potraktowano szeregu leków, w zależności od przyczyny.

Dowiedz się więcej na temat zakażenia układu moczowego u mężczyzn ›

Anatomia gruczołu krokowego

Prostata jest wielkości orzecha włoskiego i otacza szyjkę pęcherza i cewki moczowej mężczyzny - rurki przez które przepływa mocz z pęcherza moczowego. Jest częściowo mięśni i częściowo gruczołowe, ze przewody otwierania do części gruczołu cewki moczowej. Składa się on z trzech płatów: płata płata centrum z jednym z każdej strony.

Dowiedz się więcej na temat anatomii gruczołu krokowego ›

Mężczyźni powyżej 50 lat muszą roczny egzamin prostaty

Rak prostaty jest najczęstszym nowotworem u mężczyzn. Dotyczy to około 230 tysięcy ludzi każdego roku. Jest zabójcą numer dwa, z 29.200 zgonów rocznie. To sprawia, że ​​więcej niż 30 procent wszystkich nowych przypadków raka u mężczyzn.

"Mężczyźni powyżej 50 roku życia muszą mieć ich prostata sprawdzane co roku," mówi Paul H. Lange, MD, znany Seattle urolog, chirurg i badacz w dziedzinie raka prostaty. "Jeśli jesteś Afryki Europejskiej lub w rodzinie raka prostaty, powinno być sprawdzane co roku począwszy od 45 roku życia."

Dowiedz się, dlaczego mężczyźni powyżej 50 lat muszą rocznych egzaminów prostaty ›

Diagnozowania i leczenia BPH

Diagnozowanie BPH w swoich wcześniejszych etapach może obniżyć ryzyko zachorowania na takie powikłania. Opóźnienie może spowodować trwałe uszkodzenie pęcherza moczowego, dla których leczenie może być nieskuteczne BPH. Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla BPH mogą obejmować:

  • badanie palpacyjne (DRE) - procedura, w której lekarz wprowadza palec w rękawiczce do odbytu zbadanie odbytnicy i gruczołu krokowego do objawów raka.
  • USG nerek - nieinwazyjne badanie, w którym przetwornik przechodzi przez nerki wytwarzania fal dźwiękowych, które odbijają się od nerki, przekazując obraz narządu na ekranie wideo. Test stosuje się w celu określenia wielkości i kształtu nerki oraz wykrywanie masy, kamienie nerkowe, cysty lub inne przeszkody lub nieprawidłowości.
Dowiedz się więcej na temat diagnozowania i leczenia BPH ›