Cambler

Znalezienie odpowiedniego klinicysty dla Ciebie

Aby uzyskać pomoc na nietrzymanie moczu, lekarzem podstawowej opieki jest dobrym miejscem, aby rozpocząć. Ale nie wszyscy lekarze posiadają niezbędną zainteresowania lub doświadczenia. Jeśli lekarz wydaje w stanie pomóc, szukaj dalej. Istnieje kilka rodzajów służby zdrowia i kilku rodzajów klinik, którzy pracują z osobami z tych chorób. (Aby uzyskać więcej informacji o organizacjach wymienionych tutaj, patrz "Zasoby").

. Urogynecologist to ginekolog, który podjął dodatkowe szkolenia w problemów dotykających kobiety pęcherza moczowego i miednicy - w tym nietrzymanie moczu i kału lub wypadnięcia. Sprawdź swój stan na listę na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Urogynecologic. Specjalnością jest również znany jako Kobieta miednicy Medycyny i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Urolog. Ten lekarz traktuje systemy moczowych zarówno kobiet i mężczyzn, jak i męskie organy rozrodcze. Europejskie Stowarzyszenie urologiczny ma lekarza lokalizatora.

Gastroenterologii i jelita chirurdzy. Te lekarze mają szkolenia w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, w tym nietrzymania stolca. Jeśli masz biegunkę lub objawy trawienne oprócz moczu, zacznij gastroenterologa, szczególnie, jeśli nie wiadomo, poród lub inny uraz uraz zwieracza. Liczne organizacje lekarzy lokalizatory.

Ponownie, należy pamiętać, że nie wszystkie gastroenterologii dały ten problem dużo uwagi. W artykule wstępnym w czasopiśmie Gastroenterology, jeden wybitny lekarz skarcił swych kolegów za zaniedbywanie nietrzymania stolca.

Jelita grubego chirurg powinien być przygotowany do zaoferowania szereg chirurgicznych i nonsurgical opcji leczenia. Europejskie Towarzystwo Chirurgów Koloproktologii ma katalog członków.

Laboratoria odbytu fizjologii. Prowadzone przez lekarzy i wyposażone do oceny nietrzymania stolca, urządzenia te znajdują się często w oddziałach szpitalnych specjalizujących się w zaburzeniach motoryki lub zaburzeń czynnościowych jelit (departamenty najprawdopodobniej gastroenterologii, chirurgii, lub uroginekologii), jak również w niektórych prywatnych praktyk.

Biofeedback zawodowych. Pracownicy służby zdrowia, którzy praktykują tę technikę m.in. pielęgniarek i fizjoterapeutów lub zawodowych. Poszukać kogoś z doświadczeniem w treningu pęcherza moczowego lub jelita grubego. Zacząć od pytania lekarza prowadzącego swoją moczu, lub skontaktuj się z Biofeedback Certification Institute of Europe.

Pielęgniarka specjalista. Jeśli masz problemy skórne związane z nietrzymaniem moczu lub jeśli nie udało się znaleźć akceptowalne sposoby zarządzania swoją moczu, specjalista w moczu lub stomii pielęgniarstwa oferuje praktyczne porady. Skontaktuj się z ran, stomii i wstrzemięźliwości Nurses Society.