Cambler

Ustalenie przyczyny swojego moczu

Wiele osób nigdy nie powiedzieć lekarzowi, że są one moczu, a to prowadzi do długotrwałego i w dużej mierze niepotrzebne cierpienia. W 70% przypadków, nietrzymanie moczu można wyleczyć lub znacznie poprawić - często poprzez proste, tanie kroki, które nie obejmują leków lub operacji. Leczenie nietrzymania moczu poprawił się znacznie i zmienia się cały czas, więc nie wahają się szukać pomocy teraz, nawet jeśli poprzednie próby przyniosła trochę ulgi.

W zależności od złożoności objawów, można zobaczyć z lekarzem podstawowej opieki lub udać się do specjalisty (patrz "Wybór lekarzem"). Jeśli nie masz z lekarzem podstawowej opieki, zacznij tutaj. Jeśli objawy wydają się być związane z konkretnym wydarzeniem medycznym, takim jak poród, chirurgia, lub rozpoczęcie nowej recepty, lekarz zaangażowany w tego leczenia może być pierwszym wyborem. Kobieta może wybrać, aby zobaczyć urogynecologist - ginekolog ze specjalnego szkolenia i zainteresowanie moczu. Człowiek, który miał objawy prostaty lub leczenia może wybrać, aby skonsultować się urologa. Lekarze są bardzo zróżnicowane w ich szkolenie i zainteresowanie moczu. Jeśli lekarz wydaje niewygodne lub niedoinformowani omawiania tematu, prezentuje ograniczone możliwości, lub wydaje się nadmiernie pesymistyczna o swojej chorobie, szukać innego zdania.

Aby zidentyfikować i leczyć podstawowy problem, lekarz będzie potrzebny, by opisać swoje objawy tak szczegółowo, jak to możliwe. Możesz zostać poproszony, aby prowadzić dziennik urinations i płynów przez kilka dni (patrz "Prowadzenie dziennika pęcherza"). Na wizytę, być przygotowane, aby dać pełną historię medyczną, w tym informacje o operacjach, urodzeń i wszelkich zaleceń może być przy (patrz tabela 1). Być może trzeba odpowiedzieć na szczegółowe pytania, takie jak to:

• Kiedy rozpocznie moczu?

• Jak często masz wyciek?

• Czy to jest gorsze w ciągu dnia lub w nocy?

• Co sprowadza go na? Czy masz jakieś ostrzeżenie?

• Co sprawia, że ​​gorzej?

• Czy coś zrobić to lepiej?

• Czy ogólnie wyciekać trochę (bieliznę wilgotnej), umiarkowana ilość (Twoja bielizna jest moczony) lub wiele (ubranie dostaje moczony i wszystko moczu w pęcherzu wychodzi)?

• Czy wyciek moczu podczas stosunku lub z orgazmem?

• Jaki jest typowy spożycie płynów (w tym kofeiny i napojów alkoholowych)?

• Jak często chodzisz do toalety opróżnienia pęcherza w ciągu dnia? Jak często, gdy próbujesz zasnąć?

• Czy masz inne problemy z oddawaniem moczu? Po mocz, ma pęcherz nadal czuć się pełna? Czy masz problemy począwszy przepływ moczu? Strumień jest słaby lub silny? Czy oddawanie moczu zawsze jest bolesny?

• Czy miał również problemy w kontrolowaniu ruchów jelita?

• Jakie leki bierzesz?

• Czy używasz podkładki lub innych środków do zarządzania moczu? Jak to działa? Czy zmieniły swoje działania z powodu nietrzymania moczu?

Tabela 1: leki, które mogą powodować nietrzymanie moczu

Lek

Efekt

Powoduje takie objawy

Leki moczopędne, takie jak: hydrochlorotiazyd (ESIDRIX, HYDRODIURIL, ORETIC), furosemidu (Lasix), bumetanid (Bumex), triamteren z hydrochlorotiazydem (Maxzide)

Zwiększa moczu.

Częstotliwość i pilność moczu.

Zwiotczające mięśnie i leki uspokajające, takie jak: diazepam (Valium), chlorodiazepoksyd (Librium), lorazepam (Ativan)

Zwiększa moczu, powoduje uspokojenie lub senność, relaksuje cewki moczowej.

Częstotliwość i pilność moczu, brak zainteresowania lub chęci do korzystania z toalety.

Narkotyki, takie jak: paracetamol z oksykodonu ( percocet ), meperydyna (Demerol), morfina

Powoduje uspokojenie lub senność, rozluźnia pęcherz, co powoduje zatrzymanie moczu.

Brak troski lub pragnienie, aby skorzystać z toalety, trudności w uruchomieniu strumień moczu, usiłując pozbawić, mikcji słabym strumieniem przecieka między urinations, moczu częstotliwości.

Leki przeciwhistaminowe, takie jak: difenhydramina ( Benadryl )

Leki antycholinergiczne i antagoniści wapnia, takie jak: werapamil (Calan), nifedypina (Procardia), diltiazem (Cardizem)

Rozluźnia pęcherza, powodując zatrzymanie moczu, w niektórych przypadkach, zwiększa wytwarzanie moczu.

Trudności w uruchomieniu strumień moczu, usiłując pozbawić, oddawania moczu ze słabym strumieniem przecieka między urinations.

Over-the-counter przeziębienie, takich jak: Nyquil, TheraFlu, Alka-Seltzer Plus zimnej medycyny, Afrin nr Drip (aerozol do nosa)

Przyczyny zatrzymywania moczu, zarówno poprzez rozluźnienie pęcherza lub zwiększenie siły mięśni pęcherza wylotowego, w zależności od określonego leczenia.

Zatrzymanie moczu, trudności z rozpoczęciem strumienia moczu, usiłując pozbawić, oddawania moczu ze słabym strumieniem przecieka między urinations.

Antagoniści receptorów alfa-adrenergicznych, takie jak: terazosyny (Hytrin), doksazosyny (Cardura)

Rozluźnia mięśnie podpęcherzowej.

Wycieka podczas kaszlu, kichania, śmiechu, ćwiczeń itp.