Cambler

Nadreaktywnego pęcherza objawy i przyczyny

Objawy pęcherza nadreaktywnego

Pęcherz nadreaktywny, znany również jako nietrzymanie moczu, jest utrata kontroli moczu, lub nietrzymanie moczu, aż można dotrzeć do toalety. To może wahać się od niewielkich stratach moczu do ciężkiej, często zwilżania. Dowiedz się więcej na temat objawów OAB ›

Jak często należy się udać?

Większość dorosłych mocz 06:56 razy dziennie. Ale niektóre choroby zdrowia może wysłać cię w poszukiwaniu łazienki 10, 20, a nawet 30 lub więcej razy dziennie. I który może poważnie kurcze zdolność do zrobienia czegoś innego. Nieważne, czy jesteś na spotkaniu biznesowym, w filmie lub w samochodzie z rodziną, jesteś zawsze myśli o swoim następnym łazienka przerwie.

Dwa pęcherzowe choroby, które często powodują częste oddawanie moczu są śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC), oraz zespół nadreaktywnego pęcherza. Na szczęście, obydwie choroby można leczyć. Najpierw jednak trzeba przyznać, że masz problem medyczny i szukać pomocy dla niego. Oto kilka tip-off, że być może nadszedł czas, aby udać się do lekarza.

Dowiedz się więcej o tym, jak często należy oddawać mocz ›

Co to ​​jest zakażenie dróg moczowych (UTI)?

Infekcje dróg moczowych opisuje problemy zdrowotne, które wynika z infekcji bakteryjnej, wzdłuż dróg oddechowych.

Zakażenia układu moczowego (ZUM) wpływa około 3 procent dzieci w Europie co roku i stanowią ponad 1 mln wizyt w urzędach pediatrów "rocznie. ZUM są rzadkie u dzieci młodszych niż 3 do 5 lat, ale mało prawdopodobne, u chłopców w każdym wieku, chyba że przeszkoda jest obecny. Są one znacznie częściej u dziewczynek w wyniku krótszego moczowego. Nieobrzezanych mężczyźni są bardziej skłonni do opracowania ZUM niż obrzezani mężczyźni. Dzieci z całkowitym lub częściowym zablokowaniem dróg moczowych są bardziej skłonni do opracowania ZUM.

Dowiedz się więcej o ZUM ›