Cambler

Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn

Nie zawsze może kontrolować uwalnianie moczu. Możesz wyciek moczu. Lub może nie być w stanie utrzymać moczu, aż można dostać się do łazienki. Nazywa się to nietrzymanie moczu. Problemem mogą być zarządzane. Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia.

Przyjmowania leków

Leki na receptę mogą pomóc. Mogą one:

  • Pomóż zwieracza pracować lepiej. (Jest to mięśnie, który zamyka utrzymać moczu z wyciekaniem pęcherza).

  • Pomóż powstrzymać pęcherza z zamawiającym zbyt często naciskać moczu na zewnątrz.

  • Pomóż umowy mięśnie pęcherza z większą siłą.

  • Pomaga rozluźnić mięśnie zwieracza i moczu pozwalają na swobodniejszy przepływ.

Dokonywanie zmian w rutynowych

Pewne zmiany w swojej codziennej rutyny może pomóc. Należą do nich:

  • Unikanie kofeiny i alkoholu.

  • Korzystanie czasowe opróżnianie pęcherza. To jest następujący harmonogram płynów do picia i oddawania moczu.

  • Robi Kegel ćwiczenia codziennie. Ćwiczenia te obejmują zaostrzenie mięśnie w obrębie swojego zwieracza pęcherza oraz do wzmocnienia ich. Lekarz może wyjaśnić, jak je zrobić.

Stosując cewnik

Cewnik jest wąska rurka, która jest wprowadzana przez cewkę moczową do pęcherza. Odprowadza mocz. Prezerwatywa cewnik obejmuje penisa. Kanały go moczu do worka zbierającego. Jest zużyta większość czasu. Przerywane cewnikowanie oznacza wstawienie cewnik do drenażu pęcherza, a następnie usunięcie go. Odbywa się to w określonych odstępach czasu.

Po operacji

Jeśli inne opcje nie działają, może być zalecana operacja. Jeśli operacja jest opcja, Twój lekarz może porozmawiać o tym z tobą i wyjaśnić swoje ryzyko i korzyści.

Gojenie po operacji prostaty

Operacja na gruczołu krokowego może powodować nietrzymanie moczu. Najczęściej moczu jest tylko przez krótki czas. Czyści się, gdy leczenie jest zakończone. Bardzo rzadko, chirurgia prostaty może spowodować trwałe moczu.