Cambler

Leczenia pęcherza nadreaktywnego

Zabiegi nadreaktywnego pęcherza

Wiele osób bierze leki w leczeniu pęcherza nadreaktywnego (OAB) z wielkim sukcesem. Ale niektóre odkładać widząc się z lekarzem w celu uzyskania recepty, które mogą przynieść ulgę. A jeszcze inni, którzy rozpoczynają leki zatrzymać, nigdy się w pełni wykorzystać. Dowiedz się więcej na temat leczenia nadreaktywnego pęcherza ›

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem

Miliony ludzi cierpią z powodu przewlekłego nietrzymania moczu, według badania przeprowadzonego przez Agencję Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej. Duży odsetek osób z nietrzymaniem moczu poważnie ograniczyć ich interakcji z innymi ludźmi, aby uniknąć wstydu, a większość nawet nie ujawniać ich problem ze swoim lekarzem.

Nietrzymanie moczu nie jest związany z stolca, który jest znacznie mniej powszechne. Zaparcia, które mogą być częścią problemu jelit moczu, może prowadzić do trudności w moczu, tworząc nacisk na pęcherz, że błędnych odczytów mózgu, powodując chęć opróżnienia pęcherza, które nie jest jeszcze pełna.

Pęcherza moczowego i jelit są kontroli złożonych procesów, które dotyczą mózgu, rdzenia kręgowego i mięśni pęcherza moczowego, jelit i miednicy. Utratę kontroli pęcherza moczowego lub jelit mogą być problemy z którymkolwiek z tych składników. Moczu lub utraty możliwości kontrolowania oddawania moczu lub defekacji, jest objawem, a nie chorobą. Niektóre z możliwych przyczyn normalnych zmian mięśni z powodu starzenia się, wady wrodzone, chirurgii miednicy, urazy do miednicy lub rdzenia kręgowego, choroby neurologiczne, stwardnienie rozsiane, zapalenie, zaburzenia degeneracyjne związane ze starzeniem się i ciąży i porodu.

Dowiedz się więcej na temat nietrzymania moczu ›

Zarządzanie nietrzymanie moczu, moczenie nocne, pilność, częstotliwość i wahanie

Istnieje kilka postaci dysfunkcji pęcherza. Są to:

  • Nietrzymanie moczu. To utratę kontroli nad pęcherzem. Istnieją różne stopnie moczu. Pęcherza mocz może wyciekać, lub osoba może mieć kompletny brak kontroli nad pęcherzem.

  • Oddawanie moczu w nocy. To określenie częste nocne oddawanie moczu. Ludzie z tą chorobą mają pilną i częste oddawanie moczu w nocy, mimo że mogą one nie być w stanie iść, kiedy się do łazienki. To zakłóca sen, bo człowiek często czuje potrzebę oddania moczu kilka razy w nocy.

  • Pilność. Dotyczy to na pilną uczucie konieczności oddania moczu.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu moczu ›