Cambler

Podróż z chorobami przewlekłymi

Biorąc szczególną ostrożność podczas podróży z chorobami przewlekłymi

Przewlekłe choroby nie powinno trzymać ludzi korzystających z podróży. Tak jak w przypadku innych chorób medycznych, osób cierpiących na choroby przewlekłe powinien zobaczyć się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe przed wyjazdem i omówić wszelkie ryzyko, które może być związane, jak również plan szczepień, leków i innych wyrobów medycznych, które mogą być potrzebne przed lub w trakcie Okres podróży.

Podróż samolotem może stanowić pewne zagrożenie dla niektórych ludzi, w tym osób z niewydolnością serca, świeży zawał mięśnia sercowego ( atak serca ) lub udaru mózgu, dławica piersiowa ( ból w klatce piersiowej ) w spoczynku, częstość akcji serca lub zaburzenia rytmu, niekontrolowane tętniczego nadciśnienia, ciężkiej niedokrwistości, sierpowatą niedokrwistość, ostre zaburzenia psychiczne, padaczka, i żadnych poważnych lub zakaźnych chorób. Ci ludzie mogą być odradzane podróży lotniczych przez lekarza, w zależności od ich indywidualnej choroby medycznych.

Podróż samolotem dla osób z chorobami przewlekłymi

Jets podróżować teraz znacznie wyższe, a ze spadkiem poziomu tlenu w kabinie. Zdrowi ludzie rzadko zauważyć ten spadek tlenu podczas podróży samolotem, jednak u osób z niektórymi chorobami serca i płuc, to może być niebezpieczne.

Ludzie z pewnymi chorobami serca, które powodują ograniczenie poziomu tlenu we krwi kiedyś ostrzegał przed podróży lotniczych, ale ostatnie badania wykazały, że jeżeli nie zostaną podjęte pewne środki ostrożności, nie istnieje dodatkowe ryzyko dla tych pacjentów, jak kiedyś sądzono. Eksperci doradzają, że u pacjentów z tymi chorobami podróżować z osobą towarzyszącą znanego z ich choroby, które mogą również pomóc z bagażem i transportu naziemnego. Ważne jest również, aby pić pokaźne ilości napojów bezalkoholowych podczas podróży.

Osoby z problemami krążenia może wystąpić obrzęk nóg i inne dolegliwości na dłuższych lotów. Zakrzepy mogą również tworzyć po dłuższym posiedzeniu. Aby zminimalizować to ryzyko, należy:

  • Spacery i / lub rozprostować nogi i ramiona, co najmniej raz na godzinę.

  • Wykonaj noga podnosi kilka razy na godzinę, siedząc w samolocie.

  • Nosić elastyczny lub pończochy uciskowe.

  • Weź niskie dawki aspiryny, jeśli z zaleceniem lekarza.

Jest to szczególnie ważne dla osób z chorobami przewlekłymi, aby uzyskać informacje na temat placówek medycznych dostępnych w innych krajach, a także nazwisk lekarzy do kontaktu w razie wypadku. Należy również skontaktować się z zakładem ubezpieczeń zdrowotnych w zakresie swojego ubezpieczenia podczas pobytu za granicą.