Cambler

Padaczka

Padaczka fakty

Padaczka jest chorobą nerwów, która powoduje częste napady. Napady są nagłe, niekontrolowane zdarzenia, które występują, gdy mózg wysyła nieprawidłowe sygnały elektryczne do ciała. Dowiedz się więcej ›

Objawy: ocena po raz pierwszy zajęcia

Drgawki mogą być objawem padaczki, ale mogą się zdarzyć z innych przyczyn, jak również. Chociaż dokładna przyczyna napadu nie zawsze można dokładnie określać, należy zawsze być oceniane przez lekarza po raz pierwszy mają zajęcia. Ważne jest, aby wiedzieć, jeśli masz chorobę zdrowia, takie jak epilepsja, które musi być traktowane, aby zapobiec przyszłym drgawki.

Gdy instalacja elektryczna twój mózg nie działa prawidłowo, napadów występuje. Zazwyczaj nasze komórki mózgowe odstrzelić impulsy elektryczne w sposób szczególny. Ale niektóre czynniki mogą te impulsy elektryczne ogień chaotycznie i bez powodu, w zasadzie powoduje "krótkie" w mózgu, które powoduje atak.

Dowiedz się więcej na temat napadów początkujących ›

Leczenie: zarządzanie medyczne padaczki

Padaczka jest chorobą, która powoduje drgawki, reakcje tymczasowe, które często zawierają skurcze i drgawki. Napady te zdarzyć, gdy impulsy elektryczne w mózgu działa anormalnie i wysyłać sygnały błędne. Pomyśl o tym jak twój mózg zaczyna mylić tych Ścigana wiadomości, a wynik jest zajęcie.

Padaczka może jazdy, spaceru po drugiej stronie ulicy, lub gotowanie obiad niebezpieczną działalność, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy zajęcia mogą uderzyć. Ale padaczka można zazwyczaj dobrze zarządzane przez leki i inne zabiegi. Uczenia się, jak zmniejszyć ryzyko dla zajęcia przez zmiany stylu życia i uczenia się wyzwalaczy może również pomóc lepiej zarządzać padaczki.

Dowiedz się więcej ›

Życie z: salon oraz z padaczką

Życie z padaczką może być trudne. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić. Zwróć uwagę na swoje emocje. Jeśli czujesz się w dół, zdenerwowany lub przestraszony, skonsultować się z lekarzem. I być otwarte z ludźmi w swoim życiu. Mówiąc o padaczkę może pomóc im zrozumieć. Może ona również pomóc Ci poczuć się lepiej.

Możesz się bać wychodzić publicznie z obawy o atak. Albo może po prostu denerwować z konieczności padaczki. Takie uczucia są normalne. Ale może prowadzić do lęku i depresji. Leczenie jest dostępne dla tych chorób, więc porozmawiać z lekarzem. Dyskutować, co może pomóc, takie jak:

Dowiedz się więcej na temat życia z padaczką ›