Cambler

Zwężenie stomii po operacji pomostowania żołądka

Po żołądka bocznego procedury utraty masy ciała, u niektórych pacjentów może mieć przewężenie nowego połączenia pomiędzy żołądka i jelita cienkiego. Powikłanie to jest nazywane zwężenie stomii.

Fakty o zwężenia stomijnego

Nie jest jasne, dlaczego występuje stomijnego zwężenia po operacji pomostowania żołądka. Może to być z powodu połączenia czynników. Niektóre badania sugerują, że za pomocą zszywek, zwłaszcza okrągłe zszywki, stwarza większe ryzyko zwężenia niż zszywania żołądka ręką po zabiegu.

W innych przypadkach, bliznowacenie lub słaby przepływ krwi do obszaru jest uważany za przyczynę. Choroba ta nazywana jest niedokrwienie. Powtarzające się wymioty czasem przyczyną zwężenia stomijnego. Wymioty mogą być również objawem komplikacji i jest trudna do zdiagnozowania.

Zwężenie stomii występuje zazwyczaj jednego do dwóch miesięcy po gastric bypass operacja. Może to nastąpić później, ale w takich przypadkach, często towarzyszą inne problemy, takie jak wrzody, pękniętym szwem lub problem z opaski żołądkowej. Palenie i niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą być również czynnikami ryzyka dla rozwoju zwężenia stomijne, nawet długo po zabiegu utraty wagi.

Objawy

Objawy zwężenia stomijnego może zawierać:

  • Nietolerancja pokarmowa

  • Nudności

  • Uporczywe wymioty

  • Trudności w połykaniu

Diagnoza

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych objawów po zabiegu omijania żołądka, lekarz może przeprowadzić testy, aby dowiedzieć się, czy zwężenie stomii jest przyczyną. Jeżeli tak, to więcej leczenia lub operacja może być konieczne.

Leczenie

Najprostszym sposobem, aby naprawić zwężenie stomijny jest w procedurze zwanej endoskopowej dylatacji. Lekarz będzie położyć specjalny balon do nowego połączenia do żołądka w celu uczynienia go większe.

W niektórych przypadkach mogą być potrzebne dodatkowe zabiegi rozwiązać wszelkie problemy związane z zwężeniem stomijnego. Leczenie inhibitorami pompy protonowej może być również przydatne, jeśli masz również refluks żołądkowy.

Zapobieganie

Aby zapobiec zwężenie stomijny, wykonaj ścisłych zaleceń lekarza, jeśli chodzi o dietę i jak jeść po żołądka procedury ręcznego. Podobnie jak u wszystkich pacjentów chirurgicznych odchudzających, trzeba przez całe monitorowanie przez lekarza, aby sprawdzić, niedoborów żywieniowych i innych potencjalnych problemów.