Cambler

Gdzie jest twój tłuszcz?

Wiele uwagi skupiła się ostatnio o tym, jak ludzie stają się ciężkie. W rzeczywistości, więcej niż 123 miliony osób cierpi na nadwagę lub otyłość, co stawia je na większe ryzyko chorób układu krążenia, udaru, raka i cukrzycy.

Kobiety z ponad 30 procent tłuszczu i mężczyzn z ponad 25 procent tłuszczu jest otyłych. Do pomiaru tkanki tłuszczowej, pracownicy służby zdrowia stosują różne metody, w tym podwodne ważenia, fałdu skórnego zaciski, impedancji bioelektrycznej, absorpcjometrii podwójnej energii promieniowania rentgenowskiego (DEXA) i przepływie powietrza za pomocą urządzenia zwanego Bod Pod. Najdokładniejsze metody DEXA ważenia i podwodnych, ale na ogół są one oferowane jedynie przez instytucje badawcze i uniwersytety. Zaciski i maszyny bioelektrycznej impedancji są szeroko stosowane przez centra fitness i programów odchudzających, ale nie są one tak dokładne.

Gruszki vs Jabłka

Ważne jest, aby pamiętać, że to nie jest tylko, jak wiele dodatkowych tłuszczu człowiek ma, ale gdzie jest przechowywany na ciele, która określa, jak ryzykowny jest nadwaga są. Ludzie, którzy są w kształcie jabłka wykonywania ich nadmiar tłuszczu głównie w pasie i są bardziej narażone na rozwój poważnych problemów zdrowotnych niż ludzie, którzy są w kształcie gruszki i wykonują dodatkowy tłuszcz głównie w biodrach i udach. Choroby z nadwagą i otyłością, jednak niezależnie od rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, znacznie zwiększają ryzyko choroby i zwiększona śmiertelność w porównaniu z osobami z optymalnym ciężarem.

Naukowcy odnoszą się do mającego kształt jabłka jako "centralnej otyłości. " Jego charakterystyczny potbelly wskazuje, że organy wewnętrzne są otoczone tłuszczu, które stwarza wysokie ryzyko dla chorób związanych z otyłością. Obwód w talii jest wskazanie centralnej otyłości. Kobieca talia powinna być mniejsza niż 35 cm w okolicy i człowiek jest mniej niż 40 cali.

Otyłość centralna może być wczesnymi oznakami choroby zwanej zespołem metabolicznym. Osoby z zespołem metabolicznym wykazują podwyższone ciśnienie krwi, wysoki poziom triglicerydów, oporność na insulinę i niski poziom cholesterolu HDL ("dobrego") cholesterolu. Ta kombinacja czynników stwarza szczególnie wysokie ryzyko udaru, choroby układu krążenia i cukrzycy.

BMI

Oprócz obwodu talii, obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI) jest prostym sposobem, aby ustalić, czy tłuszcz jest w zakresie zdrowego. BMI jest na podstawie wzrostu i wagi i dobrze koreluje z poziomem tłuszczu. Zdrowy BMI pomiędzy 18,5 i 24,9. BMI od 25 do 29,9 uważa się za nadwagę, a 30 lub powyżej jest uważany za otyłego. Aby obliczyć BMI online odwiedzić http://www.nhlbisupport.com/bmi.

Ludzie, którzy wiedzą, że korzystają one przez zmniejszenie masy ciała należy wyciąć kalorii, utrzymanie części małych i ćwiczeń. Zmiany stylu życia nie zawsze jest łatwe, ale bez działania, osoby o nadmiernej tkanki tłuszczowej twarzy przyszłych złego stanu zdrowia.