Cambler

Waga ma znaczenie: gdy siła woli nie wystarczy

Kiedy jesteś znacznie nadwagę, nikt nie ma do powiedzenia, że ​​to pewnie będzie szczęśliwsze i zdrowsze bez dodatkowych kilogramów. Ale co, jeśli waga nie chce zejść, nie ważne jak bardzo się starasz?

Sama siła woli może nie wystarczyć dla osób, które są znacznie nadwagą. Jeśli szczerze próbował schudnąć i nie, leki lub operacja może być pomocne w niektórych chorobach.

Większość programów odchudzania medyczne najpierw spróbować pomóc w podjęciu długookresowych zmian zachowań niezbędnych do osiągnięcia i utrzymania prawidłowej wagi ciała. Obejmuje to regularne ćwiczenia i jeść zdrową żywność.

Jeśli nadal poważnie nadwagę, może ty i twój opieka zdrowotna dostawca omówić te inne opcje.

Leki

Leki na receptę mogą być pomocne, ale nie są dla każdego. Według National Institute of Diabetes i przewodu i Chorób Nerek (NIDDK), leki są powszechnie zalecane tylko jeśli wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 30 lub więcej, lub jeśli twój BMI wynosi 27 lub więcej i masz choroby spowodowane lub pogarsza otyłości, takich jak wysokie ciśnienie krwi, dyslipidemia, czyli nieprawidłowe ilości tłuszczu we krwi, lub typu 2 cukrzycy. (BMI od 18,5 do 24,9 jest za zdrowe.)

Ludzie z niektórych przewlekłych chorób zdrowotnych lub którzy przyjmują niektóre leki mogą nie być w stanie podjąć leków odchudzających. Upewnij się, że służby zdrowia wie, jeśli którykolwiek z tych chorób: nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, anoreksja, bulimia, depresja, bóle głowy, migrenę, jaskrę, cukrzycę lub choroby serca, czy masz nadużywane narkotyków lub alkoholu. Leki, które pomogą utratę masy musi być stosowany w połączeniu z aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania programu.

Leki odchudzające może pomóc osoba straci pięć do 22 funtów więcej, niż może ona za pomocą zabiegów nie-leków. Największą ilość utraty wagi występuje zwykle w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po rozpoczęciu leczenia. Po sześciu miesiącach, waga wydaje się spadać lub rosnąć. Utrzymanie wagi po odstawieniu leków odchudzających może być trudne.

Są to rodzaje leków dostępnych dla utraty wagi:

Zmniejszające apetyt

Leki te zmniejszają apetyt i zwiększa uczucie sytości, NIDDK mówi. Robią to poprzez zwiększenie jedną lub więcej substancji chemicznych w mózgu, które wpływają na nastrój i apetyt. Phentermine (Fastin, Adipex-P, Pro-Szybkie i inne nazwy) i sibutramina (Meridia) są najczęściej określone zmniejszające apetyt. Inne leki zmniejszające apetyt są dietylopropion (Tenuate) i fendimetrazyna (Bontril, Plegine i inne nazwy).

Skutki uboczne phentermine, Phendimetrazine i dietylopropion może zawierać bezsenność, nerwowość i euforii. Leki te mogą nasilać istniejące choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, nadczynność tarczycy lub jaskrę. Ludzie z tych chorób nie powinni przyjmować te leki.

Sibutraminę można stosować przez okres do dwóch lat. Działania niepożądane sibutraminy obejmują wzrost ciśnienia krwi i tętna. Są to zazwyczaj małe wzrosty, ale ludzie z wysokim ciśnieniem krwi, choroby serca, nieregularne bicie serca lub historii skoku nie należy przyjmować sibutraminy. Wszystkie osoby biorące to powinien mieć ich ciśnienie krwi sprawdzane regularnie.

(Amfetamina również tłumić apetyt, ale ze względu na możliwość nadużywania i uzależnienia, nie są one zalecane jako leków odchudzających.)

Inhibitory lipazy

Istnieje tylko jeden lek w tej klasie zatwierdzone przez US Food and Drug Administration: Orlistat (Xenical). Jest on zatwierdzony do młodzieży w wieku 12 lat i starszych. (Wszystkie inne leki odchudzające są dopuszczone do młodzieży w wieku powyżej 16 lat i dorosłych). Orlistat działa przez zmniejszenie zdolności organizmu do wchłaniania trochę tłuszczu z pożywienia, NIDDK mówi. Jeśli mniej tłuszczu wchłania, jest mniej kalorii dla organizmu do używania lub przechowywania. Skutki uboczne orlistat są zwykle łagodne i przemijające. Należą do nich, kurcze dyskomfortu jelitowego, gaz, biegunkę i przeciekom oleistej stolcu. Jedzenie żywności, które są bogate w tłuszcze mogą skutki uboczne gorsze. Orlistat zmniejsza wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, więc lekarz może zalecić podjęcie multiwitamina co najmniej dwie godziny przed lub po przyjęciu orlistatu.

Chirurgia

Otyłość operacja może być odpowiedni dla osób, które próbowały innych metod, aby schudnąć, ale pozostają poważnie otyłych, lub dla osób, które mają poważne choroby spowodowane lub pogłębione przez otyłość. Chirurgii żołądka, zwany także chirurgii bariatrycznej, jest ważnym procedura. To zmienia sposób organizm trawi żywności. Może być właściwe dla osób z BMI 40 lub większej, czyli około 100 funtów nadwagi dla mężczyzn i 80 kg dla kobiet, lub dla osób z BMI 35 lub większy, jeśli ma poważne choroby medycznych.

To są opcje chirurgiczne:

  • Regulowana opaska żołądka i pionowe naprzemienne żołądka (VBG). Znane są operacje restrykcyjnych, ponieważ zmniejszają spożycie pokarmu, przez ograniczenie ilości pokarmu w żołądku może pomieścić. W regulowanej opaski żołądkowej, na przykład, pusta taśma silikonowa, które mogą być napełnione w wodzie morskiej jest umieszczona wokół górnej części żołądka, tworząc małą torebkę, która chwyta żywności, co pozwala na odprowadzenie powoli do pozostałej w żołądku. Przepływ żywności z woreczka może być regulowana poprzez zwiększanie albo zmniejszanie napełnienie pasma. VBG jest odmianą, która wykorzystuje zszywki i zespoły stworzyć torebkę, ale zmiana ta nie jest często używany. Te operacje mogą być zazwyczaj wykonywane przez jeden lub więcej małych nacięć. Trwała utrata masy ciała po tych operacjach wymaga zmiany diety i ćwiczeń fizycznych. NIDDK mówi, że po upływie 10 lat, tylko 20 procent ludzi, którzy mieli te operacje przechowywane wagi off.

  • Bypass żołądka operacja. Stwarza to także mieszek żołądka, przekierowywanie żywność bezpośrednio do dolnej części jelita więc mniej odżywcze są wchłaniane. Procedura ta daje większą utratę masy ciała, ale obejmuje również większe ryzyko powikłań oraz niedoborów żywieniowych, takich jak anemia i osteoporozy, jak również nieprzyjemnych efektów po jedzeniu.

  • Kombinacja procedur. Połączenie tych dwóch typów operacji wydaje się prowadzić do bardziej trwałej utraty wagi. Połączenie ogranicza zarówno przyjmowanie pokarmu i ilość kalorii i składników odżywczych organizm wchłania.

Ze względu na możliwość wystąpienia niedoborów żywieniowych, potrzeba podjęcia witamin i suplementów mineralnych dla życia i innych skutków ubocznych, te zabiegi nie są zwykle zalecane dla nastolatków. Mogą one zostać uznane za nastolatka, który ma BMI 40 lub więcej, osiągnął jego lub jej wysokość dla dorosłych (zwykle w wieku 13 lub więcej lat dla dziewcząt i 15 lat i dla chłopców), i ma poważne problemy związane wagowo, takich jak zdrowie cukrzycę typu 2 i choroby serca. Zarówno nastolatek i jego rodzice muszą być gotowi do zmiany stylu życia i emocjonalne niezbędne do chirurgii sukces.

Chociaż leki i operacja może promować utrata masy ciała, nie są magiczne. Wszystkie one wymagają aktywnego uczestnictwa. Jeśli nadal z tych samych starych nawyków, można łatwo zastąpić coś lekarz może zrobić dla Ciebie.