Cambler

Roux - en - Y gastric bypass surgery odchudzania

Przegląd procedury

Roux-en-Y gastric bypass (RYGB) jest typem operacji odchudzającej, która zmniejsza rozmiar żołądka do małej torebki, AI o wielkości jajka. Czyni to poprzez zszywanie kolejny odcinek to. Zmniejsza to ilość żywności można wziąć w czasie posiłków. Następnie chirurg przykłada tego woreczka bezpośrednio do jelita cienkiego, pomijając większość pozostałej części żołądka i górnej części jelita cienkiego. Dzięki temu zmniejsza się ilość tłuszczu i kalorii absorbowania z pokarmów jesteś w stanie zjeść na jeszcze większą utratę wagi.

RYGB można zrobić w chirurgii otwartej, z dużą cięcia, aby osiągnąć swój żołądek. Czy można to zrobić jako laparoskopowej RYGB używając oświetlony rurki z małym aparatem, zwany laparoskopu. To narzędzie jest wpychana do jamy brzusznej przez kilka niewielkich nacięć. Lekarz może wolisz zrobić procedurę laparoskopowej zamiast otwartej chirurgii, ponieważ na ogół oznacza, że ​​nie pobyt w szpitalu tak długo, i odzyskać szybciej. Również może mieć mniej bólu, mniejsze blizny i mniejsze ryzyko wystąpienia przepukliny lub infekcji.

Przyczyny postępowania

Badania wskazują, że otyłość może obniżać jakość życia. Może to skutkować pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia i przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia depresji. Lekarz może zalecić operację RYGB jeśli wskaźnik masy ciała (BMI) 40 lub więcej lub jeśli masz BMI 35, a także cierpi z powodu poważnych problemów związanych z otyłością, takich jak zdrowia cukrzycy, niedokrwiennej choroby serca, bezdech senny, lub wysokie ciśnienie krwi.

Lekarze na ogół zalecają operację odchudzania tylko jeśli jesteś poważnie otyłych. Oznacza to, że około 100 funtów nadwagi dla mężczyzn i 80 kg dla kobiet. Są też zwykle nie polecam, chyba że nie są w stanie stracić znaczną ilość masy i utrzymać ją poprzez dietę, ćwiczenia i zmiany w stylu życia.

Badania nad RYGB odkryli, że często może odwrócić typ 2 cukrzycy i zmniejszyć ryzyko dla nadciśnienia, bezdechu sennego, oraz niektórych problemów z sercem.

Ryzyko związane z procedurą

Jak w każdym zabiegu, procedura RYGB niesie pewne ryzyko:

 • Krwawienie wewnętrzne

 • Zakażenie

 • Potencjalnie zagrażające życiu zakrzepy krwi w nogach, które mogą podróżować do serca i płuc

 • Problemy z oddychaniem

 • Przecieki z wewnętrznych i zewnętrznych stron nacięć

 • Śmierć

Długoterminowe powikłania związane z zabiegiem RYGB mogą obejmować: ¬ †

 • Niedożywienie, zwłaszcza jeśli nie Przepisaną witamin i minerałów codziennie do końca życia

 • Niedobory żelaza i wapnia

 • Nieleczony, ciężkich i potencjalnie śmiertelnych niedobory witamin i białka. Są one spowodowane złego wchłaniania składników odżywczych, co może prowadzić do chorób rzadko spotykane w krajach rozwiniętych. Takie choroby obejmują pellagra, niedobór niacyny niebezpiecznej, która może również powodować demencję; beri-beri, z niedoboru tiaminy, które może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu i niewydolności serca oraz kwashiorkor, ciężką, zagrażającą życiu postać niedożywienia.

 • Żołądka "dumpingu", co może spowodować wymioty i biegunka, szybkie bicie serca, uderzenia gorąca, omdlenia i inne nieprzyjemne objawy po jedzeniu

 • Zwężenie z miejsc, w których są połączone jelita

 • Awaria odcinkowych linii, gdzie powstał woreczek

 • Niebezpieczne przepukliny wewnętrzne

 • Potrzeba dodatkowych operacji z powodu problemów takich jak rozciągniętym woreczka lub oddzielone szwów

 • Niezastosowanie się do utraty wagi, jeśli wystarczająco dużo przekąska na wysokokaloryczne pokarmy i nie korzystają ¬ †

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem:

Ważne jest, że operacja odchudzania być umieszczone w centrum bariatrycznej kwalifikowaną, na której można dokonać bogaty program przed operacją. Lekarz może uzyskać skierowanie z Europejskiego Towarzystwa Chirurgii bariatrycznej i metaboliczny (ASMBS).

 • Lekarz zazwyczaj przetestować za niedoborów żywieniowych i przepisać suplementy, aby poprawić wszelkie problemy przed operacją. Twój lekarz może zlecić wykonanie badań i wizyt z innych placówek służby zdrowia przed operacją.

 • Ponieważ palenie spowalnia ożywienie i zwiększa ryzyko zabiegu, lekarz może zalecić Ci rzucić palenie na dobre kilka tygodni przed zabiegiem. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę, jeśli potrzebujesz pomocy rzucenia.

 • Będziemy chcieli, aby skontaktować się z ubezpieczycielem, aby upewnić się, że procedura jest objęty.

 • Poinformować lekarza o wszelkich recepty lub over-the-counter leków, witamin i ziół, które zażywasz. Na tydzień przed operacją może zostać poproszony, aby zatrzymać aspirynę, ibuprofen (Advil, Motrin), witamina E, warfaryna (Coumadin), oraz wszelkie inne leki rozrzedzające krew. Zapytać, jakie leki można brać w dniu zabiegu.

 • Poinformować lekarza, jeśli pacjent miał żadnych problemów z narkozy w przeszłości.

Podczas procedury

Z otwarty lub laparoskopowym RYGB, będziesz mieć znieczulenia ogólnego przed zabiegiem. Początkowo lekarze rozpocznie się IV do dostarczania leków, które pomogą Ci się zrelaksować. Twój anestezjolog użyje leku lub kombinacji leków w celu kontroli bólu i sprawi, że zdaje sobie sprawy z procedurą.

Po dotarciu do sali operacyjnej, zespół medyczny będzie korzystać rutynowych sprzęt monitorujący całej procedury lub dłużej, w zależności od chorób zdrowia.

Chirurgia stworzyć torebkę żołądka i blokadą zazwyczaj trwa kilka godzin.

Po zabiegu

Możesz pozostać w szpitalu przez trzy lub cztery dni po zabiegu. Będziesz zazwyczaj mają tylko płyny lub pur √ żywności © ed przez co najmniej trzy tygodnie po zabiegu. Możesz mieć cewnik lub rurkę, z większej omijana część żołądka, że ​​wyjdzie z boku i odprowadzenie nadmiaru płynów z jamy brzusznej przez cztery lub więcej tygodni.

Lekarz może powoli dodać miękkie jedzenie, a następnie regularne jedzenie do diety około miesiąc po zabiegu. Lekarz może powiedzieć, żuć powoli i całkowicie i nie pić na 30 minut przed lub po jeść.

Porozmawiaj z lekarzem na temat właściwej pielęgnacji ran, typu leki uśmierzające ból, które są bezpieczne do podjęcia i kiedy można powrócić do normalnej aktywności. Twój lekarz powie Ci, jak często zmieniać opatrunek na nacięcie. ¬ †

Poinformować lekarza od razu, jeśli rozwijać gorączkę lub jeśli rana staje się bolesne i gorące w dotyku i ma drenaż cuchnące. Również szukać jakiejkolwiek kaszel lub trudności w oddychaniu, wymioty i biegunka, bóle brzucha, klatki piersiowej, ramion lub nóg, lub jakiekolwiek inne nietypowe objawy.

Początkowy odchudzania może szybko pojawić, dlatego tak ważne jest, aby wszystkie odżywiania i witamin potrzebnych jak odzyskać. Lekarz przepisze pewnych witamin i suplementów mineralnych, że organizm nie może już absorbować dobrze jedynie w żywności.

ASMBS zaleca podjęcie następujących dodatków zapobiegających niedobory żywieniowe po rekonwalescencji po zabiegu RYGB:

 • Codziennie witaminy D i suplementów wapnia. Niedobór witaminy D jest powszechny w ludzi, którzy mieli tego typu gastric bypass. Multiwitaminy zawierające 1200 mg na dobę cytrynianu wapnia i 400 do 800 jm witaminy D, nie wydaje się, aby zapewnić wystarczającą ochronę dla zdrowia kości, badania sugerują. Niektórzy eksperci mieli sukces zatrzymania utraty masy kostnej poprzez zwiększenie witaminy D do 1600 do 2000 jm na dobę.

 • Multiwitaminy. Należy wziąć codziennie multiwitaminowy zawierający 200 procent wartości dzienne. Czekać dwie godziny, aby wziąć suplement wapnia po swoim multiwitamina.

 • Suplementy witaminy B 12. Lekarze zalecają suplementację witaminy B 12 u wszystkich chorych chirurgicznych odchudzających, aby zapobiec złamaniom kości. Być może trzeba będzie dać sobie B 12 zastrzyków do końca życia.

 • Doustna suplementacja witaminy D, jeśli zostanie wykryta wada. Lekarz może przepisać 50.000 jm witaminy D2 doustnie raz w tygodniu przez osiem tygodni.

 • Suplementy żelaza. Badania wskazują, że po operacji RGBY, ilość żelaza zawarta w standardowym multiwitaminy może nie być wystarczające do zapobiegania anemii. Nastolatków i miesiączkujących kobiet może wymagać ilość żelaza występujących w dwóch witamin, wraz z 50 do 100 mg żelaza pierwiastkowego dni. ASMBS zaleca suplementację witaminy C, a także inne dodatki, aby ułatwić dla organizmu do wchłaniania żelaza. Należy skontaktować się z lekarzem w zalecanej dawce dla Ciebie.

Mogą wystąpić bóle mięśni, suchość skóry, zmiany nastroju i przerzedzenie włosów i utraty w tym czasie, a także uczucie zmęczenia i zimna. Jak Twoja waga się ustabilizuje, te problemy powinny zniknąć. Wiedzieć, że utrata masy ciała może spowolnić po pierwszym roku.

Wraz z dalszych spotkań z lekarzem i chirurgiem, będzie prawdopodobnie zobaczyć się z dietetykiem lub dietetyka, który nauczy Cię, jak i co do jedzenia z mniejszej wielkości żołądka. Być może trzeba odwiedzić z psychologiem, które pomogą Ci poradzić sobie z uczuciami i obawami swoim zmieniła styl życia.

Ponieważ niedobory żywieniowe są tak powszechne, po tym zabiegu, eksperci zalecają, że badane krwi co sześć miesięcy do końca swojego życia, aby zapewnić, że otrzymujesz odpowiednią ilość witamin i minerałów. ¬ †