Cambler

Przegląd leczenie otyłości

Cele leczenia

Niezależnie od typu lub kombinacji leczenia otyłości, ustalanie celów jest ważne częścią otyłość plan leczenia. Podczas gdy osoba może chcieć utratę dużej ilości wagi ze względów społecznych lub mody, ważne jest zrozumienie, że ustawienie i osiągnięcia celu zmniejszenia wagi w tak krótkim czasie jak 5 procent do 10 procent wagi ciała przyniesie ważne pozytywne Różnice w stanie zdrowia.

Cele leczenia działają najlepiej, gdy są zindywidualizowane. Na przykład, jest to bezpieczne, aby stracić 1:59 funtów tygodniowo, ale człowiek może być bardziej komfortowe tracąc w wysokości pół kilograma na tydzień. W ciągu jednego roku, to jest strata 24-funt i, jeśli to tempo jest utrzymywane w ciągu trzech lat, doprowadzi do znacznej utraty 78 funtów. Niezależnie od planu leczenia osoba poniżej, zmniejszenie masy ciała powoli będzie bardziej skuteczne i zdrowe na dłuższą metę, ponieważ szybkie odchudzanie często ostrogi wagi odzyskać.

Leczenie otyłości

Specyficzne leczenie otyłości, będą ustalane przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień nadwagi lub otyłości

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Ponadto, leczenie otyłości mogą obejmować kombinację różnych typów leczeniu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Istnieje wiele metod, stosowanych w leczeniu otyłości. Zawierające wiele metod, takich jak wprowadzanie zmian diety, a także dodawanie ćwiczeń, może być korzystne. Metody te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Dieta
  Chociaż plany dieta bogata w białka i niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów zyskują na popularności, niektóre z nich mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia w dłuższej perspektywie ze względu na nacisk na tłuszcze nasycone. Skuteczne odchudzanie, które utrzymuje się przez długi okres czasu, zależy bardziej na ograniczanie zużycia energii (kalorii) i zwiększenie wydatku energetycznego (ćwiczeń i codziennej aktywności) od składu diety.

  Post może spowodować szybką utratą masy ciała, beztłuszczowej masy mięśniowej, ale traci, a także tłuszczu. Diety cały płyn może być pod nadzorem lekarza i może być stosowany przez krótki okres czasu u ludzi otyłych, lecz te diety nie jest długoterminowa odpowiedź na utratę wagi.

  Manie, na czczo i popularnych diet, w których skutki zdrowotne nie zostały określone przez rygorystyczne badania kliniczne nie mogą być zdrowe opcje dla utraty wagi. Jednakże, istnieją zalecenia żywieniowe, że jeśli stosowana, będzie prowadzić do utraty wagi:

  • Aby schudnąć i utrzymać ją do końca życia, zacząć myśleć o zindywidualizowanego planu jedzenia zamiast "diety". Plan dostosowane do osobistych upodobań będzie miał większą szansę na produkcję trwałej utraty wagi. Zbilansowana dieta, która ogranicza ilość kalorii - 1200 do 1400 kalorii dziennie dla kobiet i 1500 do 1800 kalorii dziennie dla mężczyzn - może działać dobrze. Zarejestrowany dietetyk może pomóc, aby indywidualny plan diety opartej na konkretnej sytuacji danej osoby.

  • Obejmują różnorodne żywności w diecie.

  • Nie wszystkie tłuszcze są złe. Obecnie wiadomo, że tłuszcze wielonienasycone i mononasycone zapewniają korzyści zdrowotne, takie jak pomaga zachować zdrowe serce. Oznacza to, że orzechy, nasiona, a niektóre rodzaje olejów, takich jak oliwa z oliwek, słonecznikowy, rzepakowy, i mają miejsce w plan zdrowego odżywiania.

  • Wybierz pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż i pieczywo pełnoziarniste zamiast białego ryżu i białego pieczywa. Całej żywności zboża są bogate w substancje odżywcze w porównaniu do produktów bardziej przetworzonych. Są one w błonnik, a zatem pochłaniana przez jednostkę wolniej i nie powodują gwałtowny skok insulinę, co może powodować głodu i apetyt.

  • Wybierz co najmniej pięć porcji dziennie warzyw i owoców. Pamiętaj, aby wybrać różne owoce i warzywa, jak różne owoce i warzywa zawierają różne ilości i rodzaje substancji odżywczych.

  • Kiedy kolację lub zamawiania wynos jedzenie, poprosić o polu odbioru domu lub uniknąć wyboru super rozmiar podczas zamawiania. Wiele części restauracji są zbyt duże dla jednej osoby, więc rozważyć dzielenie danie lub zamawianiu przystawkę zamiast danie główne z menu danie.

  • Czytaj etykiety żywności starannie, zwracając szczególną uwagę na liczbę porcji zawartych w produkcie oraz wielkości porcji. Jeśli etykieta mówi porcja to 150 kalorii, ale liczba porcji w opakowaniu jest trzy, a zawartość całego pojemnika są spożywane kalorie spożywane jest potrójna, lub 450 kalorii.

 • Ćwiczenie
  Ćwiczenie korzyści ludziom, którzy są otyli, pomagając zachować i dodać beztłuszczowej masy ciała lub masy mięśniowej, podczas utraty tłuszczu. Pomaga także zwiększyć tempo, w którym waga jest stracone, jeśli osoba jest jedzenie zdrowej żywności według planu posiłków, ponieważ tkanka mięśniowa ma wyższy wskaźnik metabolizmu, więc spalanie kalorii szybciej.

  Walking to doskonały wybór ćwiczeń dla osób, które są otyłe. Program powinien zacząć powoli chodzenie pieszo 30 minut dziennie przez kilka dni w tygodniu i zwiększyć stopniowo do celu pieszo przez dłuższy czas przez większość dni w tygodniu.

  Ćwiczenie obniża ciśnienie krwi i może pomóc w zapobieganiu typ 2 cukrzycy. Ćwiczenie pomaga również poprawić samopoczucie emocjonalne, zmniejszenie apetytu, poprawy zdolności do spania, poprawić elastyczność i niższe stężenia LDL cholesterolu.

  Przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem.

 • Czynniki środowiskowe
  Typowy dzień dla większości osób dorosłych w USA sprzyja siedzący tryb życia, i staje się aktywny wymaga pewnego wysiłku. Zastosowanie samochodu i pracy przy biurku ograniczają aktywność. Oglądanie telewizji jest siedzący tryb działania, które mogą przyczynić się do nieaktywnego trybu życia.

  Istnieją proste kroki, które można podjąć w celu zwiększenia codziennej aktywności:

  • Skorzystaj ze schodów zamiast z windy lub schodów ruchomych

  • Zaparkować samochód na końcu parkingu i spacer do sklepu lub biura

  • Wysiąść z autobusu jeden przystanek wcześnie, jeśli jesteś w bezpiecznej powierzchni do chodzenia

  • Wyłącz telewizor i gry wideo i udać się do ogrodu, grabić liście, umyć samochód, lub wybrać się na spacer

  • Znajdź działania, że ​​cała rodzina będzie cieszyć się, takich jak tenis, jazdy na łyżworolkach, czy wędrówki

  W miejscu pracy może być częścią środowiska człowieka, który nie jest pomocne do planu odchudzania. Jednakże, istnieją strategie, które mogą pomóc w utrzymaniu plan masy ciała na torze pracy. Przynieść zdrowe przekąski, takie jak cut-up owoców i warzyw, aby utrzymać się na rękę, gdy koszyk ciasto rolkach przez. Unikać będzie biurowych spotkań towarzyskich głodnych - planuj z wyprzedzeniem, aby uniknąć pokusy smakołyki, które są bogate w cukier i tłuszcz.

 • Grupy wsparcia
  Dołącz do grupy wsparcia osób do wspierania i wzmacniania wysiłków, aby pomóc z sukcesem w zmianę zachowań, stylu życia. Niektóre grupy spotykają się co tydzień i są prowadzone przez wolontariuszy. Istnieją również społeczności online, które mogą pomóc zapewnić wsparcie i informacje, aby wzmocnić wysiłki, aby schudnąć i dokonać zmian w stylu życia. Przyjaciele i rodzina mogą również istotne wsparcie przy dokonywaniu zmian w stylu życia. Chociaż komercyjnych programów utraty wagi może być kosztowne, wiele z nich oferuje wygodę wstępnie przygotowane jedzenie. Niektóre z tych programów zapewniają także konsultacje, aby pomóc osobie indywidualizować swoje wysiłki odchudzania.

 • Leczenie
  Leczenie przez lekarza może być konieczne, gdy jednostki własne wysiłki, aby schudnąć nie udało i / lub gdy współistniejące choroby medycznych sprawiają, że kluczowe znaczenie dla osoby, aby schudnąć. Leki mogą być niezbędne dla tych, którzy mają problemy zdrowotne związane z otyłością, a środki behawioralne mogą odgrywać ważną rolę w każdym schemacie odchudzania. Behawioralne strategie mogą być używane, aby pomóc zmienić nawyki żywieniowe i zwiększyć poziom aktywności. Zaburzenia odżywiania wymaga leczenia przez terapeutę, a także mogą wymagać leczenia.

 • Leczenie chirurgiczne
  Chirurgia odchudzania (chirurgia bariatryczna) jest opcja, że ​​dopiero dziś skutecznie leczy chorobliwą otyłość u ludzi, dla których środki bardziej konserwatywne, takie jak dieta, ćwiczenia i leki nie udać. Potencjalni kandydaci to:

  • Osoby o masie ciała (BMI) większym niż 40

  • Mężczyźni, którzy są 100 funtów na ich idealnej masy ciała lub kobiet, które są 80 funtów na ich idealnej masy ciała

  • Osoby z BMI pomiędzy 35 i 40, którzy mają inną chorobę, takie jak związane z otyłością typu 2 cukrzycy, bezdechu sennego, czy choroby serca

  Istnieje kilka metod chirurgii bariatrycznej, ale wszystkie procedury albo malabsorptive restrykcyjna lub kombinacją tych dwóch. Procedury Malabsorptive zmienić sposób system trawienny działa. Żywność zostaje zawrócony obok dużej części żołądka i część jelita cienkiego, która absorbuje pewne kalorii i składników odżywczych. W niektórych procedurach część żołądka jest usuwany. Procedury te są powszechnie określane jako " omijania żołądka procedury ".

  Procedury ograniczające znacznie zmniejszyć wielkość żołądka posiadać mniej żywności, ale funkcje trawienne pozostają nienaruszone. Ta procedura może być określana jako "zszywania żołądka" lub "pasmami żołądka" procedury.

  Zazwyczaj procedury malabsorptive spowodować więcej utraty wagi niż procedur ograniczających.

  Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.