Cambler

Przegląd otyłość

Otyłość jest poważnym, przewlekła choroba, która osiągnęła rozmiary epidemii w nas

Specjalistów w zakresie zdrowia publicznego zgodzić, że nadwaga i otyłość osiągnęła rozmiary epidemii w USA

Według niedawnego sondażu krajowego, jeden z pięciu lub 17 procent amerykańskich dzieci w wieku od 6 do 19, ma nadwagę lub otyłość. Ponadto, więcej niż jedna trzecia populacji ma nadwagę lub otyłość-35 procent mężczyzn i 33 procent mężczyzn.

Nadwagi i otyłości łącznie stanowią drugą co do uniknięcia przyczyną śmierci w USA nadwaga i otyłość nie są takie same, a raczej są to różne punkty na kontinuum wadze od niedowaga bycia chorobliwie otyłych. Odsetek osób, które pasują do tych dwóch kategorii, nadwaga i otyłość, jest określana przez wskaźnik masy ciała (BMI).

Wskaźnik masy ciała (BMI)

BMI jest miarą masy proporcjonalny do wysokości. BMI jest uważany użyteczne pomiar ilości tkanki tłuszczowej. Od czasu do czasu, niektóre bardzo muskularne ludzie mogą mieć BMI w zakresie nadwagi. Niemniej jednak, osoby te nie są uważane za nadwagę, ponieważ tkanka mięśniowa waży więcej niż tkanki tłuszczowej. Generalnie BMI może być uznane za skuteczny sposób na ocenę, czy dana osoba ma nadwagę lub otyłość.

U osób dorosłych, BMI od 18,5 do 24,9 jest uważane za normalne, gdy BMI powyżej 25 uważa się za nadwagę. Osoba jest uważana za otyłą, jeśli BMI jest większy niż 30 i chorobliwie otyłych jeśli BMI wynosi 40 lub więcej. Przy ocenie ciężar dziecka, BMI oblicza się i następnie nanosi na krzywą wieku BMI dla percentyla.

Wskaźnik talia-biodra (WHR)

Inną miarą otyłości jest wskaźnik talia-biodra (WHR). WHR jest narzędziem pomiaru, który wygląda na część zapasów tłuszczu w talii i bioder i pośladków. Obwód w talii wskazuje tłuszczu w jamie brzusznej. Obwód w pasie więcej niż 40 cm u mężczyzn i ponad 35 cm u kobiet może zwiększać ryzyko chorób serca i innych chorób związanych z nadwagą.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Na wiele sposobów, otyłość jest chorobą zastanawiające. Jak organizm reguluje wagę i tłuszczu nie jest dobrze rozumiana. Z jednej strony, bo wydaje się być proste, że jeśli osoba zużywa więcej kalorii niż on wydatkuje jako energia, a następnie on lub ona będzie przybierać na wadze. Jednak czynniki ryzyka, które określają, otyłość może być skomplikowane połączenie genetyki, czynniki społeczno-ekonomiczne, czynniki metaboliczne i stylu życia. Niektóre zaburzenia endokrynologiczne, choroby i leki mogą wywierać silny wpływ na masę jednostki.

Badania wykazały, że predyspozycję do otyłości można dziedziczona. Chociaż naukowcy zidentyfikowali kilka genów, które wydają się być związane z otyłością, w większości uważają, że jeden gen nie jest odpowiedzialny za cały epidemii otyłości.

Istnieje silny związek między statusem ekonomicznym i otyłości, zwłaszcza wśród kobiet. Kobiety, które są biedni i niższym statusie społecznym są bardziej narażone na otyłość niż kobiety o wyższym statusie społeczno-ekonomicznym. Występowanie otyłości jest również najwyższy wśród grup mniejszościowych, zwłaszcza wśród kobiet.

Przejadanie się, wraz z siedzący tryb życia, przyczynia się do otyłości. Są to wybory w stylu życia, które mogą być dotknięte przez zmiany zachowań. Dietę, w której duży procent kalorii pochodzi ze słodkich, wysokiej zawartości tłuszczu, rafinowanych pokarmów promuje przyrost masy ciała. Brak regularnych ćwiczeń przyczynia się do otyłości u dorosłych i utrudnia utrzymanie masy ciała. U dzieci, brak aktywności, takie jak oglądanie telewizji lub siedzi przy komputerze, przyczynia się do otyłości.

Skutki zdrowotne

Otyłość ma dalekosiężne negatywne skutki dla zdrowia. Skutki zdrowotne związane z otyłością obejmują wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, choroby serca, problemy ze stawami, takie jak zapalenie kości i stawów, bezdech senny i problemy z oddychaniem, raka i zespół metaboliczny.