Cambler

Nawet leków odchudzających, utraty kilogramów nie jest łatwe

Narodowy Instytut Zdrowia szacuje, 65 procent ludzi ma nadwagę lub otyłość. Spośród milionów osób z nadwagą i przejść na dietę każdego roku, wielu odzyskać całość lub część masy ich stracić w ciągu pięciu lat.

Nadal, poszukiwanie cudownego wyleczenia odchudzania idzie dalej. Rzeczywistość jest taka, że ​​zmniejszenie masy ciała, wymaga zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenie w codziennej aktywności fizycznej. Musisz spalić więcej kalorii niż konsumować.

Dla niektórych osób, jednak na receptę leki odchudzające mogą pomóc im osiągnąć swój cel utraty wagi. Według Narodowego Instytutu Zdrowia kontrolę wagi Information Network (WIN), leki odchudzające powinny być używane tylko przez bardzo otyłych osób lub tych, którzy mają nadwagę lub otyłość i mają inne czynniki ryzyka chorób związanych z otyłością. WIN twierdzi, że leki te powinny być stosowane wraz z dietą i programem ćwiczeń.

Leki na receptę odchudzania są zalecane dla osób, które są otyłe (tych, których wskaźnik masy ciała 30 lub więcej), lub dla tych, którzy są z nadwagą (z BMI od 27 do 29,9) i którzy cierpią lub są narażone na ryzyko dla wysokie ciśnienie krwi, choroby serca czy cukrzyca. Leki te są zwykle zalecane dla osób, które są otyłe i nie byli w stanie schudnąć po wykonaniu wielu prób, podczas gdy pod nadzorem pracownika służby zdrowia. Bezpieczne i uzasadnione celem odchudzania jest 10 procent w ciągu sześciu miesięcy.

Jak działają

Leki na receptę odchudzania pracować w jednym z dwóch sposobów. Mogą hamować apetyt i zwiększa metabolizm, zmieniając aktywność chemicznych posłańców mózgu zwanych neuroprzekaźników. Leki, które to zrobić są sibutramina, amfetaminy i phentermine. Drugi typ odchudzania leku zmniejsza zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczu. Orlistat lek działa w ten sposób. Twój lekarz określi, jaki rodzaj jest dla Ciebie najlepszy, uznając swoją historię choroby i ewentualnych skutków ubocznych i interakcji każdego leku.

Skutki uboczne zmniejszające łaknienie m.in. bóle głowy, zaparcia, bóle pleców, bezsenność, suchość w ustach, nerwowość i zaburzenia żołądkowe. Sibutramina, amfetaminy i phentermine nie należy stosować, jeśli masz nadciśnienie, wieńcowej choroby serca lub jaskrę. Amfetamina nie należy stosować, jeśli masz nadczynność tarczycy. Phentermine, w rzadkich przypadkach, wiązało się z rozwojem płuc nadciśnienie, śmiertelnej choroby płuc.

Skutki uboczne leków, które wpływają na sposób organizm wchłania tłuszcz obejmują oleiste plamienie, gazu (gazów jelitowych), czasami z absolutorium, pilności do wypróżnienia, tłuszczowe lub oleiste stolce, a czasami nietrzymania stolca. Kobiety mogą rozwijać nieprawidłowości miesiączkowania. Osób przyjmujących orlistat musi podjąć, aby zapobiec multiwitaminowy uzupełniający niedobory witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Ma magicznej pigułki

Recepty leki odchudzające nie są magiczne eliksiry. WYGRAJ zaleca je stosować w połączeniu z modyfikacją zachowań i poradnictwa żywieniowego, dzięki czemu można dokonać długotrwałych zmian w diecie i wzorców aktywności. Konieczne jest również, aby regularnie zobaczyć się z lekarzem. Badania wskazują, jeśli nie stracić cztery funtów w ciągu czterech tygodni, to jest mało prawdopodobne, narkotyków przyczyni się do znacznego zmniejszenia masy ciała.

Leki odchudzające nie utrzymać wagę na zawsze. Ich bezpieczeństwa został przebadany tylko na krótki okres czasu. I większość badań wykazały, że nawet z lekami odchudzających, większość ludzi nie będzie w stanie utrzymać utratę wagi w perspektywie długoterminowej. Farmakoterapia jest tylko wtedy, gdy stosowane wraz z dietą i zorganizowany program ćwiczeń. Utrzymanie utraty wagi wymaga zdrowego stylu życia dla zmian w długim okresie. Jeśli nie dokonać zmian w stylu życia, waga powróci.