Cambler

Leczenie otyłości

Przegląd leczenie

Leczenie przez lekarza może być konieczne, gdy jednostki własne wysiłki, aby schudnąć nie udało i / lub gdy współistniejące choroby medycznych sprawiają, że kluczowe znaczenie dla osoby, aby schudnąć. Leki na receptę mogą być niezbędne dla tych, którzy mają problemy zdrowotne związane z otyłością. Wiele osób decyduje się ponad-the-counter suplementów próbując schudnąć. Jednak, aby zapewnić długoterminowy sukces, behawioralne środki odchudzania są ważnym elementem każdego programu odchudzania. Behawioralne strategie kierować niezdrowych nawyków żywieniowych i włączenie aktywności fizycznej do codziennego życia. Zaburzenia odżywiania związane z otyłością wymaga leczenia przez terapeutę, a także może wymagać leczenia.

Specyficzne leczenie otyłości, będą ustalane przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Rodzaje leczenia otyłości

Leczenie do otyłości obejmują, lecz nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Leki na receptę. Najczęściej przepisane leki działają poprzez blokowanie wchłanianie niektórych tłuszczu lub tworząc uczucie sytości. Jednym z najczęściej stosowanych leków nazywa orlistat lub Xenical.

  Orlistat zmniejsza wchłanianie około 30 procent tłuszczu w żywności przechodzi przez układ trawienny. Może to powodować częste wypróżnianie, oleiste, ale jeśli zawartość tłuszczu w diecie jest zmniejszone objawy często poprawić. Gdy lek zostaje zatrzymany, niektóre lub większość ciężaru można odzyskać. Orlistat może nie działać na wszystkich.

  Innym lekiem, sibutramina (sprzedawane jako Meridia), została dobrowolnie wycofane z rynku przez swoich twórców w październiku 2010 r. po US Food and Drug Administration (FDA) stwierdził, że lek był związany ze zwiększonym ryzykiem zawału serca.

  Przed zastosowaniem każdego leku odchudzania zawsze skonsultować się z lekarzem.

 • Wiele suplementów. Over-the-counter, suplementy obiecują pomóc spalić tłuszcz szybciej lub zmniejszyć głód. Niektóre suplementy mają skutki uboczne, które mogą być niebezpieczne. Wiele z tych produktów, które nie były badane w próbach klinicznych, tak wiele skutków ubocznych, korzyści i ryzyka nie są dobrze udokumentowane.

  Efedryna (ma-huang) zawiera składnik używany w astmie leków. Suplementy diety zawierające efedrynę zostały zakazane przez FDA ze względu na potencjalnie niebezpiecznych skutków ubocznych.

  Produkty, które działają jako środek przeczyszczający może spowodować poziom potasu w krwi do spadku, co może powodować serca i / lub mięśni, problemy. Pirogronian jest popularnym produktem, który może prowadzić do małej ilości utraty wagi. Jednak, pirogronian, który znajduje się w czerwonych jabłek, sera i czerwonego wina, nie został dokładnie zbadany. Jego potencjalna utrata masy ciała nie stwierdzono naukowo.

  Chociaż nie ma suplement, który może zająć miejsce zdrowej diety, multiwitaminy podjęte na dobę może pomóc wypełnić lukę odżywczą nawet dla tych ludzi, którzy jedzą zrównoważonej diety. Jednak witaminy nie produkują odchudzania.

  Przed suplementów zawsze skonsultować się z lekarzem.

 • Behawioralne strategie. W perspektywie długoterminowej, najbardziej otyli dorośli, którzy schudnąć powróci do swojej wagi wyjściowej, jeśli bieżące strategie behawioralne nie są używane. Istnieją techniki inicjowania i utrzymania zmiany stylu życia, która może prowadzić do trwałego utraty wagi. Niektóre strategie behawioralne obejmują prowadzenie dziennika żywności, co zostało zjedzone, gdzie jedzenie było zjedzone, kiedy jedzenie było zjedzone, kiedy wystąpił głód i uczucia, które były obecne podczas jedzenia. Podobne czasopismo działalność może być również przechowywane. Te techniki są przydatne do analizy zachowania odżywiania i aktywności tak, że zjawiska, które muszą być modyfikowane mogą być zidentyfikowane i strategie służące do zmiany zachowania, takie może być rozwinięta.

  Doradca może być pomocne z technik poznawczych, które mogą być wykorzystane, aby pomóc zmienić osoby myślenie o obrazie ciała. System nagród, niezwiązane z jedzeniem, może być opracowany, aby pomóc utrzymać osobę na torze w kierunku celów odchudzania. Dodatkowe techniki behawioralne mogą obejmować serwująca dania z pieca, a nie stylu rodzinnym i nie oglądanie telewizji, czytanie, czyli inną aktywność podczas jedzenia.

 • Psychoterapia zaburzeń odżywiania. Jedzenie dużej ilości żywności w jednym czasie nie musi dokonać osoba zjadacz popijawy. Każdy overindulges od czasu do czasu. Jednakże, istnieje kilka osób otyłych, którzy binge i czyszczenie (self-induced wymioty lub nadużywanie środków przeczyszczających, aby pozbyć się niechcianych kalorii z obżarstwa) lub jeść duże ilości jedzenia kompulsywnie bez elementu czyszczącego. Zachowania te są zaburzenia odżywiania, które wymagają leczenia przez lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Większość ludzi, którzy mają te zaburzenia są zwykle z nadwagą lub otyłością. Ważne jest, że zaburzenia jedzenia traktowane przed otyłych osób próbuje schudnąć.

  Niektóre zaburzenia odżywiania, dla których psychoterapia może być określone m.in.:

  • Bulimia (zaburzenie, w którym osoba je kompulsywnie, a następnie wymiotuje lub używa pigułki wody [diuretyki], środki przeczyszczające lub duży wysiłek, aby zapobiec przyrost masy ciała. Poczucie winy, wstydu i depresji często śledzić binge.)

  • Zaburzenia niepohamowany apetyt (bulimia zaburzenia, które przypomina i charakteryzuje epizodów niekontrolowanego jedzenia i pójścia na łatwiznę. Różni się od bulimii, że jego cierpiący nie oczyścić ich ciała nadmiaru jedzenia przez wymioty, przeczyszczające lub moczopędne nadużywania przemocy.)

Lekarze, psychoterapeuci i dietetycy mogą pomóc osobie z zaburzeniami jedzenia. Terapia może również pomóc zmienić zachowania i postawy. Niektóre osoby korzystają z leków i wsparcia grup.