Cambler

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Istnieje wiele metod, stosowanych w leczeniu otyłości. Zawierające wiele metod, takich jak wprowadzanie zmian diety, a także dodawanie ćwiczeń, może być korzystne. Dowiedz się więcej o leczeniu otyłości ›

Waga ma znaczenie: gdy siła woli nie wystarczy

Kiedy jesteś znacznie nadwagę, nikt nie ma do powiedzenia, że ​​to pewnie będzie szczęśliwsze i zdrowsze bez dodatkowych kilogramów. Ale co, jeśli waga nie chce zejść, nie ważne jak bardzo się starasz?

Sama siła woli może nie wystarczyć dla osób, które są znacznie nadwagą. Jeśli szczerze próbował schudnąć i nie, leki lub operacja może być pomocne w niektórych chorobach.

Większość programów odchudzania medyczne najpierw spróbować pomóc w podjęciu długookresowych zmian zachowań niezbędnych do osiągnięcia i utrzymania prawidłowej wagi ciała. Obejmuje to regularne ćwiczenia i jeść zdrową żywność.

Jeśli nadal poważnie nadwagę, może ty i twój opieka zdrowotna dostawca omówić te inne opcje.

Dowiedz się więcej na temat możliwości leczenia kontroli wagi ›

Ćwiczenia na poważnie nienadające

Aby zwiększyć swoje szanse na długoterminowy sukces odchudzania i zmniejszyć zagrożenie dla zdrowia, być dobrze poinformowany przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Być realistyczne, co chcesz osiągnąć i zrobić poważne zobowiązanie, aby to zrobić. Upewnij się, opisz swoje możliwości ćwiczeń z lekarzem i omówić znalezienie programu z instruktorem fitness, który ma doświadczenie w pracy z osób otyłych.

Czytaj więcej o rozpoczęciu wykonywania programu ›

Chirurgia odchudzania może uratować życie?

Korzyści z zabiegu odchudzania wykracza poza horyzont. Jeśli jesteś otyły, chirurgia schudnąć może być bezpieczniejsze niż noszenie wokół tych dodatkowych kilogramów. Jeśli masz do czynienia z cukrzycą, jak również, chirurgia odchudzania może wysłać chorobę do długotrwałej remisji.

Dowiedz się więcej o zabiegu odchudzania ›