Cambler

Grube dziecko nie jest oznaką otyłości

Z dzieciństwa otyłości na wzrost, powinny martwić rodziców o wadze ich dzieci?

Eksperci Europejskiej Akademii Pediatrii (AAP) mówią rodzice powinni pytać ich pediatra mieć oko na wadze dzieci od urodzenia na górę. Ale rodzice nie powinni obsesję na punkcie wagi dziecka w wieku poniżej 2 lat.

"Dzieci w tej grupie wiekowej, którzy mają nadwagę, absolutnie nie są bardziej podatne na być ciężkie później. Nie ma żadnych danych na poparcie tego," mówi Frank R. Greer, MD, który przewodniczy Żywienie Komitet AAP.

No BMI dla niemowląt

Dla dzieci to młode, lekarze nie polegać na wskaźnik masy ciała, który dotyczy wagi do wzrostu. Zamiast tego, pediatra używać wagi za-długości wykresów.

"Wzrost jest trudne do zmierzenia w tych dzieci, a długość i wysokość nie są takie same," mówi Joseph Hagan, MD który cochairs inicjatywę AAP Bright Futures w sprawie wytycznych dla zdrowia dzieci.

"Najlepszym prognostykiem nadwagą dziecka, numer jeden, czy oboje rodzice mają nadwagę, a numer dwa, czy sama matka ma nadwagę," Dr Greer mówi. Jeśli rodzice ważą za dużo i paszy dziecku złą dietę, szanse na powstanie z nadwagą dziecka gwałtownie.

Dzieci karmionych piersią przez pierwsze sześć miesięcy wydają się być szczuplejsze. Jednym z powodów: dzieci karmione piersią tylko jeść, gdy są głodne. Nie jeść, gdy poproszony przez rodziców.

Inne owoce, warzywa

Większość dzieci potrzebują więcej owoców i warzyw, mówi Dr Greer. Rodzice powinni karmić niemowlęta mniej ryżu i zbóż, zbyt. "Dajemy dzieciom zamiłowania do tych rzeczy i promowanie złych nawyków," mówi.

"Rodzice powinni obserwować soki zawierające cukier-one dają dzieci, nawet w tej grupie wiekowej," Dr Hagan dodaje. Ograniczyć dzieciom tego wieku do 4 do 6 uncji 100 procent soku dziennie. Uniknąć wszystkich ciosów owocowe, słodzone napoje i inne słodzone napoje.

Dzieci pozostać aktywne naturalnie, jak uczą się przewrócić, poruszać głowami, indeksowania i chodzić. Nie ograniczymy je do łóżeczka lub ograniczać w ich działalności. "Gdy dziecko jest zmęczone, on lub ona będzie zatrzymać i iść spać," mówi Dr Hagan.

Wzrostu maleje od 12 do 15 miesięcy. "Rodzice często myślą, że jest coś nie tak z ich dzieckiem, ale jest to normalne," Dr Hagan zauważa.